Bitcoin (BTC) Fiyat Dip En İyi Balinaları Çekiyor, Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin (BTC) Fiyat Dip En İyi Balinaları Çekiyor, Bu Ne Anlama Geliyor?

coinape.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto piyasasındaki kapitülasyon nedeniyle 18 Nisan’da aylık en düşük fiyatı olan 38.725 $’a düştü. Bununla birlikte, balinalar ve kurumsal yatırımcılar, ‘dalmayı satın alma’ fırsatını yakaladılar.

Üçüncü en büyük Bitcoin balinası, son 7 gün içinde bir birikim çılgınlığı yaşadı ve 117 milyon doların üzerinde 2.822 BTC satın aldı.

Bitcoin (BTC) Balinaları Yükseliş Momentumu Görüyor

Bitcoin balinaları, fiyatın son iki günde istikrar kazanmasıyla 40 bin dolar seviyelerine yakın BTC biriktirmeye başladı. Ayrıca, üçüncü en büyük Bitcoin balinası, Nisan ayında sürekli olarak Bitcoin biriktiriyor. Üçüncü en büyük balina, son yedi gün içinde 2822 BTC ve yalnızca Nisan ayında 6300 BTC’den fazla satın almıştı.

Ayrıca, diğer balinalar da Pazartesi günkü düşüşten yararlanmak için daha fazla BTC biriktirdi. Son zamanlarda, bir balina 186 milyon değerinde 4499 BTC satın aldı. Whale Alert’e göre başka bir balina 20.65 milyon dolar değerinde 500 BTC satın aldı.

Tüccarlar ve balinalar, BTC fiyatlarının mevcut seviyelerden yükseliş ivmesi göreceğine inandıkça, Bitcoin (BTC) üzerindeki sosyal duyarlılık olumluya döndü. Bitcoin fiyatının son iki günde 41 bin dolar civarında sabitlenmesiyle analistler önümüzdeki günlerde bir ralli bekliyorlar.

PlanB ayrıca, gerçekleşen fiyat 200 haftalık hareketli ortalamaya yaklaştığından Bitcoin fiyatının buradan daha yükseğe çıkabileceğini iddia ediyor. Tarihsel olarak, fiyatlar 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Zincir üstü analitik platformu Santiment’ten alınan verilere göre, kripto topluluğu anlaşmazlık, heyecan, Telgrafve Reddit ‘pompa’ ve ‘yükseliş’ gibi kelimeler daha baskın hale geldiğinden, kanallar kripto pazarında yükseliş momentumunda olumlu.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliş Rallisini Bekliyor

Benimseme dünya çapında büyüdükçe Bitcoin fiyatı ivme kazanıyor. Balinalar ve analistlerin önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) konusunda iyimser olmasıyla birlikte, fiyat da birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %0,25 arttı ve mevcut fiyat 41.539 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı şu anda sabit ve yatay hareket ediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.