Bitcoin (BTC) Confluence Floor Modelini 27,688 Dolarda Tutacak mı?

Bitcoin (BTC) Confluence Floor Modelini 27,688 Dolarda Tutacak mı?

beincrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto para piyasası – çoğu geleneksel piyasa gibi – güçlü bir çöküş yaşıyor. Analistlerin Bitcoin için bir toparlanma beklediği seviyelerin çoğu zaten kayboldu. BTC bugün 2021 yazının en düşük seviyesi olan 29.000 doların kesinlikle altında.

Bununla birlikte, bazıları hala umutlarını dramatik düşüşü durdurma şansı sunan bir modele bağlıyor. Bu, popüler kripto piyasası analisti @TheRealPlanC tarafından oluşturulan Confluence Floor Modelidir. BeInCrypto, iki ay önce ilk kez sunulduğunda bu model hakkında yazmıştı.

Son Umut: Confluence Floor Modeli

Confluence Floor Model, zincir göstergelere dayanan üç bağımsız zemin modelinden geliştirilmiştir. PlanC’ye göre, tarihsel etkinliği, genellikle BTC için mutlak dip alanını işaretleyen geleneksel olarak kabul edilen 200 haftalık hareketli ortalamadan (200D SMA) çok daha büyük. 200D SMA’nın bugün 21.839 dolarda bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Peki Confluence Floor Modeli Bitcoin için olası bir dip nerede öngörüyor? Bugün yayınlanan bir tweete göre gösterge tablosu bugün 27.688 dolara ulaştı. Bu, basın zamanında 28.000 dolara yakın BTC fiyatının neredeyse tam olarak bu bölgede olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin BTC Confluence Floor Modelini 27688 Dolarda Tutacak mi

Kaynak: Twitter

PlanC, grafiğinin altına bir yorum ekliyor: “Herkese hatırlatmak için bunun günlük bir kapanış katı modeli. Altında gün içi fitilleri görebileceğini defalarca söyledim. Sanki hala inanıyormuşum gibi. Hiçbir zaman kırılmadı, bu yüzden faydalı olduğunu hissediyorum ve bir kez kırıldığında değil.”

Modelin tarihsel etkinliği

Confluence Floor Modelinin kendisi yakın zamanda oluşturulmuş olmasına rağmen, tarihsel etkinliği etkileyici görünüyor. Yazar, Bitcoin fiyatının tüm tarihi boyunca, kırmızı çizgisinin altında hiçbir günlük mumun kapanmadığına sıklıkla dikkat çekiyor.

Verilere ve yakın tarihli bir tweet’e göre, model önceki ayı piyasalarının en düşük seviyelerine ve Mart 2020’deki siyah kuğu kazasına çok iyi işaret ediyor:

Bitcoin’in fiyatı bugün, 10 Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın yaklaşık %60 altında. Öncekiler. Tarihsel ayı piyasaları, BTC’yi ATH’nin yaklaşık %80-90 altına çekti.

Öte yandan, ilk olarak Nisan 2021’de kurulan ve daha sonra Kasım 2021’de aşan ATH, önceki boğa piyasalarında olduğu gibi BTC fiyatında bu kadar üstel bir artıştan önce gelmedi.

Bu nedenle günlük BTC mumu, Confluence Floor Model tarafından belirlenen 27.688 dolar seviyesinin altına kapanmadığı sürece modelin tekrar çalışma şansı var. Ancak düşüşler durmazsa, model geçersiz olacak ve kripto piyasası analistleri bir sonraki “hopium”u aramaya başlayacak.

BeInCrypto’nun en son Bitcoin (BTC) analizi için, buraya tıklayın.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.