Bitcoin Borsası Girişleri, Piyasa Daha Fazla Olumsuzluk İçin Desteklerken Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin Borsası Girişleri, Piyasa Daha Fazla Olumsuzluk İçin Desteklerken Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

www.newsbtc.com

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin borsa girişleri son zamanlarda yükselişte. Düştüğü bir dönem olmasına rağmen, bir kez daha yükselmeye devam etmişti. Bunun doruk noktası, muhtemelen yatırımcıların madeni paralarını satmaları için çeşitli merkezi borsalara büyük bir giriş oldu. Şimdi, girişler, dijital varlığın geleceği için oldukça karamsar bir tablo çizerek, üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Inflow devraldı

Bitcoin yatırımcıları, dijital varlık tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan düşmeye başladığından beri varlıklarını terk ediyor. Çıkışların rakip girişleri olmasına rağmen, BTC’nin borsalara akma hızı alarm için bir neden olmaya devam etti.

Glasnode Alerts tarafından yayınlanan bir grafikte, girişlerin fiyata göre nasıl hareket ettiğini gösteriyor. Fiyat düştüğünde artan tarihsel giriş modelini takiben, pazar giderek daha fazla bitcoinin satılık borsalara taşındığını gördü.

7 günlük hareketli ortalamadaki borsa giriş hacmi, borsalara akan üç ayın en yüksek seviyesi olan 1.729.605 BTC’ye ulaştı. Bitcoin, kritik bir destek seviyesi olan 36.000 doların üzerine çıktıktan sonra bu giriş hızlandı.

📈 #Bitcoin $BTC Borsa Giriş Hacmi (7d MA) 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.755.021 BTC’ye ulaştı

08 Mayıs 2022’de önceki 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.729.605 BTC gözlemlendi

Metriği görüntüle: https://t.co/1S6EbDkdOO pic.twitter.com/8kSJPOLJXW

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 9 Mayıs 2022

Bitcoin’den Çıkan Balinalar

Genellikle, döviz girişleri bu kadar yüksek olduğunda, balinaların dijital varlıktan çıktığını gösterir. Son zamanlarda piyasayı rahatsız eden düşük duyarlılık göz önüne alındığında, bu sürpriz değil. Grafiklere bakılırsa, bu durum başka bir tam gelişmiş ayı piyasasına inerse, yatırımcılar bir yıl daha düşük fiyatlarla uğraşıyor olabilir.

Doğal olarak piyasada büyük bir paya sahip olan balinalar daha fazla kayıp yaşamamak için çıkış yapmaya çalışıyor. Bu, bitcoin’in 18 ayın en düşük seviyesi olan 0,462’ye ulaşan göreceli gerçekleşmemiş karı ile destekleniyor. Bu, yatırımcıların kâr elde ettiği anlamına gelir. 18 ayın en düşük seviyesine ulaşan kârdaki bitcoin adreslerinin sayısı ile birleştiğinde, daha fazla sahibinin kazançlarını nakde çevirmesi şaşırtıcı değil.

İlginç bir şekilde, küçük yatırımcılar varlıklarını ikiye katlıyor gibi görünüyor. Bakiyelerinde 0,01 BTC tutan adreslerin sayısı 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayı şu anda bakiyelerinde 0,01 BTC’den fazla tutan 9,977.201 bitcoin adresinde oturuyor.

Günlük işlemler de uzayda tutuldu. Veriler, 8 Mayıs’ta kaydedilen 233.892 işlemle günlük ortalamada trendinin devam ettiğini gösteriyor. Bu, yılın başından beri ortalama olan yaklaşık 30 milyar dolarlık bir dolar rakamına çıktı.

Bununla birlikte, bitcoin’in düşen fiyatı, yatırımcıların kalbinde korku yaratmaya devam ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, 33.100 dolarlık bir işlem fiyatıyla 32.000 dolarlık bölgeye tehlikeli bir şekilde düşmeye yakın.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.