Bitcoin balinaları, döviz girişleri 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştığında gemiden atlıyor

Bitcoin balinaları, döviz girişleri 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştığında gemiden atlıyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin balinalarının sayısı, muhtemelen merkezi borsalara (CEX’ler) üç ayın en yüksek madeni para girişi nedeniyle, bu yılın başlarından bu yana görülmeyen seviyelere hızla düşüyor.

Bitcoin (BTC) piyasa takipçisi Glassnode, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için, en az 1.000 jeton tutan balinalar için bir pazar çıkışı ve Şubat ayından bu yana en fazla 1,7 milyon jetonluk döviz girişini gösteren veriler de dahil olmak üzere birkaç düşüş göstergesi yayınladı.

#Bitcoin $BTC Borsa Giriş Hacmi (7d MA) 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.755.021 BTC’ye ulaştı

08 Mayıs 2022’de önceki 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1.729.605 BTC gözlemlendi

Metriği görüntüle: https://t.co/1S6EbDkdOO pic.twitter.com/8kSJPOLJXW

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 9 Mayıs 2022

BTC’nin yüksek CEX girişleri, muhtemelen daha uzun bir piyasa düşüş trendine hazırlanmanın bir yolu olarak, balinaların madeni para satarak potansiyel olarak piyasadan çıktığını gösteriyor. Cointelegraph’ın 7 Mayıs tarihli haberine göre, son satışların, fiyatların 6 ayın en düşük seviyesi olan yaklaşık 34.800$’a ulaştığı Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında madeni para biriktiren kısa vadeli sahipleri tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Sert verilere dayalı piyasadaki olumsuz görünümler, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin “Aşırı Korku” bölgesi olan 11’e düşmesine neden oldu. Endeks, Bitcoin yatırımcıları arasındaki genel korku veya açgözlülüğü derecelendirir.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 11 – Aşırı Korku
Mevcut fiyat: $34,041 pic.twitter.com/PQK3x6YMok

— Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi (@BitcoinFear) 9 Mayıs 2022

Zayıf görüşe rağmen, BTC günlük işlemleri henüz olumsuz etkilenmiş görünmüyor. YCharts’tan elde edilen zincirleme verilere göre, 8 Mayıs’ta Ocak ayından bu yana ortalama olan yaklaşık 30 milyar dolar değerinde 233.892 günlük işlem gerçekleşti.

Glassnode “Checkmate”de lider zincir analisti Pazar günü tweet attı “Birçoğunuz Bitcoin ‘kapitülasyon fitilini’ bekliyor”, kısmen yatırımcıların BTC’nin düşmeye devam etmesini beklediği fikrini doğruladı. Kapitülasyon fitili genellikle, 12 Mart 2020’de BTC’nin bir günde %43 düşüşle 4.600$’a düştüğünde görüldüğü gibi, fiyatta nispeten uzun, ani ve feci bir düşüşle karakterize edilir.

Birçoğunuz #Bitcoin ‘kapitülasyon fitili’ni bekliyorsunuz.

Olursa ve bu gerçekten de kapitülasyon fitiliyse, insanların çoğu onu satın almak için adım atmayacak çünkü korku çok büyük olacak.

Bu her zaman böyledir ve her zaman böyle olacaktır.

İpucu: bir planınız olsun, ona bağlı kalın

— _Checkmate ⚡ (@_Checkmatey_) 8 Mayıs 2022

İlişkili: Bitcoin fiyat hedefi şimdi 29 bin dolar, tüccar Terra 285 milyon dolarlık ‘FUD’ saldırısını atlattıktan sonra uyardı

Piyasa analisti Caleb Franzen Pazar günü 11.000 takipçisine, yatırımcıların “kısa vadeli düşüş eğiliminde” kalacağımızı öne süren analizine dayanarak piyasaların düşüş eğilimine devam etmesi için aramaları gerektiğini tweetledi. “Daha fazla acı beklemeye değer görünüyor” diyerek sözlerini tamamladı.

BTC şu anda son yedi gün içinde %10.39 düşüşle Cointelegraph verilerine göre yaklaşık 33.806 $ seviyesinde işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.