Bitcoin Ardışık Altıncı Haftada Kanıyor, 2014’ten Beri En Kötü Gerilme

Bitcoin Ardışık Altıncı Haftada Kanıyor, 2014’ten Beri En Kötü Gerilme

bitcoinist.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Önde gelen kripto para birimi bitcoin, piyasada yenildikten sonra yeniyor. Bunun sonucu, kripto para birimi için sürekli bir kırmızı pazardır. Fiyatı bu hafta ikinci kez 30.000 doların altına düşmeye tehlikeli bir şekilde yaklaşırken, yatırımcıların kalbinde korku salmaya devam ediyor. Dijital varlık, piyasada art arda altıncı kırmızı haftasını kaydetti ve yakın zamanda herhangi bir durma belirtisi göstermiyor.

Bitcoin Kasabayı Kırmızıya Boyadı

Bitcoin, piyasadaki lider kripto para birimidir ve bu nedenle, uzaydaki diğer tüm dijital varlıklar, bu varlığın trendlerini takip etme eğilimindedir. Bu nedenle, piyasada art arda altıncı kırmızı haftasını işaretleyen bitcoin, alarm için bir neden sağlar. Dijital varlığın böyle bir trendi en son sekiz yıl önce 2014’te işaretlemişti. Peki sekiz yıllık bir trend, kripto para birimi öncüsünün geleceği için ne söylüyor?

2014 yılında, bitcoin için altı haftalık kırmızı kapanışlar olmuştu. Bunu takip eden, bir yılın daha iyi bir bölümünde devam edecek olan gergin bir ayı piyasasıydı. Şimdi, tarihe inanılırsa ve bitcoin bir kez daha bu trendi takip etmeye ayarlanmışsa, bunun sadece başlangıç ​​olduğu anlamına gelebilir. Bu tarihsel eğilim devam ederse, BTC bu düşüş eğilimi sona ermeden önce 20.000 doların dibini görebilir.

BTC altıncı kırmızı haftalık kapanışı işaret ediyor | Kaynak: Arcane Research

Haftalık düzeyde, tek büyük destek seviyesi şu anda 28.000 ila 32.000 dolar arasında yer alıyor. Bununla birlikte, yakın zamanda dijital varlığı takip eden herkes, 32.000 doların üzerinde bir pozisyonu koruyamadığını biliyor. Bunun anlamı, şu anda en fazla desteğin 28.000 $ seviyesinde yer almasıdır; bu, piyasa için düşüş sinyali olarak hareket ettiği için şüphesiz ayıları memnun edecek bir fiyat noktasıdır.

2014’te bile, piyasa, tıpkı dijital varlığın 600 doların üzerinde büyüdüğünü gören 2021 boğa rallileri gibi, inanılmaz derecede yükseliş piyasasından çıkıyordu. Ardından, arka arkaya altı kırmızı kapanış oldu ve sonunda, dijital varlık değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti ve bir kez daha 200 $ işaretine ulaştı.

Boğa Kavga Ediyor

Şu anda, bitcoin 32.000 $ ‘ın üzerinde zemini tutamadı ancak bu, boğaların konumlarını yeniden kazanmak için mücadeleden vazgeçtiği anlamına gelmiyor. 31.000 dolar, 28.000 dolar kadar ısı tutmasa da boğalar için hala önemli bir destek noktası olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bitcoin’in 30.000 doların altına düşmediğinden emin olma ihtiyacı güçlüdür.

Bunun nedeni, dijital varlık için 28.000 $ seviyesinde önemli bir destek olsa da, bu noktada bir düşüşün hala düşüş sinyali olacağıdır. Ayılara daha fazla aşağı itebilmek için piyasada gerekli tutuşu sağlayacaktır.

Uzaydaki bazıları için 28 bin doların altına düşmesi kaçınılmaz. Bu gerçekleşirse, 25.000 ABD Doları seviyesinde destek olsa da, bir sonraki büyük destek seviyesinin muhtemelen 20.000 ABD Doları civarında olan tüm zamanların en yüksek kripto para biriminde yer aldığını belirtmek önemlidir.

NewsBTC’den öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.