Bitcoin ağ işlemleri ve ücretleri, yatırımcı risklerinin azalmasıyla birlikte artıyor

Bitcoin ağ işlemleri ve ücretleri, yatırımcı risklerinin azalmasıyla birlikte artıyor

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Blockchain analiz firması Glassnode’un önerdiği Bitcoin ağındaki işlemlerin sayısı geçen hafta arttı, yatırımcıların riskten kurtulması nedeniyle ‘acil’ işlemler.

Geçen hafta Bitcoin (BTC) üzerinde 42.800 işlemlik ani bir giriş oldu. Glassnode’un baş analisti, işlem başına ödenen yüksek ücretler nedeniyle bunların muhtemelen “acil” işlemler olduğunu söylüyor. Ortalama ücret geçen hafta 2,72 dolara yükseldi, bir zincir üzeri veri izleyici olan bitinfocharts’a göre tipik ortalamadan yaklaşık %15 daha yüksek. Bulgular, 9 Mayıs’taki Glassnode “Week On-chain” raporunda bildirildi.

#Bitcoin piyasası, fiyatların 33,8 bin dolara düştüğü ve ağın ek %10’unun zarara uğradığı bir hafta geçirdi ve son derece dalgalı bir hafta geçirdi.

Mempool, borsalar, türevler ve stablecoin arz daralmaları genelinde piyasa tepkisini analiz ediyoruz.https://t.co/WDuzlObVxK

— glassnode (@glassnode) 9 Mayıs 2022

Blok zinciri ağındaki mempool, işlemlerin bir blokta onaylanmadan önce gönderildiği yerdir. Bir işlemde ödenen ücret ne kadar yüksek olursa, diğerlerinden önce seçilme olasılığı o kadar yüksek olur.

Glassnode, yatırımcıların, BTC fiyatı son yedi gün içinde %19 düştüğü için portföylerinin riskini azaltmak veya marj pozisyonlarına teminat eklemek için tekliflerine öncelik vermek için muhtemelen ortalamanın üzerinde ücretler ödediklerini yazdı. Zincir içi işlemler için ödenen ücretlerin sadece %15’inden biraz fazlası döviz mevduat oranlarıyla ilişkiliydi ve bunlar yalnızca Mayıs 2021’de başka bir yoğun satış döneminde daha yüksekti.

Borsalara BTC girişleri, 2022’nin çoğu için girişleri geride bıraktı, ancak çıkışlardan 50 milyon dolardan fazla giriş olduğu için geçen hafta değişti. Glassnode, borsa ile ilgili toplam hacmin yalnızca geçen Ekim ve Kasım’ı aştığını ve 2017 boğa piyasasının zirvesine Aralık ayı sonlarında ve 2018’in Ocak başlarında ulaştığını söyledi.

Glassnode ayrıca BTC birikiminin Nisan ortasından bu yana düşük bir trendde olduğunu kaydetti. Bitcoin’in tamamından daha azına sahip olan “karidesler”, geçen hafta balinalara kadar herhangi bir cüzdan kohortunun en büyük akümülatörüydü, ancak birikim güçleri bile bu yıl önceki aylara kıyasla zayıftı.

İlişkili: Veriler BTC balina birikimini vurguladığı için Bitcoin 30 bin dolarlık kilit destek bölgesini yeniden test ediyor

En büyük distribütörler veya satıcılar, en az 10.000 jeton tutan en yüksek kohortta bulunanlardı. Glassnode’a göre, dağıtım 2022’nin çoğu boyunca birikimden daha yüksek oldu, ancak en büyük akümülatörler, 10’a sahip olanlara kadar birden az BTC’ye sahip olanlar oldu.

Cointelegraph’ın 10 Mayıs’ta bildirdiği gibi, yatırımcılar acilen daha değişken pozisyonlardan çıkmaya çalıştıkça yerel bir yüksekte harcanan toplam ücretlerle, Bitcoin piyasaları teslim olmaya giden “kayalık yollarında” devam edebilir gibi görünüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.