Bitcoin 41.000 Dolara Dokundu; Grafiklerinde Geri Çekilme mi?

Bitcoin 41.000 Dolara Dokundu;  Grafiklerinde Geri Çekilme mi?

www.newsbtc.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin son birkaç haftadır düşüş trendindeydi, ancak madeni para son 48 saat içinde yükseliş trendi göstermeye başladı. Kripto para nihayet 40.000 dolarlık kritik direncini kırdığı için BTC iyimserdi. Yazım sırasında 41.000 doların üzerinde işlem gördüğü görüldü.

Fiyat dalgalanmaları başlangıçta satın alma baskısı açısından bazı küçük caydırıcılıklara neden olmuştu. Ancak son iki gün içinde satın alma baskısı arttı.

BTC, dört saatlik grafiğinde yükseliş eğilimindeydi. Boğalar fiyatları yukarı yönlü zorlamaya devam ederse, BTC yakında 42.000 dolara meydan okuyabilir. Madeni para, birkaç gün boyunca yükseldikten sonra bir fiyat düşüşüne doğru hareket edebilir. Küresel kripto para piyasa değeri, son 24 saatte %0,5’lik olumlu bir değişimin ardından 2,03 Trilyon Dolar’da kaldı.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Teknikleri, Boğaların 42 bin Doların Üzerinde Keskin Hareketi Hedeflemelerini Önerdi

Bitcoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Bitcoin 41000 Dolara Dokundu Grafiklerinde Geri Cekilme mi

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 41.900 dolardan işlem görüyordu, son 2 saat içinde madeni para %1.6 arttı. Geçen hafta, Bitcoin değerini önemli ölçüde kaybetti, ancak son 48 saat içinde kripto paranın artmasıyla kayıplarının bir kısmını geri aldı. Madeni para için ani direnç 42.000$’da kaldı, tutarlı satın alma gücüyle fiyat tavanı 43.300$’da kalacak.

Bu seviyeden bir düşüş, BTC’nin geçen hafta üç kez dokunduğu bir fiyat olan 40.000 dolara geri döneceği anlamına gelir. 40.000 dolardan bir düşüşle, madeni para 38.700 dolara yakın işlem görecek ve ardından madeni para 37.700 dolara düşecekti.

İşlem gören Bitcoin hacmi önceki seanslara göre daha azdı. Son seans yeşil renkte kapandı, bu da madeni paranın yükseliş ivmesi kazandığı anlamına geliyordu.

Teknik Analiz

1650568893 982 Bitcoin 41000 Dolara Dokundu Grafiklerinde Geri Cekilme mi

Bitcoin, son 24 saatte kayıtlı satın alma gücü arttı.Geçen hafta, varlık kısa süreliğine aşırı satıldığı için satın alma baskısı önemli ölçüde düştü. Boğaların yüzeye çıkmasıyla birlikte alıcılar piyasaya geri döndü. Devam eden bir yükseliş baskısı, BTC’yi tekrar aşırı alım bölgesine itebilir.

Müthiş Osilatör ayrıca yeşil bir sinyal çubuğu gösterdiğinden King jeton da güç gösterdi. Madeni paranın sonraki ve hemen ticaret seanslarında bir fiyat düşüşü yaşayıp yaşamayacağını söylemek için oldukça erken.

1650568893 11 Bitcoin 41000 Dolara Dokundu Grafiklerinde Geri Cekilme mi

Dört saatlik grafikte madeni para 20-SMA çizgisinin üzerine yerleştirildi. Bu, kripto paranın fiyat momentumunun piyasadaki alıcılar tarafından yönlendirildiği anlamına geliyordu. Devam eden satın alma baskısı, madeni parayı 43.000 $ işaretini geçmeye itecek.

MACD, piyasa momentumunu gösterir ve göstergede, madeni para, pozitif fiyat hareketinin bir işareti olan yeşil histogramları gösterir. Madeni para ayrıca dört saatlik grafikte bir yükseliş geçişi yaşadı, tüm göstergeler en azından ilk seanslarda yükselişin devam ettiğine işaret etti.

İlgili Okuma | Yarılanmanın Yarısı: Bitcoin İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

UnSplash’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.