Bitcoin 40 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 40 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 40 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 40 bin doların altına düştü Kripto pazarındaki olumsuz fiyat gelişmeleri devam etti ve bitcoin 40.000 doların altına düştü. Çoğu altcoin de kırmızının derinliklerinde, Terra %7 kaybetti ve BNB 380 dolara düştü.

Bitcoin 3 Günde 6 Bin Dolar Kaybetti

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş, başlangıcında tüm finansal piyasalara zarar verdi, ancak Bitcoin, Batı’nın doğrudan karışmayı reddetmesi üzerine tüm kayıpları hemen kurtarmayı başardı.

Tırmanmaya devam etti, 40.000 doları geri aldı ve hatta 2 Mart’ta 45.000 doların biraz üzerinde üç haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Ancak, bu, ayıların adım attığı ve varlığın yukarı çıkmasına izin vermediği yerdir.

Birincil kripto para, perakende ve hatta balina yatırımcılarının son zamanlarda önemli miktarlar biriktirdiğini ortaya koyan zincir üstü verilere rağmen yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı.

Son 24 saat içinde, bitcoin 42.000 dolardan 39.000 doların biraz altına düştü ve hala bu çizgiye yakın duruyor. Bu, kripto para biriminin üç gün önceki yerel zirvesinden bu yana 6.000 dolardan fazla değer kaybettiği anlamına geliyor.

Sonuç olarak, bitcoin’in piyasa değeri, gün önce 850 milyar dolara ulaştıktan sonra 750 milyar doların altına düştü.

Altcoinler Kırmızı

Alternatif madeni paralar da hafta boyunca yeni yerel zirveler çizdikten sonra son birkaç gün içinde zarar gördü.

Ethereum kısaca 3.000 doları aştı, ancak piyasa genelindeki geri çekilme, ikinci en büyük kripto para birimini 350 dolardan fazla düşürdü. Şu an itibariyle, ETH 2.650 dolarda mücadele ediyor.

BNB Zinciri (eski adıyla Binance Coin) bir günde %4 kaybetti ve 380 $ seviyesinde bulunuyor. Solana, Cardano, Avalanche, Polkadot, Dogecoin ve Shiba Inu da daha büyük alt alt gruplarından kırmızı renkte.

Terra ve ATOM şimdi en çok değerini kaybetti. Son iki yüksek uçuş, sırasıyla %7 ve %11,5 oranında düştü.

Kripto para piyasa değeri günde 90 milyar dolardan ve üç günde 200 milyar dolardan 1.750 trilyon dolara düştü. Bitcoin 40 bin doların altına düştü
daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.