Bitcoin, 34 bin Dolar civarında 3 Ayın En Düşük Seviyesine Kayıyor

Bitcoin, 34 bin Dolar civarında 3 Ayın En Düşük Seviyesine Kayıyor

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin (BTC), kripto analistlerinin fiyat çizelgelerinin düşüş sinyalleri gönderdiği konusunda uyarmasından günler sonra Pazar günü üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

  • Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %3,8 düşüşle, yayın tarihi itibariyle yaklaşık 34.500 $ oldu.
  • BTC fiyatı dört gün boyunca düştü.
  • Pazar günü erken saatlerde en büyük kripto para birimi, 24 Ocak’tan bu yana en düşük seviye olan 33.710 dolara geriledi.
  • Fiyat 32.951 doların altına düşerse, Temmuz 2021’den bu yana yeni bir en düşük seviyeye ulaşacak.
  • Bitcoin son birkaç aydır çoğunlukla 35.000 ile 46.000 dolar arasında kalmıştı, bu nedenle son fiyat düşüşü yeni bir piyasa trendinin başlangıcını işaret edebilir.
  • Popüler fiyat grafiği göstergeleri, bitcoin’in fiyatı üç aylık yükselen trend çizgisinin altına düştüğü için geçen haftanın sonlarında düşüşe geçti.
  • ABD Çalışma Bakanlığı’nın Cuma günkü raporu, istihdam artışının geçen ay güçlü kaldığını ve Federal Rezerv’i çok sıkı bir iş piyasası konusunda endişelendirmeye devam etmesi gerektiğini gösterdi. Daha fazla işveren işçiler için rekabet ederken, ücretler yükselmeye başlayabilir, bu da enflasyonist baskılara katkıda bulunabilir ve Fed’i parasal koşulları daha hızlı sıkılaştırmaya zorlayabilir. Son zamanlarda, bitcoin ABD merkez bankasının daha agresif eylemlerine (hisse senetleriyle birlikte) olumsuz tepki verdi.
  • Bazı tüccarlar, toprak Blockchain’in stablecoin’i UST, Cumartesi günü kısa bir süre için sabit değerini kaybetti. “Algoritmik stabilcoin” 1 doların altına düşerse devreye giren bir bekleme rezervini koruyan Luna Foundation Guard, geçen hafta itibariyle yaklaşık 3 milyar dolarlık bitcoin tuttu.
  • 2021’in sonlarında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.000 dolardı, bu nedenle 34.500 doların altına bir fiyat düşüşü %50’den fazla bir düzeltmeyi temsil ediyor.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.