Bitcoin 30 bin doların altına düşerken, %8.3 ABD TÜFE enflasyonun zirve yaptığına işaret ediyor

Bitcoin 30 bin doların altına düşerken, %8.3 ABD TÜFE enflasyonun zirve yaptığına işaret ediyor

cointelegraph.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin (BTC), en son ABD enflasyon verilerinin ekonomik görünüm üzerinde karışık bir duyarlılık sağlaması nedeniyle 11 Mayıs’ta dakikalar içinde 1.500 $ düştü.

Bitcoin 30 bin dolarin altina duserken 83 ABD TUFE enflasyonun

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin, 10 ayın en düşük seviyelerini kaydetti

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin 31.500 $’dan düşüşünü, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamları yayınlanırken aniden 30.000 $ desteğini delip geçtiğini takip etti.

%8.3 ile TÜFE, tahminleri %0.2 ile geride bıraktı, ancak yine de geçen aya göre %0.2 düştü. Tepkiler doğal olarak en yüksek enflasyonun geçmiş olabileceği fikrine odaklanmaya başladı.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, takiplerinin bir bölümünde, “Bu beklentiden daha yüksek, ancak geçen ay %8,5 enflasyon gördüğümüz için iki yıldaki ilk düşüşü gösteriyor. Düzleşme ve potansiyel olarak enflasyon zirveye ulaştı.” – yukarı tweet.

Wall Street ticaretinin başlamasından önce, kripto piyasaları yine de büyük altcoinler güneye doğru Bitcoin’e katıldıkça hisse senetleri için yeni aşağı yönlü beklentilere dikkat çekti. Hisse senedi vadeli işlemleri de düştü.

Bu hafta USD sabitini kaybederken çok sayıda pozisyonu düşüren ABD doları stabilcoini TerraUSD (UST) çevresindeki olaylar sayesinde ruh hali zaten titrekti.

Yaratıcı Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un UST peg’ini yeniden inşa etme ve geri yükleme sözü, CPI verilerinden saatler önce sosyal medyada yayınlandı.

Kwon’un Twitter ileti dizisindeki sonuç yazısının bir kısmı, “Terra’nın forma dönüşü görülmeye değer bir manzara olacak” dedi.

Bununla birlikte, analist Dylan LeClair’in yanıtta açıkça belirttiği gibi, sözleri herkesi ikna etmedi.

luna arzı, mandalı yeniden kurmaya çalışmak için sonsuza kadar seyreltecek, bu arada şortlar onu kire sürmeye devam edecek, yani daha düşük ve daha düşük fiyatlarla seyreltecek

garantili sıfır

çılgın

— Dylan LeClair (@DylanLeClair_) 11 Mayıs 2022

Hareket halindeki balinalar

Bu arada Bitcoin için, resim Terra’dakinden daha olumlu değildi.

İlgili: LUNA 5 doların altına düştüğü için Terra ‘kurtarma planı’ hala geniş, Bitcoin UST’de ‘138 bin $’ a yükseldi

Zincir üstü analitik kaynağı Whalemap, özellikle mevcut spot fiyattan 15.000 doların üzerinde BTC satın alanların son günlerde büyük hacimli yatırımcıların fonlarını harekete geçirdiği konusunda uyardı.

Şirket, cüzdanlardan taşınan madeni para kümelerini gösteren bir grafiğin yanında “Dün çok fazla balina etkinliği” tweetledi.

Dün bir sürü balina etkinliği

En iyilerimiz bile böyle damlalara hazırlıklı değildi.

40 bin-34 bin fiyattan BTC satın alan birçok balina dün fonları hareket ettiriyordu.

ps son balonu, 1 soğuk cüzdandan diğerine hareket eden bir değişimdir, bu nedenle göz ardı edilebilir pic.twitter.com/7C2fmB99k1

— balina haritası (@whale_map) 11 Mayıs 2022

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, borsa bakiyeleri, Bitcoin’in ilk gezisi sırasında 30.000 doların altına düşerek genel bir satın alma eğiliminin aksine büyük bir artış gördü. Daha önce, döviz rezervleri 2018’den bu yana en düşük seviyesindeydi.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.