Bitcoin 30.000 Doların Çok Altında Kırılırsa 10.000 Doların Altında Çökme İzleyebilir: Peter Schiff

Bitcoin 30.000 Doların Çok Altında Kırılırsa 10.000 Doların Altında Çökme İzleyebilir: Peter Schiff

u.bugün

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Tanınmış Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin’in 10.000 doların altındaki olası çöküşüyle ​​ilgili daha önceki açıklamasını tekrarlamak için Twitter’a gitti.

Bu yılın Ocak ayında, BTC’nin 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda yakında 10.000 doların altına düşeceğini tweetledi. O zaman, önde gelen kripto para kabaca 35.000 dolardan işlem görüyordu.

Peter Schiff Bitcoin ile ilgili bir anket yürütüyor, %54’ü HODL’yi planlıyor

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve baş küresel stratejisti ve SchiffGold’un başkanı, küresel amiral gemisi kripto para biriminin 10.000 dolar seviyesinin altına düşebileceği bir koşul belirledi.

Schiff, tweetinde bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in 30.000 dolarlık fiyat çizgisinin önemli ölçüde altına düşmesi gerektiğini belirtti.

Takipçileri arasındaki Bitcoin sahiplerinin, BTC’nin düşmeye devam etmesi ve 30.000 doların altına düşmesi durumunda nasıl hareket etmeyi planladığını öğrenmek için bir Twitter anketi başlattı.

Ankete toplam 33.425 seçmen katıldı ve %54’ten biraz fazlası “HODL yapacağım” seçeneğini seçti.

Yüzde on virgül beş BTC’yi daha sonra geri satın almadan satmayı planlıyor ve yüzde 15’i Bitcoin’lerini şimdi sattıktan sonra daha ucuza geri almayı planlıyor.

Yaklaşık %20’si Bitcoin’in 30.000 dolarlık bölgenin altına düşmeyeceğine inanıyor.

#Bitcoin kesin olarak 30 bin doların altına düşerse, büyük ihtimalle 10 bin doların altına düşecek gibi görünüyor. Bu, Bitcoin sahibi olan herkesin şimdi vermesi gereken çok önemli bir karar olduğu anlamına geliyor. Ne yapmak istiyorsun? Şimdi karar versen iyi olur, böylece panik yapma ve ani bir kararla acele etme.

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 8 Mayıs 2022

Bitcoin %7 düştü

Hafta sonu boyunca, önde gelen dijital para birimi 7 Mayıs’ta 35.734 dolardan yüzde 7.13 düştü ve bu yazının yazıldığı sırada 33.185 dolardan işlem görüyor.

Başka bir tweet’te Schiff, bu BTC düşüşünün diğer risk varlıklarının da zayıflığını gösterdiğini ve bu nedenle borsa vadeli işlemlerinin şimdi eskisinden %1 daha düşük işlem gördüğünü belirtti.

Schiff, yatırımcıların yakında Federal Rezerv tarafından yapılan faiz artırımlarının enflasyonu düşürmek yerine durgunluğa yol açacağını anlayacakları için en sevdiği varlık olan altının yakın gelecekte artacağını iddia ediyor.

BTCdrop_00weekend_9efs

Gemi tahmin edilen büyük kripto satışı

Cuma günü, Bitcoin eleştirmeni Schiff, BTC 37.000 doların altına düştükten sonra büyük bir kripto satışının başlamasını beklediğini tweetledi. Kripto pazarının genel olarak blockchain ile ilgili şirketlerin hisseleriyle birlikte düştüğünü ve onun görüşüne göre, tüm alanın yakında bir “kötü yatırım” olarak ortaya çıkacağını belirtti.

Schiff, insanlar işlerini kaybetmeye başladıkça birçoğunun artan ev faturalarını ödemek için kripto varlıklarını satmaya başlayacağını yazdı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.