Bitcoin 27.000 Dolara Ulaşırsa Ne Beklemeli?

Bitcoin 27.000 Dolara Ulaşırsa Ne Beklemeli?

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı 30,678,94 $ fiyatla ve 24 saatlik %10,21 düşüşle işlem görüyor. Whalemap’e göre, 27.000 dolarlık bir fiyat ve minimum 25.000 dolarlık bir fiyat, alıcılar ve satıcılardan oluşan piyasa güçleri için kritik bir kilit seviyedir. Bu kritik destek seviyesine ulaşılırsa, Bitcoin’in fiyatı CoinMarketCap’e göre 52 haftalık düşük fiyatı olan 28.893.62 $’a neredeyse yaklaştığından, aşağıdaki sonuç olabilir:

  • Artan satış baskısı
  • Artan satın alma baskısı
  • konsolidasyon

Artan satış baskısı

Halihazırda kazançlarının bir kısmını veya acentelerini kaybetmekte olan perakende yatırımcıların pozisyonu nedeniyle piyasada aşırı korku var. Bazı yatırımcılar ne elde edileceğini görmek istiyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı mevcut 52 haftalık düşük fiyatının altına düşerse, satış baskısının artması için çok güçlü bir şans var. Bu, Bitcoin fiyatının 27.000 $ fiyatının altına düşmesine ve daha da düşmesine neden olacak.

Artan satın alma baskısı

Kurumsal yatırımcılar ve Bitcoin balinaları, daha fazla fon sağlayarak piyasayı kurtarmak için harekete geçebilir. Bu, eğilimi doğrudan tersine çevirecektir, çünkü satıcılar, daha yüksek bir fiyattan satın almak isteyen alıcıların varlığı nedeniyle daha yüksek bir fiyattan satmaya başlayacaklardır. Bununla birlikte, çoğu yatırımcı ve balina daha düşük bir fiyata daha fazla madeni para elde etmek için çalıştığından, bunun gerçekleşme şansı düşük olabilir: toplam arzının %90’ından fazlası çıkarıldığından.

konsolidasyon

Yaklaşık 27.000 $ kilit seviyesinde, piyasa, herhangi bir yönde herhangi bir büyük hareket elde edilmeden önce, bir süre için onunla 34.000 $ arasında konsolide olabilir. Bu, tüccarlara ve analistlere bir sonraki büyük yatırım kararlarını vermeden önce trendi dikkatli bir şekilde inceleme fırsatı verecektir. Sonuç olarak, Bitcoin için geleceğe yönelik tahminlerin çoğu oldukça yüksek olduğundan, yalnızca uzun vadeli yatırımcılar piyasa yönü düşüncesinden kurtarılabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.