Bitcoin 12 haftalık düşüş trendini kırdı

Bitcoin 12 haftalık düşüş trendini kırdı

Bitcoin 12 haftalık düşüş trendini kırdı

Bitcoin 12 haftalık düşüş trendini kırdı Cuma günü %11’lik bir yükseliş günü 41.600 dolardan kapattı. Cumartesi günü aktivitenin daralması ve %0,6 düşüşle kapanmasına rağmen, Pazar ve Pazartesi yükseliş formunun devamını gördü.

Kripto YouTuber Lark Davis, hafta sonu fiyat hareketinin 2021 Kasım ortasından bu yana yürürlükte olan düşüş trendini kırdığını kaydetti.

Bitcoin 12 haftalik dusus trendini kirdi sirada ne var

#bitcoin Kasım ayından beri düşüş trendinde, artık bu trendin dışına çıktık.

Sonraki durak? AY pic.twitter.com/jOjdV6LnIQ

– Lark Davis (@TheCryptoLark) 7 Şubat 2022

Fiyat analizi

Daha sert düzenlemelerin ve likiditeyi azaltan bir oran artışı korkularının arka planına karşı, kripto piyasaları 2022’ye gergin bir başlangıç ​​yaptı. Zirveden dip YTD’ye kadar, Bitcoin %30 değer kaybı yaşadı.

Dönüm noktası 23 Ocak’ta BTC doları yükselmeye başladığında geldi. Bununla birlikte, küçük mum gövdeleri, boğaların belirgin bir inanç eksikliği olduğunu ortaya koydu.

Cuma gününe kadar, boğalar belirleyici bir hamle yaparak fiyatı 37.300 dolardan 41.800 dolara yükseltti ve günü en tepeden 41.600 dolardan hafifçe aşağı kapattı.

Bu olayda, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre aşırı korku olarak sınıflandırılan 20’lik bir derecelendirme bugün tarafsız bölgeden çok uzak olmayan 45’e yükseldi.

Soru şu ki, bu büyük bir trend dönüşünün başlangıcı mı?

Davis’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) analizine göre, işaretler olumlu görünüyor. RSI düşüş trendinde hafta sonu çok daha yüksek bir ivme ile bir kırılma kaydetti.

Davis, bunun en son 2021 yılının Temmuz ayının ortalarında gerçekleştiğine dikkat çekiyor, bunu tüm zamanların en yüksek seviyeleri de dahil olmak üzere %130’luk bir fiyat yarışı izledi.

“Şimdi %130 fiyat yarışı görecek miyiz? Bu harika olurdu, kim bilir? Ancak açık olan şu ki, bu düşüş trendinden kesinlikle çıktık ve bu RSI düşüş trendlerini daha önce kırdığımızda, büyük bir fiyat yarışından hemen önce geldiler.”

Bitcoin için sırada ne var?

Teknikler bir geri dönüşü desteklese de, temel tarafta ne olacak?

Son zamanlarda, El Salvador’un adımlarını takiben, Bitcoin için yasal bir ihale olarak yasama yapan başka bir egemen ulustan söz ediliyor.

Bu cephede başka bir haber yokken, söylentiler bir sonraki Latin Amerika ülkesi olacağını öne sürüyor. Panama, Paraguay ve Guatemala, hakkında dedikodu yapılan isimlerken, Arjantin’de indirim yapılamaz.

Bununla birlikte, sol alanın dışında, Birleşik Devletler’de Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmek için konvansiyonu çiğneyen bir eyalet hakkında artan bir gevezelik var.

Smart People Sh * t podcast’inin sunucusu Dennis Porter, 60.000 Twitter takipçisine, bir devlet yasal bir ihale olarak BTC’yi ilan ettiğinde Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını söyledi. Porter daha sonra daha fazla devletin takip edeceğini ve bu sırada üçüncü Bitcoin’in 1.000.000 $ olacağı ilan edildiğini söyledi.

100.000 $ bir şekilde ulaşılabilir görünse de, en azından şu anki bakış açımızdan 1.000.000 $ çok uzak bir adım olabilir. Bitcoin 12 haftalık düşüş trendini kırdıdaha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.