Bird, Ring Veterans GameFi Borç Verme Protokolü için 5 Milyon Dolar Artırdı

Bird, Ring Veterans GameFi Borç Verme Protokolü için 5 Milyon Dolar Artırdı

www.coindesk.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Web 3, Web 2 yeteneklerini vahşi bir hızla çekiyor.

Listeye 5 milyon dolarlık fon toplayan, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) için bir borç verme protokolü olan MetaLend’in kurucularını ekleyin.

MetaLend’in kurucu ortağı Sudjeev Singh, daha önce e-scooter şirketi Bird’ün büyüme ve pazar yeri bölümünün başındaydı. Kurucu ortak Nikhil Bhardwaj, akıllı ev güvenlik firması Ring’de büyük bir mühendislik ekibini yönetti.

Bhardwaj bir röportajda CoinDesk’e “İnşaatçılar olarak uzay üzerinde sahip olacağımız doğrudan etki konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi. “Bunun ön saflarındayız ve geleceğin neye benzediğini gerçekten etkileyebileceğiz.”

MetaLend’in yeni tohum turu, yönetim altında 5.5 milyar dolarlık varlığa sahip kripto yatırım devi Pantera Capital tarafından yönetildi. Tura katılanlar arasında kripto girişim şirketi Collab+Currency ve MetaLend’in ilk resmi lonca ortağı olan Vietnam merkezli oyun loncası Ancient8 yer aldı.

Yeni sermaye, ürün geliştirme, işe alma ve pazarlama çabalarında kullanılacak.

Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit bir basın açıklamasında, “MetaLend, NFT’lerin tüm oyna-kazan ekosistemine değer katan yeni bir şekilde kullanılmasına ve kullanılmasına izin veriyor” dedi. “NFT’lerin kullanım durumları arttıkça, çoğu varlıkları için likiditeye erişmek için MetaLend gibi protokollere yönelecek.”

Kredi kazanmak için oynayın

Şu anda beta sürümünde olan ve ikinci çeyrek için halka açık bir lansmanı planlanan MetaLend, oyuncuların teminat olarak kullanılan varlıkla oynamaya ve kazanmaya devam edebilmesi bakımından diğer bazı NFT kredi sağlayıcılarından farklıdır.

Protokolün başlangıçta oyna-kazan devi Axie Infinity’ye odaklandığı, ancak önümüzdeki iki ila üç ay içinde ikinci, çokgen tabanlı bir oyunla bütünleşmeyi planladığı belirtildi.

“Bir düşünün, yaptığımız şey bu oyunlar için gerçekten faydalı. Singh, CoinDesk’e verdiği demeçte, likiditeye ihtiyaç duyan bir kullanıcı bölümünüz var ve şu anda tek seçenekleri varlıklarını satmak. “Bunun yerine kredi almak ve NFT’den elde edilen geliri zaman içinde bunu ödemek için kullanmak olan alternatifi sunuyoruz.”

MetaLend protokolü, kullanıcıların ETH’deki bir NFT’nin değerlendirilen değerinin %30’una kadar ödünç almalarını sağlar. Aşırı teminatlandırılmış krediler, temel varlıkların risklerini azaltmaya yardımcı olmak için merkezi olmayan finansta (DeFi) yaygındır.

daha fazla oku: Framework Ventures, Web 3 Oyun ve DeFi’yi Desteklemek İçin 400 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Singh, kredilerin büyümelerini desteklemek için likidite eklemek isteyen bireysel oyunculara ve oyun loncalarına hitap ettiğini söyledi. Ancient8 şu anda tek resmi oyun lonca ortaklığıdır, ancak bekleme listesinde 10 ila 15 başka lonca daha vardır.

MetaLend kredileri protokolün bilançosundan değil, dış borç verenler tarafından doldurulan likidite havuzlarından kaynaklanmaktadır. Borç verenler, MetaLend’in yaklaşık %5 ila %10 APY beklentisiyle bu para üzerinden faiz kazanırlar.

Borçlu bir krediyi temerrüde düşürürse, NFT varlığı, insanların NFT’yi indirimli olarak satın alabilecekleri bir tasfiye piyasasına girer. Sin, oyun loncalarının potansiyel alıcılar arasında olduğunu söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.