Bir Yıl Önce SNL’de Elon Musk Tarafından Pompalanan ATH’den DOGE %87 Düşürdü

Bir Yıl Önce SNL’de Elon Musk Tarafından Pompalanan ATH’den DOGE %87 Düşürdü

u.bugün

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bir yıl önce, 8 Mayıs’ta Dogecoin, Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki (SNL) çıkışı sırasında onu pompaladıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 $’a ulaştı. Şimdi, meme madeni parası bu tarihi zirveden kabaca %87 düştü.

Compound Capital Advisors’ın CEO’su ve kurucusu Charlie Bilello, son tweet’inde topluluğa bunu hatırlattı.

Dogecoin: Bir yıl önceki Musk SNL zirvesinden -%87.$DOGE pic.twitter.com/moA7lu5cLV

– Charlie Bilello (@charliebilello) 10 Mayıs 2022

Musk, SNL sırasında DOGE’yi pompalayarak ATH’ye ulaşmasını sağlıyor

Musk, ünlü Amerikan TV şovuna ev sahipliği yapmadan önce, en sevdiği kripto varlığı Dogecoin, 0,3 dolardan işlem görüyordu. SNL’de bu madeni paradan (Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra) bahseden Tesla patronu, DOGE fiyatını 0,73 dolara kadar yükseltti.

DOGE’nin piyasa değeri o gün 93 milyar dolara yükseldi ve sadece 24 saat içinde 10 milyar dolardan fazla kazandı; bu, bundan iki yıl önceki BTC piyasa değerine eşitti.

Gösteri sırasında Musk, Dogecoin’i “dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç” olarak nitelendirdi.

Ayrıca DOGE’nin 2013’te Bitcoin’de bir şaka, bir parodi olarak başladığını, ancak şimdi “gerçek bir şekilde başlıyor” dedi. Tesla şefi, TV’de görünmeden önce, SNL’deki ilk çıkışını duyururken, Twitter’da şaka yollu bir şekilde kendisine “Dogefather” dedi.

Dogecoin geniş çapta benimsenmesine rağmen %87 düştü

Bundan sonra jeton düştü, Haziran sonunda 0.1$’a düştü ve Ağustos ve Ekim 2021’de 0,3$’lık yerel zirvelere geri dönmeyi başardı. para birimi,” fiyatı yukarı çekmeyi başardı, ancak uzun sürmedi.

Bunun dışında, 2021 yılının sonlarında birçok işletme ve satıcı, mal ve hizmetleri için Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Bunların bir kısmı bu yıl gerçekleşti. DOGE’nin benimsediği işletmeler arasında ABD sinema zinciri AMC, Gucci, Porsche bayisi Porsche Towson ve gayrimenkul odaklı küresel yatırım şirketi Jamestown yer alıyor.

Ayrıca DOGE, milyarder ve yatırımcı Mark Cuban’ın sahibi olduğu profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in online mağazasında ödeme yöntemi olarak kullanılıyor.

Yazma sırasında, Dogecoin son 24 saat içinde yaklaşık %7 düşerek 0.1133 dolara gidiyor. CoinMarketCap şimdi fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesinin %84,53 altında olduğunu gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.