Bir Kripto Projesinde Yayın Yapmak İster misiniz? Theta.tv’de nasıl yayın yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Bir Kripto Projesinde Yayın Yapmak İster misiniz? Theta.tv’de nasıl yayın yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

kriptoticker.io

5 saat

Okuma süresi: ~9 m


Kripto para birimlerinin yanı sıra, blok zinciri teknolojisinin uygulanması hayatın birçok yönünü kesmeye devam ediyor. seyahat, sağlık, hukuk sistemleri ve eğitim gibi sektörleri kapsayan blok zinciri kullanım örnekleri. Bununla birlikte, faydaları küresel insan varlığı için avantajlı olmaya devam ettiği için uygulaması artmaya devam ediyor. Bugün, büyüyen bir izleyici kitlesi ve muazzam gelir üretimi ile canlı akış endüstrisi, Blockchain teknolojisinin en son hayranıdır. Milyonlarca kullanıcısıyla Youtube, Vimeo ve Netflix sektördeki küresel isimlerdir. Bununla birlikte, Theta Network, Blockchain teknolojisi ile canlı akışa güç veriyor.

Teta Ağı nedir?

Bir Kripto Projesinde Yayin Yapmak Ister misiniz Thetatvde nasil yayin

2018 yılında kurulan Theta, merkezi olmayan bir video akış platformuna güç sağlamak için bir bilgisayar ağını teşvik eden bir blok zinciridir. Ayrıca geliştiricilerin ve kullanıcıların üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir protokoldür. Bu hizmetlere örnek olarak telif dağıtım uygulamaları ve kitle fonlaması mekanizmaları verilebilir. Ethereum gibi, bu özellik de kullanıcıların üzerinde çeşitli DApp’ler ve hizmetler oluşturma potansiyelini artırır.

Yüksek talepler nedeniyle, İçerik Dağıtım Ağları (CDN’ler), kullanıcılara yüksek kaliteli video akışları sağlamak için ödeme alır. Ne yazık ki, bu CDN’ler, konum kısıtlamaları nedeniyle bu talepleri karşılayamıyor. Theta, bant genişliği ve bilgi işlem kaynakları sunarak küresel bir kullanıcı havuzunu videoları aktarmaya teşvik eder. Bu nedenle, ağa daha fazla kullanıcı katıldığında, video akış kalitesini iyileştirmek için daha fazla bant genişliğine sahip olur. Ağ, video akışı sektöründe rakiplerinden daha ucuz hizmetler sunarak küresel bir güç olmayı hedefliyor. Kullanıcıları tarafından desteklenen Theta Network, e-spor, filmler, TV dizileri ve müzik dahil olmak üzere birden fazla içerik türü sunar.

Teta’ya Daha Derin Bir Dalış

Mitch Liu ve Jieyi Long, ana ağını Mart 2019’da başlatan Theta’nın kurucu ortaklarıdır. Liu aynı zamanda Tapjoy’un kurucu ortağıdır ve Gameview Studios ile Theta.tv’nin sahibidir. Alternatif olarak Long, ağın CTO’su olarak hizmet eder ve Blockchain teknolojisinin küresel gelişiminde önde gelen bir kişiliktir. YouTube’dan Steve Chen ve Twitch’ten Justin Kan da projenin yönetim kurulunda danışman olarak görev yapıyor. THETA Coin ve TFUEL, operasyonunun merkezinde yer alan iki jetondur ve eşler arası video akış platformuna güç sağlar. THETA, protokoldeki değişiklikleri oylamak için kullanılan bir yönetim belirtecidir. Alternatif olarak, TFUEL, platformda işlemleri yürütmek için kullanılan yardımcı program belirtecidir. Theta Cüzdan uygulaması da ağın işleyişinin merkezinde yer alır.

Kullanıcılar bunu hem TFUEL hem de THETA tokenlerini tutmak veya stake etmek için kullanabilir. Theta Cüzdanı ayrıca içerik görüntüleyenlerin ve içerik oluşturucuların THETA jetonları gönderip almasına izin vermek için ağ ile senkronize olur. Theta, yönetişim faaliyetlerine kullanıcı katılımını teşvik etmek için bir mali teşvik planı kullanır. Bu nedenle ağ, yerel kullanıcıları tarafından güvence altına alınmıştır. Ethereum gibi, bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına dayanır. PoS konsensüsü, güvenliği yüksek işlem hacmiyle dengelemek için değiştirilmiş bir Bizans Hata Toleransı (BFT) konsensüsü kullanır. Haziran 2019’da Theta, Guardian düğümlerinin lansmanını duyurdu. Bu düğüm, tek bir kullanıcının aynı anda stake edilen THETA tokenlerinin çoğunu kontrol etmemesini sağlar.

Teta Nasıl Çalışır?

En iyi şekilde çalışması için Enterprise Validator Nodes (EVN), Guardian Nodes (GN) ve Edge Nodes (EN) ağa güç sağlar. EVN’ler, Blockchain üzerindeki işleme işlemlerine erişim elde etmek için THETA’yı pay alan işletmelerdir. Google, Binance, Blockchain girişimleri, Gumi, Sony Europe ve Samsung şu anda ağdaki EVN’lerdir. Koruyucu Düğümler, EVN’nin işlem bloklarının doğru olmasını sağlayan kullanıcılardır. Hem Theta Network’ün hem de ağdaki EVN’lerin operasyonları için kritik öneme sahiptirler. Alternatif olarak, Kenar Düğümleri, bant genişliklerini paylaşan ve ağlarda video akışlarını aktaran kullanıcılardır. Genellikle EN’nin hizmetleri ücretsiz değildir, çünkü çalışmaları için TFUEL’de ödüller kazanırlar.

Bir Proof-of-Stake yönetim mekanizması işlevi gören modifiye Bizans Hata Toleransı (BFT) da operasyonunun merkezinde yer alır. Bu, protokolü çalıştıran dağıtılmış bilgisayar ağının senkronize edilmesini sağlar. Bu mekanizma, hem doğrulayıcı hem de koruyucu düğümler fikir birliği mekanizmasına tam olarak katıldığı için normal PoS’den biraz farklıdır. Bu PoS’un bir başka avantajı da Theta Network’e yeni bir güvenlik katmanı eklemesidir. Düğümlerin ağa güç vermeleri için THETA’yı paylaştırmaları, bloklar üretmeleri ve protokoldeki oylama değişikliklerine katılmaları gerekir. Validator düğümleri 10.000.000 THETA jetonunu stake etmelidir, Guardian düğümleri ise minimum 100.000 jetonunu stake edebilir. Tipik bir ağ gibi, hisse sayısı kullanıcıların oylama gücüyle orantılıdır.

Theta.tv Nedir?

1652034351 248 Bir Kripto Projesinde Yayin Yapmak Ister misiniz Thetatvde nasil yayin

Theta.tv, kullanıcıların ve içerik oluşturucuların başarılı olduğu ve ödül olarak Tfuel kazandığı Theta ağları tarafından desteklenen yeni nesil bir akış platformudur. Platform, kullanıcıların yalnızca favori içerik oluşturucularının uzun bir listesinden akışları izleyerek TFUEL kazanmalarına olanak tanır. Platformun kullanımı kolaydır ve kullanıcılar web sitesi üzerinden ona erişebilir. Alternatif olarak, mobil uygulamaları hem Android hem de iOS mağazalarında indirilebilir. Platformun kullanıcıları, kazandıkları TFUEL’i ücretsiz abonelikleri kullanmak veya mağazasından mal satın almak için kullanabilirler. Kullanıcıların TFUEL’lerini favori içerik oluşturucularına veya yayıncılarına bağışlama seçeneği de vardır. Kullanıcılar akış olarak, Theta bant genişliği yüklemek için internetlerinin bölümlerini otomatik olarak kullanır ve akışı diğer kullanıcılara iletir.

Bu şekilde, bu bant genişliğini sağlayan kullanıcılar TFuel’de bir ödül alırlar. Ne yazık ki, Vimeo ve YouTube gibi akış platformları, her akışı ayrı ayrı sunmak için İçerik Dağıtım Ağlarına (CDN’ler) büyük faturalar ödüyor. Bununla birlikte, hikaye Theta’nın teknolojisinden farklıdır, çünkü ödüller herkese açıktır.Yayıncılar platformda 100 $ eşiğine kadar kazandıklarında, paralarını çekebilirler. Platformun yayıncı ödemeleri beş ila on beş iş günü içinde yapılır. Akış platformu, yayıncılara ortak olma seçenekleri de sunar. Bir ortak olmak ve oyunun ve özelliklerinin kilidini açmak için yayıncıların Sezon 1’de üç milyon XP kazanması gerekiyor.

İş ortakları, ön sayfada görünürlük, doğrulanmış onay işareti, daha yüksek abonelik geliri, özel ürün serisi ve marka sponsorluğu fırsatları gibi avantajlardan yararlanır. Theta.tv ilk akış platformu değil, ancak dünya çapında video akışının çehresini değiştiren devrim niteliğinde bir alandır. Merkezi ve yavaş olan geleneksel akış hizmetlerinden farklı olarak Theta.tv, merkezi olmayan ve çok şişmandır. TFUEL kazanmanın yanı sıra, aktif kullanıcılar ayrıca ayda iki ücretsiz abonelik ödülü alırlar. Platform aynı zamanda yayıncılar ve içerik oluşturucular arasındaki etkileşimi teşvik ettiği için yalnızca bir yayın alanı değildir. Bu nedenle yayıncılar platformdaki sohbet yoluyla öğeleri doğrudan diğer kullanıcılara hediye edebilir. Platformun kullanıcı deneyimi de birinci sınıftır ve topluluğuna 7/24 destek hizmeti sunar.

Theta.tv’ye Nasıl Kaydolunur?

Yeni bir kullanıcı olarak Theta.tv’nin avantajlarından yararlanmak için lütfen aşağıdaki birkaç adımı izleyin;

Adım 1 – Kaydolun

1652034351 561 Bir Kripto Projesinde Yayin Yapmak Ister misiniz Thetatvde nasil yayin

Kullanıcılar, platforma kaydolmak için web sitesini ziyaret edebilir veya mobil uygulamalarını Android veya iOS mağazalarından indirebilir. İndirdikten sonra, Facebook veya bir e-posta adresi kullanarak kaydolma seçeneği vardır.

Adım 2

1652034351 279 Bir Kripto Projesinde Yayin Yapmak Ister misiniz Thetatvde nasil yayin

Tercih edilen kayıt prosedürlerinden birini seçtikten sonra, kullanıcılar ilgili bilgileri doldurmalı ve bir kullanıcı adı ve güçlü bir şifre seçmelidir. Bir sonraki adım hesabınızı doğrulamaktır. Bu, akış platformunun tüm avantajlarından yararlanmanıza izin vereceği için çok önemlidir. Alternatif olarak, doğrulanmış hesapları olan kullanıcılar platformda ücretsiz 200 TFUEL jetonu alırlar.

Aşama 3

Son olarak, doğrulamadan sonra akışa başlayabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz. Platform, akışlarınızı ve kazançlarınızı izlemenize olanak tanıyan kolay bir kullanıcı platformu sağlar.

Theta.Tv’de Nasıl Yayın Yapılır?

Aşağıdaki adımlar, Theta.tv’de nasıl yayın yapacağınız konusunda size rehberlik edecektir;

Saygın Bir Yayın Yazılımı Seçin

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce farklı yayın yazılımı var. Bunların çoğu THETA.tv ile çalışacak ve ek özellikler sağlayacak olsa da, uyumluluğu dikkate almak çok önemlidir. Yeni başlayan bir yayıncıysanız, OBS yazılımı Theta.tv ile en uyumlu kullanımdır. OBS’yi indirmek için buraya tıklayın.

OBS’yi Ayarlama

OBS’yi kurduktan sonra ayarlar menüsüne gidin. THETA.tv sunucularına bağlanmak için akış bilgilerinizi ayarlamanız gerekecektir.

Gerekli OBS Akış Ayarlarını Kullanın

En iyi kaliteyi, en düşük gecikmeyi ve hata olmaması için bu ayarları tam olarak kullanmanız gerekir. OBS ayarlarınızdaki çıkış sekmesi ve akış bölümünün altında:

 • Çıkış Modu: Basit
 • Video bit hızı: 2500kbps
 • Kodlayıcı: yazılım (x264)
 • Ses bit hızı: 192
 • Gelişmiş Kodlayıcı Ayarlarını Etkinleştir’i işaretleyin
 • Akış hizmeti bit hızı sınırlarını uygula seçeneğini işaretleyin
 • Enkoder ön ayarı: çok hızlı
 • Özel kodlayıcı ayarları: keyint=60
 • OBS ayarlarınızdaki Video sekmesi altında:
 • Temel (Tuval Çözünürlüğü): 1920×1080 (Monitörünüzün çözünürlüğünü seçin)
 • Çıktı (Ölçekli) Çözünürlük: 1280×720
 • Aşağı Ölçek Filtresi: Bikübik (Kesilmiş ölçekleme, 16 örnek)
 • Ortak FPS Değeri: 30

Neden Theta Ağını Kullanmalıyım?

Teta ağı, video akışını, veri dağıtımını ve uç bilgi işlemi merkezileştirmeyi amaçlar. Verimliliğini ve maliyet etkinliğini artıracak ve bu gerçekleştiğinde sektör katılımcıları için adil olacaktır. Akış hizmetleri sunmanın yanı sıra, geliştiricilerin tam özellikli EVM uyumlu akıllı sözleşme platformunda DApp’leri başlatmalarına da yardımcı olur. Video akış kalitesi ve yükleme süreleri, teknolojik gelişmelere rağmen izleyicilerin beklentilerini karşılamamaktadır. Bunun nedeni, sunucu konumu gibi sınırlamaların video akış platformlarına ve CDN’lere musallat olmaya devam etmesidir. Bugün Theta, kullanıcının yedek bilgi işlem gücünü ve bant genişliğini kullanarak akış kalitesi ve hız arasındaki boşluğu kapatıyor. Bunun amacı, akış deneyimini optimize etmek ve onları ödüllendirmektir. Gelecekte, Blockchain yeni bir ana ağ (Theta 3.0) başlatmayı ve ayrıca ThetaDrop NFT pazarını genişletmeyi planlıyor.

THETA jetonları

Bir Kripto Projesinde Yayin Yapmak Ister misiniz Thetatvde nasil yayin

Blockchain, çalışmak için iki token kullanırken, THETA onun yönetişim tokenidir. Bununla birlikte, TFUEL ağda önemli olmaya devam ediyor ve Ethereum’daki gaza benzer işlemleri güçlendirmek için kullanılıyor. 2018’de piyasaya sürüldüğünde, alıcılara Ethereum üzerinde bir ERC-20 jetonu olarak dağıtıldı. Daha sonra, tüm ERC-20 THETA, Theta ağı ana ağında yerel THETA’ya dönüştürüldü. Dolaşımdaki ve maksimum arzı 1.000.000.000 THETA madeni paradır. Binance, MEXC, OKX, Bybit ve BingX dahil olmak üzere birçok borsada satın alınabilir ve eşleştirilebilir.

THETA Fiyat Tahmini

CoinMarketCap’e göre, tokenin son zamanlardaki hakimiyeti, kripto pazarındaki en iyi 50 token arasında yer alıyor. Ortalama 24 saatlik işlem hacmi %50’den fazla arttı ve şu anda yaklaşık 2.3 milyar dolarlık bir piyasa değerinin ortasında 262 milyon dolar civarında. Ne yazık ki 2.27$’lık fiyatı, bir yıl önce işlem gördüğü 15.9$’lık ATH fiyatının hala %85 altında. Bu hafta dalgalı bir performans sergilemesine rağmen, tokenin bu ayki %25’lik kazancı dikkat çekici. Bu nedenle kripto analistleri geleceği hakkında fikir ayrılıkları yaşıyor. TradingBeasts, THETA fiyatının Aralık 2022’de 2.27$’a ulaşacağını ve 2023’te 3.08$’dan kapanacağını tahmin ediyor. Analistlerin uzun vadeli tahminleri, jetonun 2025’te 5 dolara ulaştığını görüyor.

PricePrediction, tokenin yılı 4,22 dolarda kapatacağını ve varlık için bir yükseliş olacağını tahmin ediyor. 2023, 2024 ve 2025’teki dijital varlıklara ilişkin tahminleri, 10 doları kırdığını görüyor. Son olarak, PricePrediction’ın iyimserliği THETA’nın 2030 yılına kadar 100$’ı kıracağını tahmin ediyor. Ne yazık ki WalletInvestor, düşüş eğilimi bekledikleri için tokenin geleceği konusunda karamsar. Crypto analistleri THETA’nın bu yıl %73 düştüğünü görüyor. WalletInvestor’a göre THETA, yatırımcıları geleceği hakkında uyardıkları için piyasayı fırtınaya almaya hazır değil. Bununla birlikte, tahminler harika olsa da, kripto varlıklar değişkenliğini koruyor ve gelecekte her şey olabilir. Yatırımcılara tavsiye, kripto varlıklarına kaybedebilecekleri fonları taahhüt etmektir.

Çözüm

Theta Network, merkezi olmayan bir video platformuna güç sağlayan bir Blockchain’dir. Ayrıca geliştiricilerin ve kullanıcıların üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı bir protokoldür. THETA Coin ve TFUEL, operasyonunun merkezinde yer alan iki jetondur ve eşler arası video akış platformuna güç sağlar. Theta.tv, kullanıcıların ve içerik oluşturucuların başarılı olduğu ve ödül olarak Tfuel kazandığı Theta ağları tarafından desteklenen yeni nesil bir akış platformudur. Gelecekte ağ, kullanıcıların en sevdikleri videoları yayınlayarak ödüller kazanmalarına izin vererek hizmetlerini iyileştirme sözü veriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.