Binance, verileri Rus devlet kurumuyla paylaşmayı kabul etti: rapor

Binance, verileri Rus devlet kurumuyla paylaşmayı kabul etti: rapor

www.theblockcrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Binance’in, kripto borsası dünya çapındaki hükümetlerle daha iyi ilişkiler kurmaya çalışırken finansal işlemler hakkında bilgi toplayan ve analiz eden bir Rus ajansıyla kullanıcı bilgilerini paylaşmayı kabul ettiği bildiriliyor.

Aldığı mesajlara göre Reuters, Geçen yıl Nisan ayında, Binance’in Doğu Avrupa ve Rusya başkanı Gleb Kostarev, Moskova’da Rosfinmonitoring veya Rosfin olarak bilinen ajansla bir araya geldi. Dijital Ekonomi Geliştirme Fonu.

Kostarev, aldığı mesajlarla bu konuda “fazla seçeneği” olmadığını belirtti.

Kostarev daha sonra müşteri verilerini paylaşmayı ve Rusya’da yetkililerin suçla mücadele etmelerine yardımcı olmak için isimler ve adresler gibi verilere erişim talep edebilecekleri yerel bir birim kurmayı kabul etti. Rapora göre, o sırada Rosfin, hapisteki muhalefet lideri Alexei Navalny tarafından toplanan milyonlarca dolarlık bitcoinin izini sürmek istiyordu.

Bir Binance temsilcisi Reuters’e, Rus makamlarından Navalny ile ilgili olarak hiçbir zaman temasa geçmediklerini ve yerel Rus birimini kurmaya devam edip etmediklerini doğrulamadıklarını söyledi.

Binance, “Gelecekte Rusya’da yerel bir varlık kurmayı düşünürsek, Binance meşru bir yasa uygulama talebi olmadan asla veri paylaşmayacaktır.” dedi. Borsa, blok daha fazla yorum için bir temsilciyle iletişime geçtiğinde yorum yapmayı reddetti.

Bu bilgi, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun dünyanın dört bir yanındaki hükümet yetkililerine yönelik cazibe saldırısını sürdürmesiyle ortaya çıkıyor. geçen ay, Zhao, Birleşik Krallık hükümetindeki kilit isimlerle görüştü Downing Street ve Hazine yetkilileri dahil. Son zamanlarda, aynı zamanda bir duyurdu Fransa’da 100 milyon Euro’luk yatırım başlangıç ​​inkübatörü Station F ile bir ortaklığın yanı sıra.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.