Binance Vadeli İşlemler Piyasasında Swing Ticareti Sanatı

Binance Vadeli İşlemler Piyasasında Swing Ticareti Sanatı

kriptoknowmics.com

3 saat

Okuma süresi: ~6 m


Binance’in vadeli işlem piyasası son birkaç ayda önemli ölçüde büyüdü ve şimdi hacim açısından BitMEX’e işlem gören ikinci sırada. Ancak, kalıcı sözleşmeler sunan BitMEX’in aksine, Binance’in vadeli işlemlerinin, yatırımcıların bu platformda işlem yaparken dikkate almaları gereken son kullanma tarihleri ​​vardır. Arz ve talep temellerinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi ve stop-loss kullanımı ile Binance’de swing ticareti vadeli işlemleri çok karlı olabilir. Aslında, daha fazla kripto satın almadan mevcut kripto varlıklarınızdan yararlanmak için vadeli işlemleri kullanabilirsiniz! Sana nasıl çalıştığını göstereyim… Binance Vadeli İşlemleri

Portföyünüzü çeşitlendirin

Birçok swing tüccarı, düşük değerli varlıkları bulmaya ve satmaya odaklanırken, diğerleri aşırı değerli olanları arar ve daha düşük bir fiyattan satın alır. Bu strateji, hangi varlıkların ticaretinin yapılacağını belirlemek için teknik ve temel analiz gerektirir. Bu strateji karlı olsa da, herkes için değildir. Birden fazla varlık sınıfı ve sektör kullanmak esastır. Tutarlı, uzun vadeli ticaret başarısı elde etmek istiyorsanız portföyünüzü çeşitlendirmek önemlidir. Sermayenizi korumanıza, riskinizi yönetmenize, piyasa oynaklığına karşı koymanıza ve yalnızca birkaç pozisyondan kazanç elde etmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, tek bir varlık satın almak ve onu uzun süre elinde tutmak çok caziptir. Bunun yerine, önemli miktarda para kaybetmemek için portföyünüzü çeşitlendirmelisiniz. Binance Vadeli İşlemler Piyasasında salıncak ticareti yapmaya başlamadan önce, yatırımın temellerini anladığınızdan emin olun. Güvenli bir seçenek gibi görünse de, birçok risk söz konusudur. Tek bir varlığa, özellikle de değişken bir varlığa yatırım yapmak, sizi yüksek riske maruz bırakır ve tüm portföyünüzün bir günde değer kaybetmesine neden olabilir.

Durdurma kayıplarını hesaplayın

Swing yatırımcıları, genellikle, zararlarını belirli bir işlem gününün yüksek ve düşük fiyatlarına yerleştirdikleri çok günlük yüksek/düşük yöntemini kullanırlar. En düşük seviyelerini iki günün en düşük seviyesinde de değiştirebilirler. Daha büyük eğilim analizine dayalı olarak, teknik göstergelerle birlikte gösterge duruşları da yaygındır. Sonuç olarak, büyük stok blokları zararı durdur emirlerine iyi yanıt vermeyebilir. Ayrıca, komisyoncular farklı siparişler için farklı ücretler alır. Kendilerini büyük kayıplardan korumak için, tüccarlar uygun risk yönetimi stratejilerini kullanmalıdır. Marj ticaretinin birincil amacı, riski azaltmak ve piyasa oynaklığından kurtulmak için mekanizmalar uygulayarak kayıpları en aza indirmektir. Bu mekanizmalardan biri de dikkatli bir şekilde hesaplanması ve yerleştirilmesi gereken stop-loss’tur. Genel olarak, zararları durdurma, ticaret hacminin yüzde iki ila üçü olarak belirlenir. Bazı tüccarlar, stop zararlarını düşük salınımların altına ayarlamayı tercih ediyor. Fibonacci yaklaşımı, yatırımcılara stop ayarlamanın sistematik ve nesnel bir yolunu sunar. Bu yöntem subjektif kararları ortadan kaldırır. Ek olarak, bir tüccar onları çizdiğinde Fibonacci seviyeleri statiktir. Daha iyi tanımlanmış bir yöntemdir ve potansiyel stop-loss seviyelerini tespit etmeyi kolaylaştırır. Aynı ilkeler, diğer ticaret türleri için zarar durdurucuları kullanmak için de geçerlidir.

Bir Ticaret Stratejisi Geliştirin

Binance Vadeli İşlemler Piyasasında işlem yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli işlem stratejisi vardır. Ancak başarıya ulaşmak için, tüccarlar bu stratejiler arasındaki farkları ve nasıl işbirliği yapacaklarını anlamalıdır. İlk olarak, tüccarların Binance Vadeli İşlemler Piyasasında mevcut olan emir türlerini anlamaları gerekir. Limitli Emirler, Piyasa Emirleri ve Stop Limitli Emirler vardır. Limit emirleri, bir tüccarın belirli bir varlık için ödemeye hazır olduğu bir fiyat belirlemek içindir. Bu emirler uzun vadeli veya kısa vadeli olabilir. Örneğin, tüccarlar işlemleri için bir fiyat limiti belirleyebilir ve ardından emrin fiyatı karşılamasını bekleyebilir. Kazanan bir ticaret stratejisi oluşturmak için yeni başlayanların Binance’in vadeli işlem piyasasıyla gelen ücretleri anlaması gerekir. Varsayılan seviye, %0.02 yapıcı ücreti ve %0.04 alıcı ücreti taşır. Ayrıca Binance kullanıcılarının hesaplarında minimum miktarda Binance Coin bulundurmaları ve iyi bir BTC ciro hacmi tutmaları gerekiyor. Ancak, bu adımlarda ustalaştıklarında, ticaret stratejilerini Binance Vadeli İşlemler Piyasasında çalıştırmanın zamanı geldi. Binance Vadeli İşlemler Piyasası çok çeşitli sözleşmeler sunar. Bitcoin Vadeli İşlemleri, Ethereum Vadeli İşlemleri ve Litecoin Vadeli İşlemleri vardır. Bunların en popüleri BTC/USD işlem çiftidir. Bu ticaret çifti ayrıca üç aylık bir vadeli işlem sözleşmesine sahiptir. Vadeli işlem sözleşmesi, geleneksel vadeli işlem sözleşmesinden farklı olarak iki taraf arasındaki yasal bir sözleşmedir.

Swing Trading’in Sınırlamaları

Swing ticaretinin çok sayıda teknik tanımı vardır, ancak kesin olan bir şey vardır – bunu Binance Vadeli İşlemler Piyasasında yaparak para kazanabilirsiniz. Swing ticareti, her gün yalnızca pozisyon aldığınız ve piyasanın oynaklığının düşük olduğu gün içi ticaretinden farklıdır. Swing ticaretinde pozisyonlarınızı birkaç gün, hafta ve hatta yıllarca korursunuz. Swing ticaretinin riskleri düşüktür, ancak tüccarlar için zaman çerçevesi bir günden daha uzundur. Binance Vadeli İşlemler piyasasında salıncak ticaretinin avantajlarından biri de kısa vadedir. Platformda teknik analiz araçları da bulunmaktadır. Kaldıraç oranını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Kaldıraç, bir pozisyonun kavramsal değerine göre hesaplanır. Bir tüccarın kullanabileceği maksimum kaldıraç, pozisyonunun büyüklüğüne ve rahatça alabileceği risk düzeyine bağlıdır. Binance Vadeli İşlemler Piyasasında Swing ticareti herkese göre değildir. Örneğin, bir yatırımcıdan gelen büyük bir sipariş, birkaç piyasa yapıcısının bunu doldurmasını gerektirebilir ve her biri farklı bir fiyat sunabilir. Sonuç olarak, bu tür ticaret yapmaktan rahatsızsanız, diğer seçenekleri kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, bir ticaret botu sizin için bunu otomatikleştirebilir. Ancak kendiniz denemeden önce bir uzmana danışmak her zaman iyidir.

Binance’te Swing Ticareti Seçenekleri

Binance Vadeli İşlemler Piyasasında en popüler salıncak alım satım yöntemlerinden biri mikro vadeli işlem sözleşmeleri kullanmaktır. Bu küçük sözleşmeler, başlangıç ​​marjında ​​yalnızca 100-200$ gerektirir ve 5$ gibi düşük bir tutarla işlem yapmanıza olanak tanır. Ek olarak, hareketli ticaret kursları, piyasanın tüm ayrıntılarını öğrenmenize yardımcı olurken, sinyal hizmetleri aylık ticaret avantajı raporları sağlar. Ancak binance piyasasına girmeden önce mevcut seçenekleri öğrenmelisiniz. İlk olarak, sanal bir hesap üzerinde pratik yapın. Bir demo hesap, gerçek parayı riske atmadan çeşitli swing ticaret stratejilerini test etmenizi sağlar. Bu şekilde, hangi stratejinin en iyi sonucu verdiğini ve hangisinin çalışmadığını belirleyebilirsiniz. Altcoin’ler Bitcoin’i takip ettiğinden, genellikle aynı anda değerlerinde artış veya azalma meydana gelir. Sonuç olarak, altcoin ticareti için ideal zaman, BTC’nin istikrarlı bir şekilde yükseldiği zamandır. Binance Vadeli İşlemler Piyasasında Swing ticareti, belirli bir ticaretin başarılı mı yoksa başarısız mı olacağını belirlemek için birden fazla zaman dilimini izlemenizi gerektirir. Bunun nedeni, bir swing tüccarının devam edebilmesi için daha yüksek bir zaman diliminde güçlü bir yükseliş trendinin onaylanması gerektiğidir. Bununla birlikte, swing tüccarları giriş ve çıkış noktalarını ve tetikleyicileri belirlemek için gün içi grafiklere de bakacaklardır. Swing ticaret stratejisinin anahtarı, fiyatın ortalamadan ne zaman uzaklaştığını ve kısa veya uzun bir pozisyona girdiğini veya çıktığını fark etmektir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.