Binance, Küresel Gözetim Ekibini Güçlendirmek İçin Eski Düzenleyicileri Kullanıyor

Binance, Küresel Gözetim Ekibini Güçlendirmek İçin Eski Düzenleyicileri Kullanıyor

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


En büyük kripto ticaret borsası olan Binance, gözetim yeteneklerini geliştirmek ve uyumluluk çabalarını güçlendirmek için iki eski düzenleyiciyi işe aldı.

Binance Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında, borsanın Seth Levy’yi ABD Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) piyasa gözetimi başkanı olarak işe aldığını söyledi. Steven McWhirter, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinden (FCA) düzenleyici politika direktörü olarak katıldı.

Binance, son aylarda dünya çapındaki düzenleyicilerin baskısı altında kaldıktan sonra imajını iyileştirmeye çalışıyor. Birleşik Krallık’ta FCA, yerel bağlı kuruluşunun ülke içinde faaliyet göstermesine izin verilmediğini söyledi; Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, Binance’in ülke içinde iş yapmak için kayıtlı olmadığını söyledi; ve daha Şubat ayında borsa İsrail’deki faaliyetlerini durdurdu. Ekim ayında ilk düzenleyici irtibat yetkilisini atadı.

Borsa, 2019 yılında denetime tabi bir yan kuruluş olan Binance.US’u piyasaya sürdü. ABD’li düzenleyici Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından potansiyel olarak türev ticareti yapan ABD’li müşteriler üzerinde incelemeyle karşı karşıya kaldı. Başkan Joe Biden Mart ayında tüm federal kurumlardan kripto sektörünü düzenleme çabalarını koordine etmelerini isteyen bir yürütme emri çıkardıktan sonra daha fazla düzenleme gelecek.

FINRA’da 16 yıl geçiren ve son olarak piyasa düzenleme departmanında ticaret analizi kıdemli direktörü olan Levy, bir gözetim altyapısı ve sistemi oluşturma ve uygulama çabalarını denetleyecek.

Levy, “Amacımız, Binance kullanıcılarının her türlü hain faaliyetten veya kötü aktörlerden korunmasını sağlamaktır.” Dedi.

McWhirter dokuz yıl boyunca Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisi olan FCA’daydı ve en son olarak veri, teknoloji ve inovasyon bölümünde strateji ve katılım yöneticisi olarak görev yaptı. İngiltere bu ayın başlarında bir kripto merkezi olmak istediğini söyledi ve bir kripto politikası paketi açıklayarak düzenleyici çabalarını birkaç vitese geçirdi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.