Binance, Crypto Romance Dolandırıcılık Davasından Çıkarılmasını İstiyor

Binance, Crypto Romance Dolandırıcılık Davasından Çıkarılmasını İstiyor

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Çarşamba günü Binance, bir ABD federal yargıcından, kripto borsasının 8 milyon dolarlık bir romantizm dolandırıcılığına “yardım ve yataklık ettiğini” iddia eden bir davadan çıkarılmasını istedi.

Davacı Divya Gadasalli, Coinbase’den satın aldığı dolandırıcılık amaçlı kriptoyu nakde çevirmedeki rolü nedeniyle Cayman Adaları şirketini federal hukuk mahkemesinde dava etmişti. Gadasalli ayrıca Jerry Bulsa, Dong Lian, Danyun Lin, TD Bank, Abacus Federal Tasarruf Bankası ve Poloniex olarak isimlendirildi.

Ancak görevden alma hareketinde Binance, mahkemeye Gadasalli’nin iddialarını kağıt inceliğinde iddialara dayandırdığını söyledi. Gadasalli’nin Binance’e karşı bir iddia oluşturamadığını söyledi.

Haberi ilk önce Law360 bildirdi.

Borsa ayrıca yabancı bir varlık olarak ABD federal mahkeme sisteminin “kişisel yargı yetkisine” tabi olmadığını savundu ve Florida, New York ve California da dahil olmak üzere federal mahkemede son zamanlarda güvence altına alınan bir dizi görevden alma işlemine atıfta bulundu.

Biance avukatları Perşembe günü arandıklarında hemen yorum yapmadılar. Davacının avukatları telefonu açmadı.

Danny Nelson raporlamaya katkıda bulundu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.