Binance Afrika Uluslar Kupası’nın kripto para sponsoru oldu

Binance Afrika Uluslar Kupası’nın kripto para sponsoru oldu
Binance, Afrika Uluslar Kupası'nın özel kripto para sponsoru oldu

İkincisi, kıtadaki en önemli futbol şampiyonasıdır – bu yıl Kamerun’da 9 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.Binance Afrika Uluslar Kupası’nın kripto para sponsoru oldu

Binance’in Afrika Çabaları

Binance, küresel markasını ve teknolojisini Afrika futboluna taşımakla kalmıyor, aynı zamanda Günün Asistleri / Haftanın Binance Assist’i / Turnuvanın Binance Assist’inin Resmi Ortağı oldu. Bu özellik, CAF’ın sosyal medya kanallarında ve Kamerun’daki beş şehirde bulunan altı mekanın hepsinde duyurulacak.

Turnuva 9 Ocak Pazar günü ev sahibi ülkenin Burkina Faso ile karşı karşıya gelmesiyle başladı. Oyunlar sırasında her stadyumda Binance logosu görüntülendiğinden, 160’tan fazla ülkenin şampiyonayı toplam 300 milyondan fazla izleyiciyle yayınlaması bekleniyor.

CAF Genel Sekreteri Veron Mosengo-Omba, kripto para borsasının bu girişimden sonra Afrikalı kullanıcıları ve yerel toplulukla etkileşime devam edeceğine inanıyor.

“CAF, blok zinciri tabanlı teknolojiden ve Afrika futbolunun geleceği üzerindeki etkilerinden yararlanmaya hazır. Binance ile birlikte Afrika futbolunu yeni bir seviyeye çıkarabileceğimize eminim” dedi.

Binance’in Kurucu Ortağı ve CMO’su Yi He, şirketinin misyonunun banka hesabı olmayan kişiler için finansal hizmetlere daha iyi erişim sağlamak olduğunu hatırlattı. Sonuç olarak Binance, 2020’den beri 540.000’den fazla Afrikalıya ücretsiz kripto eğitimi kursları sundu. Yöneticiye göre, Afrika blok zinciri endüstrisinin geleceğine liderlik etme potansiyeline sahip.

Yi He, “Daha fazla insanın kriptoyu anlaması ve Binance’i anlaması için kriptonun ana akım olarak benimsenmesini sağlamak için çaba göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Afrika’da kripto para talebi artıyor

Çok sayıda araştırmaya göre, Afrika kripto para birimlerinin tanıtımında tartışmasız dünya şampiyonu, çünkü büyümesi geçen yıl bir noktada % 1.200’ü aştı. Ayrıca Kenya, Nijerya, Güney Afrika ve Tanzanya gibi ülkeler de Küresel Kripto Evlat Edinme Endeksi’nde ilk 20’de yer alıyor.

Afrikalıların dijital varlıkları neden bu kadar çekici bulduğunu görmek ilginç. Yakın tarihli bir ankete göre, yerel kripto yatırımcılarının yaklaşık %70’i, ailelerinin daha iyi bir yaşama sahip olmalarına yardımcı olmak için Bitcoin veya alternatif madeni paralar arıyor.Binance Afrika Uluslar Kupası’nın kripto para sponsoru oldu

Özellikle %48’i çocuklarının gelecekteki eğitim masraflarını karşılamak için kripto para birimlerine fon ayırıyor. Karşılaştırıldığında, %43’ü sevdiklerine aktarmak için bir fon oluşturmak için aynı şeyi yapıyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.