Biden, Kriptoyu ‘Geliştirmek ve Kullanmak’ İçin Enstitüleri Birleştiriyor – İyi Bir Hareket mi?

Biden, Kriptoyu ‘Geliştirmek ve Kullanmak’ İçin Enstitüleri Birleştiriyor – İyi Bir Hareket mi?

kriptoknowmics.com

3 saat

Okuma süresi: ~5 m


Başkan Joe Biden’in kripto para birimleriyle ilgili yürütme emri, ABD hükümetinin 2 trilyon dolarlık dijital varlık piyasasını izlemesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca, emir, kullanıcıları korumaya ve suç risklerini azaltmaya yönelik talimatları da içeriyor. en Beyaz Saray kripto için bir icra emri yayınladı Başkan Biden tarafından 9 Mart 2022’de imzalandı. Emir, federal kurumları, geçen yıl sıradan insanlar ve büyük finans kurumları arasında popülaritesi artan kripto para birimlerinin risklerini ve faydalarını araştırmaya yönlendiriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bir kripto para birimi düzenleyicisi bulunmadığından, emir tüm devlet kurumlarını etkiliyor. Başkan Joe Biden Kripto Para Birimleri Siparişi Verdi

Bu iyi bir hareket mi?

Evet öyle. Biden’ın yürütme emri, dijital varlıkların oluşturduğu ulusal güvenliğe yönelik tehditlere önemli kaynaklar ve düşünceler ayırıyor. Buna kara para aklama ve yaptırımlardan kaçınma dahildir. Rusya’nın ulusal güvenlik hedeflerini ve angajmanını iyileştirme yönündeki son hamlesine yanıt olarak yürütme emriyle hangi değişikliklerin geldiği belli değil. Yine de, çeşitli kurumlar siparişin ayrıntıları üzerinde çalışırken, kripto ve dijital varlıkların ulusal güvenliği, dış politikayı ve uluslararası yaptırımları nasıl daha derinlemesine etkilediğini düşünmek zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak, kripto para biriminin bu alandaki rolünden endişe duyanlar, kurumlar arası süreçte endişelerini dile getirmek için daha fazla yasal ve idari gerekçeye sahip olacaklar. Yürütme emri, yönetimin geleceğe yönelik planlarını özetlemektedir. Federal Rezerv’in son CBDC çabalarını artırıyor gibi görünüyor. Emir ayrıca AG’ye Fed’in yakından izlenmesi gereken bir CBDC ihraç etmek için yasal yetkiye sahip olup olmadığını belirleme yetkisi veriyor. Ayrıca sipariş, dijital varlıkların potansiyel faydaları ve riskleri arasında bir denge kurar. Ukrayna’daki durum muhtemelen bu risklerin değerlendirmesini değiştirmiştir. Bu, ulusal güvenlik ve dış politika endişelerini küresel sistem geliştirmenin ön saflarına yükseltir.

Yatırımcılar Kripto Para Birimi Düzenlemesini Neden Karşılamalı?

Kripto para birimi düzenlemesi tartışmalı bir konudur. Ancak birçok uzman, kripto para birimlerindeki yatırımcıların bunu memnuniyetle karşılaması gerektiğine inanıyor. Başlangıç ​​olarak, kripto para piyasası değişkendir, ancak daha fazla düzenleme onu kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Tally Greenberg, iş geliştirme direktörü tüm düğümlerBarındırma, izleme ve stake hizmetleri sağlayan bir platform olan , düzenleyicilerin piyasayı daha da istikrara kavuşturmak için düzenlemeler yapması ve uygulaması gerektiğine inanıyor. Bu faydalıdır çünkü yatırımcıları güvende tutar. Buna rağmen, birçok kripto meraklısı yeni düzenlemelere şiddetle karşı çıkıyor. Yeniliği geciktireceğini ve ademi merkeziyetçilik kavramına dayanan kripto para birimlerinin ruhuyla çelişeceğini iddia ettiler. Bitcoin gibi dijital para birimlerinin herhangi bir kurumdan veya devlet kurumundan destek almaması, bu kişiler için büyük bir çekiliş. Sonuç olarak, herhangi bir yeni düzenleme, sistemin bir hata değil, bir özellik olan merkezi olmayan yapısını tehdit edecektir. Ekonomik araştırmalarda kıdemli bir Brookings Enstitüsü üyesi olan Aaron Klein’a göre, yeni düzenlemeler uzun vadeli yatırımcıları koruyabilir ve kripto ekosisteminde dolandırıcılığı önleyebilir. Ayrıca, şirketlerin kripto ekonomisinde yenilik yapmasına yardımcı olacak net yönergeler sağlayabilir.

Kripto Para Birimi Düzenlemesinde Sırada Ne Var?

Genel halkın 2021’de kripto para birimini benimsemesi, hükümetin bu büyük ölçüde düzenlenmemiş sektördeki rolü hakkında bir tartışmaya yol açsa da, net düzenlemeler hala geliştirilme aşamasındadır. Binlerce dijital para biriminin piyasaya sürülmesi ve bunların depolanmasına ve ticaretine yardımcı olmak için yeni şirketler ve platformlar ortaya çıktığından, endüstri bir değişim halindedir. Capitol Hill’deki son tartışmalar, daha fazla düzenleme eklemenin ne zaman yapılmayacağı meselesi olduğunu gösteriyor. Başkan Biden 1.2 trilyon dolarlık anlaşmaya imza attı iki partili altyapı faturası Yeni kripto vergi yasaları da dahil olmak üzere geçen yılın sonlarında. Buna ek olarak, Federal Rezerv Amerika Birleşik Devletleri’ne dijital para birimini çıkarmayı düşünüyor. Federal Rezerv, Ocak ayında hükümet tarafından verilen bir dijital para biriminin maliyet ve faydalarını inceleyen uzun zamandır beklenen bir rapor yayınladı. Rapor, devam edip etmeme konusunda nihai bir kararla sonuçlandı. Bununla birlikte, Fed, kamuoyuna ve diğer ilgili taraflara, daha fazla adım atmadan önce geri bildirimde bulunmaları için 20 Mayıs’a kadar süre verdi. sabit paralar düzenlemeye tabi tutulan ilk kripto para birimi olmalıdır. Bununla birlikte, yeni düzenlemeler kripto para piyasasını daha istikrarlı hale getirse bile, çok riskli ve değişken bir yatırım olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, finans uzmanları çoğu yatırımcıya kripto varlıklarını %5’in altında tutmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, ilgilenmeleri gereken acil durum tasarrufları veya borç geri ödemeleri olduğunda, bunun yerine asla kriptoya yatırım yapmamalarını tavsiye ediyorlar.

Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Yatırımcılara Nasıl Fayda Sağlar?

1. Piyasada Daha Fazla İstikrar

Düzenleyicilerin kripto para birimlerini izlemesi, en azından küçük yatırımcılar için sektöre fayda sağlayabilir. Yeni düzenlemeler iyi hedeflenirse, kripto varlıklarındaki spekülasyonları azaltma potansiyeline sahipler. Daha az spekülatif faaliyet yatırımcı güvenini artırabilir. Ayrıca, daha önce oldukça spekülatif ve değişken kripto para birimi piyasasından kaçınan daha uzun vadeli yatırımcıları da çekebilir.

2. Yatırımcı Koruması ve Güveninde Artış

Şu anda kripto yatırımcılarının varlıklarını korumak için herhangi bir düzenleyici sistem bulunmamaktadır. Bu nedenle, çok az veya hiç piyasa korumasına sahip değiller. Federal hükümet, önemli bir sorun olan çoğu kripto ticareti varlığını düzenlememektedir. Bu, bu büyük borsalardaki yatırımcıların menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarında olduğu gibi iyi korunmadığını gösteriyor. Hisse senetleri gibi kripto para biriminin de riskli bir yatırım olmaya devam etmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, yatırımcı korumaları, piyasayı dışarıdan manipüle etmeyi daha az kolaylaştırabilir. Sonuç olarak, yatırımcıların parayı daha güvenli pazarlara koyma olasılığı daha yüksektir. Bu, zamanla piyasa değerinde bir artışa yol açacaktır.

3. Güvenli Kripto Ekosistemi

SEC’in başı, Gary Gensler, kripto endüstrisindeki düzenleme eksikliğini Vahşi Batı ile karşılaştırdı. Bu genişleyen ortamda düzenleme ve yasa eksikliği, dolandırıcılık, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu yapmayı kolaylaştırdı. Ancak, kripto para biriminizi güvende tutmanın birkaç yolu vardır. Bariz yazım hataları içeren e-postalara veya sosyal medya gönderilerine dikkat edin. Bu nedenle, “çabuk zengin olun” kripto planlarından kaçının. Güvenli dijital güvenlik uygulamaları kullanmazsanız, bilgisayar korsanları dijital cüzdanlarınıza erişebilir. Örneğin, kripto para biriminizi bir menkul kıymetler borsasında tutabilirsiniz. Cüzdanınızın anahtarını güvende tutmak ve başkalarının kullanmasına izin vermemek de çok önemlidir. Anahtarınızı yanlış yerleştirirseniz veya çalarsanız, tüm kripto para birimlerinizi kaybedebilirsiniz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.