Balinalar De-Peg Korkusuyla 710 Milyon Dolarlık Tether Döküyor, USDT İşlemleri 1 Dolardan

Balinalar De-Peg Korkusuyla 710 Milyon Dolarlık Tether Döküyor, USDT İşlemleri 1 Dolardan

u.bugün

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Santiment’in en son verilerine göre, balinalar, de-pegging riskinin ardından piyasada USDT varlıklarını aktif olarak satıyorlar. Dün USDT’nin fiyatı bir an için 0.97$’a düştü ama sonra tekrar 1$’a yükseldi.

Zincir verilerinin gösterdiği gibi, önemli balina adresleri yalnızca dünkü işlem seansında 710 milyon ‌ Tether sattı. Devasa satış, şimdi balina adreslerine USDT’nin en büyük bir günlük dökümü olarak kabul ediliyor. Santiment, bu adreslerin bağlı olduğu ağ hakkında hiçbir veri sağlamadı.

🐳 #Tether’in 1 dolarlık sabit değerini kaybetmesinin ciddiyetine dair herhangi bir şüphe varsa, önemli balina adresleri bugün USDT’ye toplam 710 milyon dolar değer kaybetti. Bu, #kriptonun en büyük #stablecoin tarihindeki 100.000 ila 10M $USDT adresleri arasındaki en büyük bir günlük döküm. https://t.co/oJVZbgvGbt pic.twitter.com/N7shiVIEz6

— Santiment (@santimentfeed) 12 Mayıs 2022

Balinalar arasındaki böyle bir paniğin arkasındaki ana neden, kesinlikle UST’nin ABD doları ile sabit tutma konusundaki sorunlarına bağlıydı. Kripto para piyasasındaki en istikrarlı varlıklar, borsalardan ve merkezi olmayan akıllı sözleşmelerden büyük çıkışlar bildirdi.

U.Today, daha önce, stabilcoinin ABD doları ile bağlantısını korumak için farklı bir mekanizma sayesinde, Tether’in USD sabitini korumasına ve Terra’nın UST’si gibi algoritmik sabit paralara kıyasla piyasada daha üstün bir yere sahip olmasına izin veren ana nedenleri ele aldı.

Tether’in rezervleri, LFG’lerden önemli ölçüde daha büyüktür ve stablecoin, dijital varlıkların ve ticari kağıtların küçük bir kısmıyla birlikte gerçek nakit ile destekleniyor. Çeşitlendirme, son derece değişken kripto para birimleri tarafından desteklenen istikrarlı varlıklara kıyasla USDT’yi daha istikrarlı tutmanın ana bileşenidir.

Madeni paranın CoinMarketCap’teki fiyat geçmişine göre, Tether, kripto para piyasasındaki son derece yüksek oynaklık sırasında 0,99 ABD dolarının altına kısa bir düşüşe rağmen, 1 ABD doları fiyatını korumakta neredeyse hiç sorun yaşamadı, bu da dünkü 0,97 ABD dolarına düşüşün nedeniydi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.