Azuki NFT’nin Yaratıcısı, Milyon Dolarlık ‘Halı Çekmelerini’ Kabul Ettikten Sonra Yatırımcılara Geri Ödeme Yapacak

Azuki NFT’nin Yaratıcısı, Milyon Dolarlık ‘Halı Çekmelerini’ Kabul Ettikten Sonra Yatırımcılara Geri Ödeme Yapacak

beincrypto.com

55 m

Okuma süresi: ~3 m


Popüler Azuki mantarı olmayan token (NFT) koleksiyonunun takma adlı kurucusu Zagabond, daha sonra “halı çekme” olduğu iddia edilen üç kripto projesini terk ettikten sonra para kaybeden yatırımcılara tazminat sözü verdi.

Zagabond, “Ben sıçtım” diye tweet attı. “Başladığım önceki projeleri nasıl ele aldığımdaki eksikliklerimi fark ettim. Uzaklaştığım topluluklara, Azuki sahiplerine ve bana inananlara – gerçekten üzgünüm.”

Daha önce kurucu, CryptoPhunks, Tendies ve CryptoZunks olmak üzere üç NFT koleksiyonunu nasıl oluşturduğunu ve bıraktığını detaylandırdı. Kendisini deneysel bir kripto girişimcisi olarak nitelendirdiği uzun bir blog yazısında Zagabond, Larva Labs’ın CryptoPunks’ının bir varyasyonu olan CryptoPhunks’ın bir “parodi koleksiyonu” olduğunu söyledi.

Bir fast-food restoranında tavuk bonfile siparişini taklit eden Tendies, koleksiyonun sadece %15’ini bastıktan sonra “kapandı”. Zagabond, “Projenin ilgi görmesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yaptık,” dedi. “Nihayetinde, memlerin güçlü olmalarına rağmen bizi ancak bir yere kadar götürebileceklerini fark ettik.”

Zagabond, “talep eksikliği” nedeniyle üçüncü projesi CryptoZunks’tan vazgeçti ve “Etherium (ETH) üzerindeki gaz maliyetleri nedeniyle ürün deneyimini öldüren projenin sınırlamalarını görmeye” başladıktan sonra. Yüksek gaz ücretleri nedeniyle ücretsiz airdrop’un %15’inden azının talep edildiğini söyledi.

Zagabond’un başarısız projelerinden 3 milyon dolar kazandığı iddia ediliyor

Azuki NFTnin Yaraticisi Milyon Dolarlik Hali Cekmelerini Kabul Ettikten Sonra
#9551

İtirafın ardından birkaç Twitter kullanıcısı Zagabond’u “halı çekmekle” suçladı. Zincir üstü kripto dedektifi ZachXBT, Azuki NFTs kurucusunun iki aylık bir süre içinde son üç başarısız projesinde 3 milyon dolara kadar kâr ettiğini iddia etti.

Twitter’da yazan ZachXBT şunları söyledi:

“Birden fazla ihmal örneği gördüğünüzde, bir projeye halı çekmenin adil olduğunu söyleyebilirim. Bir projede başarısızlık, makul bir çaba gösterdiğiniz halde başarısız olmayı başardığınız zamandır.”

Halı çekme, bir kripto geliştiricisinin yeni bir proje getirmesi ve insanların fonlarıyla birlikte kaybolmadan önce jeton satın almasına izin vermesidir. Azuki yaratıcısı, önceki projelerini lansmanından sadece haftalar sonra terk etti ve topluluğa hiçbir sözleşme veya sosyal teslim edilmedi.

Başlangıçta halı çekme suçlamalarını reddeden Zagabond, şimdi geçmişteki eylemleri nedeniyle para kaybeden yatırımcılara geri ödeme yaparak işleri düzeltmeye çalışıyor.

CryptoPhunks, Tendies ve CryptoZunks ile “daha ​​fazla şeffaflık ve iletişim olması gerektiğini” kabul ederek şunları önerdi: “Sözleşmelerin tam kontrolünü önceki projelerin topluluklarına devredeceğiz ve aynı zamanda doğru kurulumu bulacağız. fonların adil bir şekilde yeniden dağıtılması. Bu planın ayrıntılarını en kısa sürede açıklayacağız ve bu projelerin liderleriyle bağlantı kuracağız.”

Azuki fiyatları %60 düştü

Azuki, metaverse için oluşturulmuş 10.000 anime avatarından oluşan bir NFT koleksiyonudur. Avatarlar, sahiplerine “Web3 meraklılarının, sanatçıların ve inşaatçıların merkezi olmayan bir gelecek oluşturmak için bir araya geldikleri” özel bir sanal dünya olan “The Garden” olarak adlandırılana erişim sağlar.

Koleksiyon Ocak ayında Ethereum blok zincirinde piyasaya sürüldüğünde, 300 milyon dolardan fazla satış elde etti ve o sırada daha popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunks koleksiyonlarını geçici olarak gölgede bıraktı.

Bununla birlikte, Azuki NFT’lerin taban fiyatı veya başlangıç ​​fiyatı, Zagabond’un açıklamasının ardından keskin bir şekilde düştü ve yaklaşık %50 düşüşle 20 ETH’nin (o zamanlar 41.800 $) hemen altından yaklaşık 11 ETH’ye veya 24.000 $’a düştü.

Yazma sırasında, fiyat son 24 saat içinde ortalama 10 ETH ile %53 düştü. Flips Finance’e göre Azuki, 3 Mayıs’ta 31 ETH’den %67 düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.