Ay kuşları nedir? NFT Koleksiyonu Kılavuzu

Ay kuşları nedir?  NFT Koleksiyonu Kılavuzu

kriptopotato.com

1 saat

Okuma süresi: ~5 m


Birçokları için 2021, karşılıksız tokenlerin popülaritesinde muazzam bir büyüme görülen ve onları ana akım haline getiren yıldı.

Ve 2022’de NFT satışlarının toplam hacmi düşse de, yutturmaca henüz bitmedi. Bununla birlikte, bu yıl boyunca trend, parçalanmış bir pazardan mavi çipli ve üst düzey projelerin merkezde yer aldığı bir pazara kaymış görünüyor.

Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks, Azuki ve diğerleri gibi bazı projeler yeni gelenlerin çoğunu gölgelemeye devam ederken, Nisan 2022’de piyasaya sürülen Moonbirds NFT koleksiyonu tüm topluluğun dikkatini çekti.

Moonbirds NFT’leri nelerdir?

Moonbirds, Ethereum ağında 16 Nisan 2022’de uçuşa geçen ERC-721 standardı kapsamında verilen 10.000 misli olmayan token koleksiyonudur.

Resmi web sitesine göre, Moonbirds NFT’leri “zengin çeşitlilikte ve benzersiz bir nadirlik destekli özellikler havuzuna sahip, yardımcı program etkin PFP’leri” temsil ediyor.

Ay kuslari nedir NFT Koleksiyonu Kilavuzu

Özünde, proje bir başka mavi çip PFP girişimi olmayı hedefliyor, ancak aynı zamanda Moonbirds sahiplerine birçok başka avantaj da ekledi. Bu kullanılabilirliğin ötesinde, her Moonbird aynı zamanda özel bir kulübe üyeliğin kilidini açmak ve onları daha uzun süre tutan kullanıcılara daha fazla fayda sağlamak için yapılmıştır. Bu son bit yuvalama olarak adlandırılır.

Örneğin, bir Moonbird tutmak aynı zamanda NFT kapılı bir Discord sunucusuna erişim sağlar. İçeri girdikten sonra, kullanıcılar yaklaşan düşüşler, topluluk etkinlikleri, yuvalama vb. hakkında bilgi sunan özel Moonbirds kanallarına erişebilecekler.

Koleksiyon, her biri 2,5 ETH fiyatıyla basıldı ve ayrıca yaratıcılara giden her ikincil satışta %5 telif ücreti ile birlikte geliyor. Resmi web sitesine göre, Moonbirds sahipleri de onlar üzerinde tam fikri mülkiyet haklarına sahipler.

Darphaneden bir haftadan kısa bir süre sonra, bu yazının yazıldığı sırada, yuvalama işlevinin kilidinin açılması beklentisiyle taban astronomik bir 36 ETH’ye (yaklaşık 108 bin dolar değerinde) yükseldi.

1650638954 773 Ay kuslari nedir NFT Koleksiyonu Kilavuzu

yuvalama nedir?

Kripto para topluluğu içinde zamana dayanan pikselli tasarımlarının ötesinde (bkz.

Moonbird yuvalanır kurulmaz daha fazla fayda elde etmeye başlayacak ve toplam yuvalanma süresi arttıkça, kullanıcılar NFT’lerinin yeni katman seviyelerine ulaştığını görecek – bu nedenle yuvalarını yükseltecekler.

Bu yazının yazıldığı sırada, ekip bunun mümkün olan en kısa sürede gerçekleşeceğine söz vermiş olmasına rağmen, yuvalama mevcut değildir.

Moonbirds’i kim yarattı?

Ekipten bahsetmişken, Moonbirds’ün arkasındaki insanları biraz daha derine inelim. Koleksiyondan sorumlu organizasyona PROOF denir ve PROOF Collective ve Grails projelerinin arkasındadırlar.

Organizasyon, her ikisi de NFT dünyasında tanınmış isimler olan Kevin Rose ve Justin Mezzell tarafından kuruldu. Darphaneden sonra Rose bir YouTube videosu yayınladı ve satıştan elde edilen geliri PROOF’u ünlü ve saygın bir medya şirketine dönüştürmek için kullanmayı planladıklarını açıkladı.

Her halükarda, PROOF Collective aynı zamanda yalnızca PROOF Collective NFT’ye sahip olan 1.000 kişinin erişebildiği, kapılı bir topluluktur; bu yazının yazıldığı sırada mevcut taban fiyatı 140 ETH veya yaklaşık 420 bin ABD dolarıdır.

1650638955 406 Ay kuslari nedir NFT Koleksiyonu Kilavuzu

Özünde, PROOF Collective, 1.000 NFT koleksiyoncusu ve sanatçısından oluşan özel bir gruptur. PROOF Collective NFT’yi tutmak, çeşitli avantajlar sağlar – bunlardan biri, lansman sırasında iki Moonbird’ü basabilme yeteneğiydi.

Moonbirds NFT’leri Lansmanı: Tartışma ve Ötesi

Her heyecanlı lansmanda olduğu gibi, Moonbirds de bazı tartışmalarla geldi. Paketi açmak için koleksiyonun nasıl basıldığını not etmek önemlidir.

İlk olarak, PROOF Collective NFT’nin (yukarıda bahsedilen) her sahibi, iki kuşluk garantili darphane aldı. Bu, toplam 2.000 Moonbird NFT yapar.

İkincisi, piyango kazananlara 7.875 Moonbird tahsis edildi ve bazı tartışmaların ortaya çıktığı yer burası. Tanınmış kripto para araştırmacısı Zachxbt bazı kullanıcıların botlardan yararlandığını ve çekilişte Sybil Attack için 400’den fazla hesap oluşturduğunu ortaya çıkardı. Topluluktaki birçok kişi, bunun olmaması için hiçbir neden olmadığını savundu, ancak bu nedenle nane üretemeyen adil kullanıcılar için kesinlikle ekşi bir tat bıraktı.

Her durumda, son 125 kuş ekip tarafından dağıtılmak üzere ayrıldı.

İnsanlar Neden Ay Kuşları Satın Alır?

Moonbirds’ün geçen hafta NFT alanındaki en sıcak hikaye olduğunu söylemeye gerek yok. Darp edilmelerinden bu yana altı gün içinde, koleksiyon 100.000’den fazla ETH işlem hacmi gördü ve bu da 300 milyon doların biraz altında kaldı ve belirli bir zaman dilimi için diğer tüm koleksiyonları uzun bir farkla geride bıraktı.

Büyük ilginin arkasında birden çok neden var gibi görünüyor. Sanat kesinlikle bunların arasındadır. Ay kuşları, bazıları diğerlerinden daha nadir olmakla birlikte benzersiz özellikler taşır. Bu, aşağıdaki Moonbird NFT için 265 ETH değerinde bir satışı garanti etti:

Ay kuslari nedir NFT Koleksiyonu Kilavuzu

İlginç tasarımları, PROOF Collective’in itibarı ve projenin darphaneden önce topladığı büyük ilgi ile birleştiğinde, etrafında muazzam bir hype ile sonuçlandı ve bu da Moonbirds’ün fiyatı için daha fazla katalizör yarattı.

OpenSea’de Moonbirds NFT’leri Nasıl Satın Alınır?

OpenSea’de Moonbirds NFT’leri satın almak, platformdaki diğer NFT’leri satın almak kadar basittir. Bunu yapmak için koleksiyonu bulmanız gerekiyor – bu tek resmi OpenSea bağlantısı.

Bir kez orada, en popüler seçeneklerin MetaMask ve Coinbase Cüzdan olduğu bir Web3 cüzdanı bağlamanız gerekir.

1650638955 792 Ay kuslari nedir NFT Koleksiyonu Kilavuzu

Cüzdanınızı bağladıktan sonra, biraz ETH veya WETH (Sarılmış Eter) almanız gerekir. Coinbase Cüzdanı, kripto satın almayı kolaylaştıran yerleşik bir itibari paradan kriptoya geçiş rampasına sahiptir. MetaMask benzer işlevlere sahiptir.

Oradan, seçtiğiniz Moonbird NFT’ye gitmeniz ve satın al düğmesine basmanız yeterlidir. Satış çok benzer bir süreci takip eder, ancak OpenSea’de NFT’lerin nasıl alınıp satılacağını ve süreçle ilgili bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek istiyorsanız, konuyla ilgili ayrıntılı kılavuzumuza göz atmaktan çekinmeyin. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.