Ay Işını nedir? GLMR Kripto İçin Gelecek Neleri Bekliyor?

Ay Işını nedir?  GLMR Kripto İçin Gelecek Neleri Bekliyor?

kriptoticker.io

6 saat

Okuma süresi: ~8 m


Yatırımcıların para yatırmak için birçok seçeneği olduğundan, kripto alanı birçok kripto para birimiyle dolup taşmaya devam ediyor. Bu ayaklanma, temel olarak yaşamın çeşitli yönlerinde blok zincirinin çeşitli uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Bütün bunlar Bitcoin yaratılmadan mümkün olmazdı. Tarihsel olarak Bitcoin, teknolojinin ilk uygulamasıdır. Kripto pazarının odak noktası olarak kaldı. Kripto para, uzayda lider, en değerli ve en büyük varlık olmaya devam ediyor. Yaratılışı ayrıca birçok altcoinin gelişmesinin yolunu açtı. Bununla birlikte, Bitcoin’i yansıtan böyle bir blockchain uygulaması Moonbeam’dir. Bu yazımızda GLMR Crypto’nun 2022’deki kripto pazarındaki potansiyelini tartışacağız.

Ay Işını Nedir?

Ay Isini nedir GLMR Kripto Icin Gelecek Neleri Bekliyor

Moonbeam, geliştiricilerin birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme protokolüdür. Ocak 2020’de piyasaya sürüldü, Polkadot zincirinde yer alıyor ve Polkadot ile Ethereum arasında zincirler arası birlikte çalışabilirlik vaat ediyor. Kurucusu Derek Yoo, PureStake’in CEO’sudur. PureStake şu anda blockchain uygulama geliştiricilerini ve projelerini güvenli ve güvenilir bir genel blockchain altyapısıyla donatıyor. Moonbeam’in geliştirme ekibi, protokolü yüksek pozisyonlarda temsil eden Stefan Mehlhorn, Katie Butler ve Nate Hamilton’dan oluşuyor.

Moonbeam ayrıca geliştiricilerin Merkezi Olmayan Uygulamaları (DApp’ler) her iki ağ arasında engel veya sınır olmadan taşımasına olanak tanır. Bu tür etkileşimlerde karşılaşılan sorunlar, esas olarak kodu yeniden yazma veya altyapıyı yeniden dağıtma zorunluluğunu içerir. Neyse ki, Moonbeam ile ağ son derece birlikte çalışabilir olduğu için geliştiriciler böyle bir şeyle karşılaşmazlar. Protokol ayrıca Solidity projelerinin oluşturulmasında ve yeniden dağıtımında Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı sorunsuz hale getiriyor.

Ayrıca Moonbeam’in sadece bir EVM uygulaması olmadığını, ek özellikleri de içerdiğini belirtmekte fayda var. Zincir içi yönetişim, staking ve zincirler arası entegrasyonlar gibi özellikler, Polkadot parachain’in ekstra eklentileridir. Ağlar ayrıca Polkadot’un parçalı tasarım ve güvenlik şemsiyesinin ekstra ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini kullanır. Yerel ve yardımcı program simgesi Glimmer’dir (GLMR). GLMR kullanım örnekleri şunları içerir: işlemlere yardımcı olmak, güvenlik sağlamak ve hisse bazlı yönetim kararlarını kolaylaştırmak.

Moonriver Kripto nedir?

Bağlı kuruluş ağı Moonriver’dan bahsetmeden Moonbeam hakkında konuşamazsınız. Moonriver, Moonbeam’in kardeş ağıdır ve Kusama’da çalışan Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Deneyimsiz olanlar için Kusama, Polkadot’un test alanı ve blok zinciri için bir üretim öncesi alanıdır. Kusama, geliştiricilerin yeni uygulamaları Polkadot’ta yayınlamadan önce denemelerine ve test etmelerine olanak tanır. Bu bağlamda, Moonriver aynı zamanda Moonbeam’in test ağıdır ve Kusama’dan Polkadot’a kadar aynı kapasitede çalışır.

1650549266 891 Ay Isini nedir GLMR Kripto Icin Gelecek Neleri Bekliyor

Ağ, geliştiricilerin Moonbeam’e götürmeden önce kodlarını, DApp’lerini ve en son derlemelerini test etmelerine olanak tanır. Yönetişim ve topluluk liderliğindeki yerel belirteci MOVR’dir. Jeton sahipleri ve geliştiricileri, ağ üzerinde o kadar çok güce sahiptir ki, çoğu MOVR onların elindedir. Ancak, Moonbeam’in aksine, Substrate üzerine kuruludur ve yerel olarak Kusama ağına bağlanır. Bu, Solidity tabanlı akıllı sözleşmelerin minimum değişikliklerle uygulanmasına ve üzerlerinde oluşturulan varlıklara erişim kazanmasına olanak tanır.

Neden Moonbeam Kullanmalıyım?

Moonbeam, blok zinciri topluluğundaki en etkili ağlardan biridir ve kullanıcılara ısmarlama hizmetler sunar. Bunlardan biri, geliştiricilerin üzerinde tüm Polkadot parachainlerinin bulunduğu modern Substrate çerçevesinden yararlanmalarına izin verilmesini içerir. Aşağıda, ağın geliştiriciler ve genel olarak kullanıcılar için çok önemli kılan diğer avantajları da listelenmiştir;

  • Minimum değişiklikler: Ağın etkinliği, diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliği konusunda oldukça güvenilirdir. Bu nedenle, kullanıcılara sunduğu yardımcı program tekliflerinin çoğu, yüksek ölçekli birlikte çalışabilirliğine dayanmaktadır. Şu anda, Ethereum’un Solidity dilinde yazılmış EVM uyumlu akıllı sözleşmelerin, önemli herhangi bir kodlama değişikliği olmadan geçiş yapmasına izin veriyor. Bu, geliştiriciler için, özellikle de kodları blok zincirlerinde aynı biçimde tutamayanlar için iyidir.
  • Ethereum ile uyumluluk: Moonbeam’in Ethereum ile uyumlu olmasının avantajlarından biri, zincirler arasında akıllı sözleşme geçişinin hızlı olmasıdır. Bu, geliştiricilerin bu zincirler arasında herhangi bir engel olmadan ucuz ve hızlı bir şekilde geçiş yapacakları anlamına gelir. Geliştiriciler, birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmak için Waffle ve Truffle gibi araçlara erişerek bu uyumluluğun keyfini çıkarır. Bu uyumluluk aynı zamanda kullanıcıların Ethereum H160 hesaplarını ve ECDSA imzalarını Moonbeam ile etkileşim kurmak için kullanmalarına olanak tanır.
  • Çoklu kodlama dilleri: Moonbeam, Ethereum’un Solidity dili ve diğer uyumlu diller dışında diğer dillerde yazılmış uygulamaları destekleyebilir. Bu tür dillere örnek olarak Vyper, Flint, Javascript, vb. verilebilir.
  • Çapraz zincir erişimi: Moonbeam kullanıcıları şu anda Polkadot ağındaki cüzdanlara, köprülere ve diğer entegrasyonlara erişebiliyor. Ancak, bu kullanıcılar Moonbeam’deki diğer sağlamlık tabanlı ağlardan gelenlerin de keyfini çıkarabilir. Alternatif olarak, ağ, varlıkların zincirler arasında geçişini teşvik etmek için birden fazla zincirler arası köprüyü de entegre etti. Ağdaki mevcut köprü entegrasyonu, cBridge, Multichain ve RelayChain’dir.

GLMR Kripto Nedir?

1650549266 920 Ay Isini nedir GLMR Kripto Icin Gelecek Neleri Bekliyor

GLMR kripto, Moonbeam ağının yerel ve yönetim belirtecidir. Belirteç, öncelikle ağın beynidir ve merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olarak düzgün çalışmasına izin verir. Faaliyetinin merkezinde yer aldığından, ağ üzerindeki işlevi optimum düzeydedir. Ağ katılımcılarının ağın hayati işlevlerine erişmeleri için ağ geçididir. Token ilk olarak Take Flight adlı özel bir topluluk etkinliği aracılığıyla yayınlandı. Bu olay, halka yüz milyon token verilmesini gördü.

Şu anda, jetonun dolaşımdaki bir arzı 227.380.902 jeton ve maksimum 1.000.000.000 jeton arzı var. Yıllık enflasyon oranı %5’tir ve şu anda sınırsız arzı bulunmamaktadır. Belirtecin kullanım durumlarından biri, Moonbeam’in zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmayı içerir. Kolaylaştırdığı yönetişim mekanizmasının bir örneği, teklif önermek, konsey üyelerinin seçilmesini ve oylamayı içerir. Kullanıcılar ayrıca ağdaki işlem ücretlerini ödemek için GLMR’yi kullanabilir. Belirtecin başka bir kullanım durumu, toplayıcıları teşvik etmektir. Belirteç, Binance, Kraken ve KuCoin dahil olmak üzere birçok borsada satın alınabilir ve takas edilebilir.

Binance’te GLMR Nasıl Satın Alınır

11 Ocak 2022’de Binance, kullanıcıların artık GLMR Crypto ticareti yapabileceğini duyurdu. GLMR/BTC, GLMR/BUSD ve GLMR/USDT ticaret çiftleri ile ticarete açıktı. Binance üzerinde GLMR satın almak için aşağıdaki dört basit adımı izleyeceksiniz;

Adım 1 – Kaydolun

1650549266 501 Ay Isini nedir GLMR Kripto Icin Gelecek Neleri Bekliyor

Binance’e giriş yapmak veya kaydolmak yeni kullanıcılar için ilk. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak bunu Binance Uygulamasında veya Web Sitesinde yapabilirsiniz. Bu süreç, genellikle birkaç KYC ayrıntısını sağladıktan sonra sorunsuz ve eksiksizdir. Ayrıca verdiğiniz bilgileri doğrulamanız gerekecektir. Ancak, mevcut kullanıcıların yalnızca hesaplarına giriş yapmaları gerekecektir.

Adım 2 – Para Yatırma

1650549266 626 Ay Isini nedir GLMR Kripto Icin Gelecek Neleri Bekliyor

Giriş yaptıktan sonra, hesabınızda yeterli paranın veya dijital varlığın olması çok önemlidir. Bu, GLMR satın alma işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır. Binance hesabınıza para yatırmak kolaydır ve banka mevduatı veya banka/kredi kartı ile yapılabilir. Ayrıca Binance’de eşler arası hizmet ve üçüncü taraf ödeme seçenekleri de mevcuttur.

Adım 3 – GLMR Kripto Satın Alın

Artık Binance’de BTC, BUSD veya USDT satın almak için finanse edilen hesabı kullanacaksınız. Bundan sonra, GLMR’yi arayacak ve GLMR/BTC, GLMR/BUSD veya GLMR/USDT’yi eşleştirerek satın alma işleminizi tamamlayacaksınız. Yeni varlık otomatik olarak hesabınıza yansır.

Adım 4 – GLMR Kriptonuzu Alım Satım veya Bahis Yapın

Son olarak, artık varlıklarınıza sahip olduğunuza göre, bunları Binance hesabınızda tutabilir veya cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Binance’te ayrıca GLMR’nizi diğer kripto varlıkları için istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde takas edebilirsiniz. Son olarak, Binance kullanıcılarının pasif gelir elde etmek için Binance Earn’de stake etme seçeneği vardır.

GLMR Fiyat Tahmini – GLMR fiyatı nereye ulaşacak

GLMR kripto, geçen hafta %38 arttı, ağın ve jetonun hızlı büyümesinin bir kanıtı. Moonbeam, Polkadot ekosisteminde hayata geçen ilk parachainlerden biri olmaya devam ediyor ve talep görmeye devam ediyor. Ağın geliştiriciler ve blok zinciri projeleri için kullanışlılığı, blok zinciri alanında mükemmel olduğunu görmeye devam edecek. GLMR’nin faydası ve gücü, yardımcı program belirtecinin sınırların ötesine geçtiğini görmeye hazır. Geçen hafta token değerinde en az %35 artış görüldü ve yakında durmayacak gibi görünüyor.

CoinMarketCap’e göre, tokenin son zamanlardaki hakimiyeti artık onu piyasadaki en iyi 100 varlık arasında sıralıyor. Ortalama 24 saatlik işlem hacmi şu anda 130 milyon dolar civarında ve piyasa değeri 4 milyar doları aştı. 4,23$’lık mevcut fiyatı, Ocak ayında işlem gördüğü 437,07$’lık ATH fiyatından hala uzak. Ne yazık ki, Ocak ve Şubat arasındaki bu çöküş yıkıcıydı, ancak bu çöküşten sonra yavaş yavaş geri dönmeye başladı.

Bu çöküşe yanıt olarak Şubat ayından bu yana %300’den fazla değer kazandı. Bununla birlikte, mevcut metriklerle, son performanslar iyileşmeye devam ettikçe, token bu yıl bir boğa koşusuna girebilir. Digital Coin, GLMR’nin geleceği konusunda iyimser ve jetonun 2022’de 5.59$’da biteceğini düşünüyor. Kripto analistleri, tahminler konusunda temkinli davranıyor ve uzun vadeli geleceği konusunda iyimser değiller. Alternatif olarak, CoinArbitrageBot çok iyimser ve GLMR’nin 2022’de 6.05 dolara ulaşacağını ve gelecek yıl 10 doları kıracağını tahmin ediyor. Ne yazık ki WalletInvestor, tokenin bu yıl %90 oranında düşeceğine ve 0.40096$’dan işlem göreceğine inandıkları için GLMR konusunda karamsar.

Çözüm

Moonbeam, geliştiricilerin birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme protokolüdür. Etkinliği, diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliği konusunda oldukça güvenilirdir. EVM blok zinciri ile uyumlu olmasının yanı sıra, oldukça ölçeklenebilir ve hızlıdır. Yerel ve yönetim belirteci GLMR’dir. GLMR’nin geleceğine ilişkin tahmin belirsizliğini koruyor, çünkü jetonun son çöküşü hala imajının etrafında beliriyor. Ancak, pozitiflik ve büyük fiyat artışları arasında geri dönüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.