Avustralya’nın İlk Spot Bitcoin ETF’si Bu Hafta Başlatılacak

Avustralya’nın İlk Spot Bitcoin ETF’si Bu Hafta Başlatılacak

bitcoinmagazine.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • Avustralya’da iki bitcoin ETF’si 12 Mayıs Perşembe günü piyasaya sürülecek.
  • 21 Shares Bitcoin ETF, soğuk depoda BTC tarafından desteklenen bitcoin’e doğrudan erişim sunacak.
  • Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF, yatırımcıların Purpose Investment’ın Kuzey Amerika’da bulunan spot-bitcoin ETF’sinin hisselerine yatırım yapmalarını sağlayacak.

Cboe Australia borsası tarafından yapılan duyurulara göre, iki bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), 27 Nisan’daki bir önceki lansman tarihini durduran bir gecikmenin ardından Perşembe günü Avustralya’da yayına girecek.

Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF (Cboe:CBTC) Cosmos Asset Management Pty Ltd tarafından yönetilecek, 21 Shares Bitcoin ETF ise ETF Securities (Cboe:EBTC) ile ortaklaşa yönetilecek.

21 Hisse Senedi ve ETF Menkul Kıymetler, yatırımcılara bitcoin ile etkileşime girmeleri için doğrudan yatırım fırsatları sunacak. 21 Hisse fonu, Coinbase tarafından soğuk depoda tutulan bitcoin ile destekleniyor. 27 Nisan sürümü için hazırlanan orijinal basın bülteninde, 21 Shares şunları söyledi:

“Avustralyalı yatırımcılar, büyüyen kripto varlık sınıfına erişmenin uygun fiyatlı, kolay ve profesyonel bir yolunu açıkça istiyor ve hak ediyor ve kripto dünyasına erişilebilir köprüler kurmaya devam etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Cosmos, büyük bir Avustralya takas odası olan ASX Clear’dan %42 marj gereksinimini karşıladıktan sonra Avustralya’da onay alan ilk bitcoin ETF’si oldu. Cosmos, spot-bitcoin sunmamayı planladı, bunun yerine yatırımcılara Purpose Investment’ın Toronto, Kanada’da listelenen bitcoin ETF’sinin hisselerini satın alma olanağı sunmayı planladı ve bu, ilk sürümünde ilk saatinde 80 milyon doların üzerinde işlem gören ve 200 milyon doların üzerinde işlem gören orijinal sürümündeki rekorları kırdı. ortalama ETF hacminin on katı olan ilk gününde işlem gördü.

Serbest bırakılması için yeşil ışık yakılan Cosmos ve 21 Shares, Cboe Australia gecikmenin “standart kontroller” için olduğunu belirten bir duyuru yayınlayınca şok oldu. Ancak Avustralya Mali İnceleme (AFR), suçun, ürünleri desteklemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyan bir “alt hizmet sağlayıcıya” düştüğünü bildirdi.

Bildirildiğine göre, bekleyen ETF’lerin serbest bırakılmasını durduran kuruluş, piyasanın işleyişini sağlamak için piyasa yapıcının onayına ihtiyaç duyan bir “ana” veya “yürütme” komisyoncusuydu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.