Avustralya’nın Cboe Australia ve ETF Securities tarafından başlatılan ilk Bitcoin ve Ethereum ETF’leri

Avustralya’nın Cboe Australia ve ETF Securities tarafından başlatılan ilk Bitcoin ve Ethereum ETF’leri

www.theblockcrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Avustralya’nın ilk kripto para borsasında işlem gören fonları, küresel kripto piyasaları iki dijital jetonun çöküşüyle ​​hırpalanırken Perşembe günü ilk çıkışlarında sessiz bir resepsiyonla karşılaştı.

Menkul kıymetler ve türevler borsası Cboe Australia, Avustralyalı yatırımcılara piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital tokenlerine, Bitcoin ve Ethereum’a doğrudan, düzenlenmiş maruz kalma sunan ilk borsa yatırım fonu olan ETFS 21Shares Bitcoin ETF ve ETFS 21Shares Ethereum ETF’yi tanıttı. ifadeler. Basında çıkan haberlere göre, Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF de Perşembe günü Cboe’da çıkış yaptı.

2021 Swyftx anketine göre her beş Avustralyalıdan biri zaten kripto para birimine sahip ve yeni ETF ürünleri ek yatırımcıları çekebilir.

Cboe Australia CEO’su Vic Jokovic, “İlk kripto ETF’lerini Avustralya’da piyasaya sürmek için ETF Securities ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Bunların “daha ​​fazla Avustralyalının portföylerini düzenlenmiş bir şekilde kripto para birimine maruz bırakmasının yolunu açacak çığır açan ürünler” olduğunu da sözlerine ekledi.

Yine de, tarihi ilk çıkış, algoritmik stablecoin UST ve onun ilgili Terra tabanlı varlığı Luna’nın çöküşünün ortasında geldi. AFR, üç yeni ETF’nin her birinin 1 milyon doların altında ilk işlem hacimleri yaşadığını ve altta yatan bitcoin ve ether fiyatlarında küresel bir satışın ortasında düşük performans gösteren yükseliş piyasası beklentilerini deneyimlediğini söyledi.

City Index’in kıdemli piyasa analisti Tony Sycamore, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bu hafta kriptoda genellikle toparlanma gösteren güçlü kapitülasyon işaretleri var” dedi. “İyileşmenin ivme kazandığını varsayarsak, yeni listelenen ETF ürünleri için destek toplamanın yanı sıra daha yaygın bir şekilde benimsenmeye devam edecek.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.