Avustralyalı medya şirketi, NBA taraftarlarının NFT’lerle etkileşimine giriyor

Avustralyalı medya şirketi, NBA taraftarlarının NFT’lerle etkileşimine giriyor

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Avustralyalı medya şirketi Basketball Forever, NBA taraftarlarının katılımını artırmayı ve jetonlar için gerçek dünyada önemli faydalar sağlamayı amaçlayan Hoop Hounds adlı bir NFT projesini duyurdu.

NFT’lerin eleştirmenleri, sürekli olarak “sağ tıklama kaydet” memleri tur yaparak belirteçlerin sözde etkisiz doğasını hedef aldı. Ancak, son zamanlarda, sahiplerine gerçek dünyadaki etkinliklere ve ürünlere özel erişim sağlanan Bored Ape Yacht Club ve Top Shot gibi fayda odaklı NFT projelerinde bir artış oldu.

Spor medya şirketi Forever Network’ün NBA odaklı yan kuruluşu olan Basketball Forever, son dört yılda Avustralya’da sosyal medyaya yüksek düzeyde katılım sağladı ve bu yaklaşımı NFT’lerle geliştirmeye çalışıyor.

Basketball Forever, her biri benzersiz özelliklere ve farklı nadirlik seviyelerine sahip, farklı animasyonlu köpekler olarak tasvir edilen çeşitli basketbol ve NBA kişilikleri olan toplam 8.888 farklı “tazı” sunacak. Şirket, NFT’lerin önümüzdeki altı hafta içinde kullanıma sunulmasını bekliyor.

Basketball Forever’ın kurucusu Alex Sumsky, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, şirketinin NFT’lere “her şeyi dahil ettiğini” söyledi – teknolojinin sadece bir JPG’ye bağlı bir jetondan daha fazlası olduğunu ve kuruluşların kullanıcı katılımını artırmak için yenilikçi yollar sağlamasına olanak tanıdığını söyledi. ve hayranlara gerçek fayda sağlayın.

Örneğin, Hoop Hound NFT’lerini basan kullanıcılar, dünyanın neresinde yaşadıklarına bakılmaksızın gerçek dünya hayran hatıraları ve koleksiyonları alırlar.

“Yol haritasının 1. aşamasında, kullanıcılar, sahip oldukları NFT’lerin benzersiz özellikleriyle doğrudan ilgili olan fiziksel öğeler, ürünler ve hatıralar alacaklar.”

Bir kullanıcı belirli eşyaları giyen bir tazı basarsa, gerçek hayatta karşılık gelen fiziksel eşyaları talep etme yeteneği kazanır. Belirli özellikler ve av köpekleri, belirli sahiplerinin uçuşlar ve konaklama dahil olmak üzere NBA oyunlarına gönderilmesini sağlayacak çeşitli NBA sezonu tetikleyicileriyle bağlantılı olacaktır.

Sumsky, kullanıcılara sunulan fiziksel ürünler ve NBA deneyimlerinin projenin sadece 1 parçası olduğunu da sözlerine ekledi.

“Daha büyük oyun, yol haritamızın 2. aşamasıdır – tazının mülkiyeti, kullanıcılara, tümü bir hayran etkileşimi uygulaması biçiminde oynanan günlük ürün havuzlarına, hatıralara ve nakit ödüllere erişim sağlar” dedi.

Sumsky, Basketball Forever’ın, yüksek katılım oranları gören VOAT adlı uygulamanın blockchain tabanlı olmayan bir sürümünü zaten çalıştırdığını açıkladı. Uygulama kullanıcıları, NBA meseleleriyle ilgili beş soruyu yanıtlamak için her gün giriş yapıyor ve ödüller kazanmak için koşuyor.

NFT’lere geçmenin çok daha fazla fırsat sağladığını söyledi.

“NFT’ler ve dijital ihtiyat, Forever Network gibi şirketlere ve kuruluşlara, kullanıcılarımızın sevdikleri sporla uğraşırken ne aradıkları hakkında daha fazla bilgi edinme yeteneği veriyor, ancak daha da önemlisi, gerçek hayattaki öğelerin dağıtımını kolaylaştırmamızı sağlıyor. deneyimler.”

NFT’ler, NonFungible’ın dünya çapındaki tüm NFT işlemlerinin toplam değerinin 2020’de 82,5 milyon dolardan 2021’de 17 milyar doları aştığını tespit eden yıllık piyasa raporuyla artık ana akım ilgi uyandırıyor. Rapor ayrıca “NFT”nin seçildiğine de işaret etti. Collins Dictionary’nin 2021 için yılın kelimesi olarak.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.