Avustralyalı kripto ETF’leri zorlu lansman gününde şimdiye kadar 1,3 milyon dolarlık hacim gördü

Avustralyalı kripto ETF’leri zorlu lansman gününde şimdiye kadar 1,3 milyon dolarlık hacim gördü

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto piyasaları çökerken, üç kripto odaklı borsa yatırım fonu (ETF), bugün yerel borsa Cboe Australia’da işlem yapmaya başlamak için zor bir gün geçirdi.

Üçlü’nün lansmanı, ikisi Bitcoin’e (BTC) ve diğeri Ethereum’a (ETH) odaklanan Avustralya’da yayına giren ilk kripto ETF’lerini işaret ediyor.

Şimdiye kadar üç ETF, aralarında 1,3 milyon dolardan fazla para üretti ve ileriye doğru yaklaşık 1 milyar dolarlık giriş görebilecekleri tahmin ediliyor.

Sidney merkezli kripto yatırım şirketi Cosmos Asset Management’ın Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF’si (CBTC), BTC’ye nispeten dolaylı bir yol sunuyor, çünkü “ABD doları cinsinden ETF para birimi olmayan hedge edilmiş birimlerin (Amaçlı ETF Birimleri) performansını yaklaşık olarak izliyor. Amaç Bitcoin ETF.”

Diğer iki ETF, ETF Securities tarafından büyük İsviçre merkezli borsada işlem gören ürünler (ETP) sağlayıcısı 21 Shares ile ortaklaşa geliştirildi. Fonlara Bitcoin ETF (“EBTC”) Ethereum ETF (“EETH”) denir. Her ikisi de kendi varlıklarının Avustralya doları (AUD) değerini takip eder.

Yazma sırasındaki Cboe verilerine göre, 21 Hisse EBTC ve EETH, sırasıyla yaklaşık 519.874 dolar ve 416.663 dolar olan 125.271 ve 142.206 hisse ticareti gördü.

Cosmos Asset Management’ın fonu, toplam 398.135$’a işlem gören 51.572 hisse ile nispeten daha yavaş bir başlangıç ​​yaptı, ancak firmanın kurumsal ilgiyi çekmek için iki ay boyunca CBTC ücretlerinden feragat ettiği göz önüne alındığında, faaliyet yakında toparlanabilir.

Cointelegraph ile lansman hakkında konuşan ETF Securities Dağıtım Başkanı Kanish Chugh, çökmekte olan kripto piyasasının ortasında lansman yapmak zor bir zaman olsa da, yatırımcılara oyunda biraz görünüm elde etmek için makul bir şans sağladığını belirtti:

“Kısa vadede piyasaların ne kadar oynak olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin ve Ethereum’un nasıl performans göstereceğini belirlemek zor olacak. Bitcoin’in 2021’deki en yüksek seviyesinden %50’den fazla düşmesine rağmen, yatırımcılar mevcut volatiliteyi kendilerine yatırım yapma fırsatı olarak görüyorlar. “

“Kripto ETF’lerimiz fiziksel olarak destekleniyor ve Bitcoin ve Ethereum’un altında yatan fiyatı takip ediyor ve EBTC ve EETH’nin uzun vadede başarılı olacağına dair büyük umutlarımız var” diye ekledi.

ETF Menkul Kıymetler Başkanı Graham Tuckwell, halka açık bir duyuruda, BTC ve ETH’nin önemi göz önüne alındığında yerel bir bağlamda kripto ETF’leri başlatmanın önemini vurguladı.

“Bu iki önde gelen kripto para biriminin piyasa değeri ve işlem hacimleri şu anda Avustralya borsalarında listelenen herhangi bir şirketten daha büyük, ancak yatırımcılar bunlara düzenlenmiş bir şekilde erişemedi” dedi.

Kraken’in Avustralya Genel Müdürü Jonathon Miller, yatırımcıların zaten Bitcoin satın alabileceklerine dikkat çekerken, bu “dijital varlık alanının olgunlaşması için önemli bir kilometre taşını” selamlarken, herkes dönüm noktasına rağmen yükselişte değildi.

“Ancak, erişilebilirlik için mutlaka bir dönüm noktası değil. Bireysel yatırımcıların zaten Bitcoin’i doğrudan satın alabileceğini ve temel varlıktan uzaklaşan her soyutlama katmanının risk ve maliyet ekleyebileceğini unutmamalıyız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.