Avalanche Kurucu Ortağı, “15-20 Yılda” Bitcoin (BTC) Üstünlüğünden Şüphe Ediyor

Avalanche Kurucu Ortağı, “15-20 Yılda” Bitcoin (BTC) Üstünlüğünden Şüphe Ediyor

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Avalanche (AVAX) ekosisteminin kilit isimlerinden biri olan Bay Sekniqi, Bitcoin’in (BTC) bu düzeyde kullanım ve yenilikle 1 numaralı kripto para birimi olarak kalabileceğinden emin değil.

15-20 yıl içinde Bitcoin’i (BTC) kim geçecek?

Sekniqi, net piyasa değeri ile en iyi kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC) üstünlüğünün 2022’de ödünç alma zamanında olabileceğini paylaşmak için Twitter’a gitti.

15-20 yıl içinde, yenilik veya yeni kullanım eksikliğine rağmen, Bitcoin’in 1 numaralı yerde kalacağı teorisine inanmak oldukça garip.

Daha hızlı yenilik yapan ekosistemlerin sonunda Bitcoin’i geride bırakacağı sonucunu çıkarmak oldukça makul görünüyor.

— ./kevinsekniqi 🔺 sadece iyi hisler (@kevinsekniqi) 8 Mayıs 2022

Bu potansiyel “çevirme”, turuncu madeni para için yenilik ve yeni kullanım eksikliğine atfedilmelidir. Aynı zamanda, birçok Bitcoin (BTC) rakibi “inovasyon” yapıyor.

Bu nedenle, büyük olasılıkla Bitcoin’i (BTC) “aşacaklar”. Ve bu durumda Bitcoin (BTC) ile Altın (XAU) karşılaştırmamıza gerek yok, diyor Bay Sekniqi:

‘Altının yenilik yapmasına gerek yok’, çünkü periyodik tabloda sadece sınırlı miktarda kıt element var. Fizik yenilik yapmıyor, sanırım.

Rakipleri, Bitcoin’in (BTC), ana rakipleri “inovasyon” arayışındayken onu kaybederken, ademi merkeziyetçiliği nedeniyle 1 numaralı yerini koruyabileceğini söyledi.

Merkezileştirme yerine ölçeklenebilirlik?

Ancak Bay Sekniqi, yenilikçi blok zincirlerinin, ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden bile teknik tasarımlarını geliştirebileceğinden emin.

U.Today tarafından daha önce ele alındığı gibi, Avalanche (AVAX) ve Polygon Network (MATIC) kurucu ortakları, blok zincirlerinin ölçeklenme biçimleri hakkında hararetli bir tartışma yaşadılar.

Polygon’dan Sandeep Nailwal, Avalanche’ı aslında Ethereum’un L2’leri tarafından yıllardır kullanılan yan zincirler olan alt ağlar kavramını intihal etmekle suçladı.

Avalanche’dan Prof. Emin Gün Sirer, Nailwal’ın rakiplerinin teknolojik yeniliklerini eleştirmek yerine “yenilik yap ya da dalga geçilmesini” tavsiye etti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.