Ashton Kutcher, Mark Küba destekli başlangıç, NFT olarak imza satıyor

Ashton Kutcher, Mark Küba destekli başlangıç, NFT olarak imza satıyor

forkast.haberler

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ashton Kutcher ve Mark Cuban destekli Web 3.0 platformu olan Ink, sanatçıların ve yaratıcıların herhangi bir dijital içerik biçimini, değiştirilemez belirteçlere (NFT’ler) imzalamasına, çizmesine veya yazmasına olanak tanır, Çarşamba günü hizmete girdi.

İlgili makaleye bakın: Warner Music, The Sandbox metaverse’de çalmaya hazır

Hızlı gerçekler

  • Sanatçılar, mevcut herhangi bir fotoğrafı, albüm kapağını veya Instagram gönderisi, YouTube veya TikTok videosu gibi sosyal içeriği dijital olarak imzalayarak, içeriklerinden herhangi birini ABD’nin altında bir fiyatla hayranlar tarafından satın alınabilen, takas edilebilen ve yeniden satılabilen dijital jetonlara dönüştürebilir. Ink’in pazarında 50 dolar.
  • Ink’in kurucusu Max Brody, “İmzalar işleri görsel olarak değiştirilemez hale getirirken, NFT’ler işleri hesaplama açısından değiştirilemez hale getiriyor” dedi. “Mürekkepler geleceğin imzalarıdır.”
  • Platform, lansmanını aktris ve şarkıcı Lexi Jayde’nin Ink Drop’u ile başlattı ve sanatçılar, turlar ve müzik festivalleriyle daha fazla işbirliklerine imza attı.
  • Hayranların, Ink pazarında bir banka veya kredi kartı kullanabildikleri için, Ink’teki NFT’lere erişmek için dijital bir cüzdana veya Web3’te önceden bir deneyime ihtiyaçları yoktur.
  • Daha deneyimli kullanıcılar, satın alınan NFT’leri OpenSea’ye veya alternatif pazarlara aktarabilir.
  • Sanatçı, tükendikten sonra aynı dijital içeriğin daha fazla baskısını asla imzalayamayacağından, bu tür NFT’lerin değeri büyüme potansiyeline sahiptir.
  • Ink, Mark Cuban, Ashton Kutcher’s Sound Ventures, Betaworks Ventures ve Lupa Systems dahil olmak üzere ilk yatırımcılarla 1.5 milyon ABD Doları tutarında bir tohum öncesi tur topladı.

İlgili makaleye bakın: İkinci K-pop ajansı, NFT ortaklığı için Binance’e başvurdu


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.