Arjantinliler Kriptoyu Tercih Ediyor, Bitcoin Yakında Büyük Bir Dalgalanmayla Karşı Karşıya mı?

Arjantinliler Kriptoyu Tercih Ediyor, Bitcoin Yakında Büyük Bir Dalgalanmayla Karşı Karşıya mı?

coinquora.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Birçok ülkede kripto para birimlerinin kabulü gün geçtikçe artmaya devam ediyor. El Salvador’un yanı sıra, Arjantin ülkesi, halkının kripto varlıklarını ve blok zincirini desteklemesiyle de tanınır. Kriptonun merkezi olmayan özelliği, Arjantin topluluğunun dijital varlıkları sevmesinin nedenlerinden biridir. Aynı zamanda, çeşitli medya kaynaklarına göre, Arjantin pezosu yüksek oranda kontrol edilen para biriminden kurtulmanın bir yolu.

Bunlar, bir Bitcoin meraklısı olan Jerónimo Ferrer’in tepki vermesine neden oldu:

Kısıtlamalarınız olduğunda, özgürlük için araçlara ihtiyacınız vardır. Politikacılara güvendiğimden daha fazla matematiğe ve yazılıma güveniyorum. Arjantinliler için Bitcoin’in beyinsiz olması gerektiğini düşünüyorum.

Arjantin vatandaşlarını çeken kripto varlıklarının özelliklerinden biri, kendisini enflasyondan koruma yeteneğidir. Ülkede enflasyonun yüksek olması şaşırtıcı değil ve insanlar her yıl artan yüksek yaşam maliyetinden kurtulmanın yollarını arıyor. Ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları, madencilerin evlerinin rahatlığında kripto kazanabilecekleri bir madencilik mekanizmasına sahiptir ve bu, pandemi sırasında çok faydalıdır.

Yukarıda bahsedilenler, kripto para biriminin sağlayabileceği bazı faydalardır. Ayrıntılı olarak, alan aynı zamanda kullanıcılarının sadece jetonlarını tutarken kazanmalarını sağlayan DeFi’ye de sahiptir. Ek olarak, kullanıcılar, bugün çok sıcak konular olan endüstri teknolojileri olan NFT ve metaverse uzayına kendilerini kaptırabilirler.

Ne olursa olsun, kripto para birimi aynı zamanda oynaklığa ve vahşi piyasa dalgalanmalarına eğilimlidir. İyi yönetilmezse kötüye de kullanılabilir. Bu nedenle, kripto varlıklarını nasıl ele alacakları yatırımcılara bağlıdır. Yazma sırasında, tüm kripto piyasası kapitalizasyonu neredeyse 2 trilyon doları buluyor ve Bitcoin, jeton başına 40 bin dolardan fazla ticaret yapan bir numaralı kripto.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.