Arjantin’in En Büyük Özel Bankası Kripto Ticaret Özelliğini Başlattı

Arjantin’in En Büyük Özel Bankası Kripto Ticaret Özelliğini Başlattı

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, piyasa değerine göre en büyük Arjantin özel bankası olan Banco Galicia’nın platformuna kripto para birimi satın alma ve satma seçeneği eklediğini doğruladı.

  • Banka, uygulamasının yatırım bölümüne kullanıcıların bitcoin (BTC), eter (ETH), USDC ve XRP edinmeleri için bir özellik ekleyerek müşterilerine bunun yeni bir araç olduğunu söyledi. CoinDesk bunu platforma giriş yaparak doğruladı.
  • Paypal’ın Paxos’a dokunması veya NYDIG’in ABD kredi birlikleriyle çalışması gibi, kriptoyu kitlelere ulaştırmak isteyen finansal görevliler ve hizmet sağlayıcılar arasındaki en son bağlantı.
  • CoinDesk, Banco Galicia’nın hizmetinin, dijital cüzdanlar ve mobil bankacılık uygulamaları için Lihtenştayn merkezli bir kripto ürünü olan Lirium ile ortaklaşa yürütüldüğünü doğruladı.
  • Bir kullanıcı Twitter’da bankaya hizmetin mevcut olup olmadığını sorduğunda, Banco Galicia evet diyerek yeni yatırım seçenekleri eklediğini ekledi.
  • Banco Galicia, Buenos Aires borsasında ve Nasdaq’ta GGAL koduyla kote olan Grupo Financiero Galicia’ya aittir.

daha fazla oku: Buenos Aires Şehri Sakinlerinin Kripto ile Vergi Ödemeleri Yapmasına İzin Verecek


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.