Araştırmalar 1 Milyondan Fazla Avustralyalının Kripto Paraya Sahip Olduğunu Gösteriyor

Araştırmalar 1 Milyondan Fazla Avustralyalının Kripto Paraya Sahip Olduğunu Gösteriyor

haberler.bitcoin.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Büyük pazar araştırma şirketi Roy Morgan tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, 1 milyondan fazla Avustralyalının şu anda kripto para birimine sahip olduğunu gösteriyor. Çalışma, “50 yaş üstü insanlar için tüm kripto para varlıklarının değeri yaklaşık 7,6 milyar dolar” diyor.

Çalışma: 1 Milyondan Fazla Avustralyalının Kripto Para Birimi Sahibi

Avustralyalı araştırma firması Roy Morgan, kripto para yatırımları üzerine bir araştırma yaptı. Çalışma, bu yıl Aralık 2021 ile Şubat arasında gerçekleşti; sonuçlar Salı günü yayınlandı.

1941’de kurulan Roy Morgan, kendisini “güvenilir, doğru, anlamlı, açıklayıcı pazar araştırması için benzersiz bir üne sahip” Avustralya’nın en büyük bağımsız araştırma şirketi olarak tanımladı. Avustralya’nın yanı sıra Endonezya, Birleşik Krallık ve ABD’de ofisleri bulunmaktadır.

Firma detaylandırdı:

Avustralyalıların yatırımlarıyla ilgili en son Roy Morgan araştırması, %5 veya 18 yaş üstü 1 milyondan fazla Avustralyalının şu anda en az bir kripto para birimine sahip olduğunu gösteriyor.

Firma, Avustralyalı kripto para yatırımcılarının %69’unun erkek olduğunu ve 35 yaşın altındaki kişilerin kripto para sahibi olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu buldu.

Roy Morgan Research CEO’su Michele Levine, “Piyasanın bu dökümü, pazarın neredeyse %60’ı olan yaklaşık 640.000 kripto para yatırımcısının 35 yaşın altında olduğu anlamına gelirken, 430.000’in 35 yaş üstü (piyasanın %40’ı) olduğu anlamına geliyor.”

Arastirmalar 1 Milyondan Fazla Avustralyalinin Kripto Paraya Sahip Oldugunu Gosteriyor

Çalışma ayrıca, “50 yaş üstü Avustralyalıların, ortalama 56.200 dolar değerinde en büyük ortalama kripto para birimi yatırımına sahip olduğunu” gösteriyor:

Bu ortalama yatırım boyutu, 50 yaş üstü insanlar için tüm kripto para varlıklarının değerinin yaklaşık 7,6 milyar dolar olduğu anlamına geliyor – diğer tüm yaş gruplarından daha yüksek ve toplam pazarın %35’inden fazlası.

Kripto para birimine yatırım yapan Avustralyalıların sayısını tahmin eden bir diğer şirket ise Triple A. Şirket, “Toplam Avustralya nüfusunun %3,4’ü olan 0,9 milyon kişinin şu anda en az bir kripto para birimine sahip olduğu tahmin ediliyor” diye yazdı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.