ApeCoin DAO, Kusurlu Yönetim Yapısı İçin Flak Aldı

ApeCoin DAO, Kusurlu Yönetim Yapısı İçin Flak Aldı

beincrypto.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


ApeCoin, yönetişim sistemi için ateş altında.Piyasa analisti Cobie, DAO’da orantısız bir hakimiyetleri olduğu göz önüne alındığında, erken katkıda bulunanların etkisiyle ilgili sorunları ayrıntılı olarak açıkladı.

Bored Ape Yacht Club NFT serisi ile ilişkili bir token olan ApeCoin, yönetişim sistemi için eleştiri alıyor.Cobie gibi piyasa analistleri, kendisinin söylediği yönetim kurulu üye yapısının belirli sorunları çözmek için uygun olmadığını söylüyor.

Cobie endişelerini ifade etmek için Twitter’a gitti ve ayrıca Substack’te uzun bir yazı yayınladı.

Twitter’da Cobie, ApeCoin yönetim kurulu üyelerinin yalnızca lansmana katkıda bulunan yatırımcılar olup olmadığını sordu ve eğer öyleyse, “DAO’nun geri kalanına potansiyel olarak düşmanlık güdüsü olan kişiler olarak yalnızca yönetim kurulu üyelerinin bulunmasının garip olacağını” belirtti.

Lansmana katkıda bulunanlara 140 milyon ApeCoin tahsis edildi ve Cobie, bu üyelerden bazılarının stake lansmanı sırasında tahsisin %33’ünden fazlasının kilidinin açılacağına dikkat çekiyor. Bu, onlara stake programında önemli miktarda etki sağlar.

Potansiyel düşmanca teşvikler olabileceğini ve yönetim kurulu üyelerinin teklif önerirken faiz tutarlarını uygun şekilde açıklamasını önermeye devam ediyor. Açıkçası, buradaki endişe, önerilerin bu yönetim kurulu üyeleri lehine yapılabileceğidir.

Cobie’nin endişeleri geçerli ve blog yazısında staking teriminin yeniden amaçlanıp yeniden tanımlandığından bahsediyor. hey diyor

“Teminat söz konusuyken zincir güvenliğine katkıda bulunduğunuz için ödüller almak yerine, modern ‘stake’ sadece şu anki coinlerinizi satmazsanız size ödül olarak daha fazla coin verdiğimiz anlamına geliyor lol.”

ApeCoin bölünmesi

ApeCoin son birkaç ayda çokça alay konusu oldu. Token, Ja Rule’un tokenin 3.000 dolara ulaşacağını söylemesinden önceki merkezileşme tartışmalarına kadar çeşitli nedenlerle manşetlerin merkezinde yer aldı.

Analistler, projenin tokenomiklerinin risk sermayedarlarının hakim olması için yer bırakabileceğine inanıyorlardı. Bu tartışmalar, ApeCoin DAO’nun 17 Mart’ta jetonları havadan düşürmeye başlamasından bu yana yaşanıyor. Diğer endişe verici olaylar arasında Bored Ape Yacht Club Discord’un uzlaşması yer alıyor.

Yine de, belirteç çok fazla ilgi görmeye devam ediyor. Patlamayı bekleyen bir balon olup olmadığı henüz belli değil, ancak yatırımcılar varlığa hevesli görünüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.