ApeCoin, APE fiyatının iki hafta içinde %80 düşmesinden sonra toparlandı: ölü kedi sıçraması mı yoksa dip mi?

ApeCoin, APE fiyatının iki hafta içinde %80 düşmesinden sonra toparlandı: ölü kedi sıçraması mı yoksa dip mi?

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


ApeCoin (APE), iki ayın en düşük seviyesine düştükten sonra keskin bir toparlanma geçirdi. Ancak makro riskler arasında Bitcoin (BTC) ve ABD hisse senetleri ile güçlü korelasyonu, mağazada daha fazla kayıp olabileceğini gösteriyor.

APE iki haftada %80 kayıptan sonra toparlandı

APE, 12 Mayıs’ta yaklaşık %45 oranında toparlanarak 7.30$’a yükseldi. Yukarı yönlü geri çekilme hareketi, APE’nin 28 Nisan’da kurulan 27.50$’a yakın rekor seviyeden 11 Mayıs’ta yaklaşık %81 düşerek 5$’a düşmesinden sonra geldi.

Tahterevalli fiyat hareketi, değeri bu hafta başında 23 sente düşen bir “algoritmik stabilcoin” olan TerraUSD (UST) etrafındaki kaos ve Federal Rezerv’in yükselen enflasyona şahin tepkisi tarafından yönetilen kripto piyasasının başka yerlerinde benzer volatil hareketleri yansıttı.

ApeCoin APE fiyatinin iki hafta icinde 80 dusmesinden sonra toparlandi

APE/USD’ye karşı USTUSD. Kaynak: TradingView

Bu arada, ApeCoin ve Bitcoin arasındaki korelasyon katsayısı şu anda 0.90 civarında, bu da birkaç yılın en düşük seviyelerini test eden BTC ile neredeyse paralel işlem yaptığını gösteriyor.

1652369022 942 ApeCoin APE fiyatinin iki hafta icinde 80 dusmesinden sonra toparlandi

ApeCoin ve Bitcoin günlük korelasyonu. Kaynak: TradingView

Ölü kedi zıplaması mı?

ApeCoin’in toparlanması, güçlü bir teknik destek seviyesi gibi görünen seviyenin yakınında gerçekleşti.

İlgili: ApeCoin, Otherside lansmanından bu yana %70+ düştü — Yuga Labs gemiyi geri çevirebilir mi?

Özellikle, APE 5,82 doların üzerinde tutuyor, bu da 0,97 dolardan 23,65 doların yükseğine çizilen Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0,786 Fib çizgisiyle çakışıyor. Bu arada, tokenin günlük göreli güç endeksi okuması, bir satın alma sinyali olan ‘aşırı satım’ eşik seviyesinin hemen üzerinde.

1652369022 774 ApeCoin APE fiyatinin iki hafta icinde 80 dusmesinden sonra toparlandi

APE/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, 5.82$ desteğinden bir toparlanma hareketi, yakın vadeli yukarı yönlü hedefi olarak 9.63$ (0,618 Fib çizgisi) APE testine sahip olabilir.

Tersine, desteğin altında uzun süreli bir kırılma, APE/USD paritesini tanımlanmamış fiyat bölgesine düşürme riskiyle karşı karşıya kalacak ve geri çekilme hareketinin sadece ölü bir kedi sıçraması olduğunu doğrulayacaktır.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.