Antwerp Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, milyon avroluk klasik şaheseri simgeliyor

Antwerp Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi, milyon avroluk klasik şaheseri simgeliyor

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Blockchain dijitalleştirme sağlayıcısı Tokeny’ye göre Pazartesi günü, Antwerp Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi (KMSKA), Belçikalı ressam James Ensor’un (1860 – 1949) tablosundan başlayarak güzel sanatlara yatırımı simgeleyen ilk Avrupa müzesi oldu. Karnaval de Binche. Yatırımcılar, 150 Euro’dan başlayan fiyatlarla eser üzerinde kısmi mülkiyet elde edebilirler. Girişim, KMSKA, Tokeny ve blok zinciri sanat varlığı Rubey arasında ortak bir çabadır ve jetonların kendileri ERC-3643 uyumludur ve Polygon (MATIC) blok zincirinde başlatılır.

Tarafların söylediği gibi, işbirliğinin nihai amacı, girişe yönelik yatırım engellerini azaltmak ve sıradan kullanıcıların, genellikle yalnızca varlıklı kişilerin erişebildiği pahalı güzel sanat eserlerinin ortak sahipleri olmasını sağlamaktır. Yenilikçi bir bağış toplama yöntemi olan Art Security Token Arzı yoluyla, bireyler toplu olarak satın alabildiler ve KMSKA’nın bunu uzun vadeli bir krediyle almasını sağladılar.

Maddi olmayan jetonların aksine, işlemlerdeki menkul kıymet jetonlarının türü borçlanma araçlarıyla desteklenir. Bu nedenle, Rubey, güvenli belirteçleri düzenleyici uyumlu bir şekilde yayınlamak ve yönetmek için Tokeny’nin belirteçleştirme API’lerini seçti. Gelişmeyle ilgili olarak, Tokeny CEO’su Luc Falempin şunları söyledi:

“Ortaklarımız KMSKA ve Rubey ile aynı vizyonu paylaşıyoruz, güvenlik belirteçlerinin daha küçük yatırımcıların halihazırda mevcut değeri olan sanat eserlerine yatırım yapmasına ve bunlarla meşgul olmasına izin vererek sanat endüstrisi üzerinde gerçek bir etkisi olacak.”

Bu arada, KMSKA Başkanı Luk Lemmens şunları ekledi:

“KMSKA zaten dünyanın en büyük Ensor koleksiyonuna sahipti. Carnaval de Binche’nin eklenmesi müzemizi Ensor mükemmellik merkezi olarak uluslararası haritaya daha da fazla yerleştiriyor.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.