Anneler Günü 2022: Annenle Kripto Konuşma Rehberi

Anneler Günü 2022: Annenle Kripto Konuşma Rehberi

kriptobriefing.com

3 saat

Okuma süresi: ~7 m


Herkesin Anneler Günü kutlu olsun! bu yıl, Kripto brifingi dünyanın dört bir yanındaki annelerin çocuklarının asla yapmaması için dua ettiği bir şeyi yaparak hayatımızdaki anneleri onurlandırıyor: onlarla kripto para birimi hakkında konuşmak.

Yine de nedenlerimiz var ve bunlar sadece havalı projelere boğmak ya da Dank NFT koleksiyonlarımızı ebeveynlerimize bizim çocuklar gibi göstermek istediğimiz için değil. Hayır, annemle kripto hakkında konuşmak istememizin nedeni, bakım. Belirsiz bir geleceğe karşı finansal refahını, giderek artan dijital bir dünyada teknoloji bilgisini ve çevrimiçi güvenli çalışma yeteneğini önemsiyoruz – bunların tümü, kripto para birimi hakkında samimi bir konuşma ile güçlendirilebilir.

Hadi dalalım.

Konuşma

Web3 manzarası, deneyimli dijital kovboylar için bile samimi bir yer olabilir ve sevdiklerimizi onunla tanıştırmak göz korkutucu görünebilir. Ve kesinlikle gerçek degen olan bazı anneler olsa da, amaçlarımız için dünyadaki çoğu annenin – genel olarak nüfusunun çoğu gibi – kriptonun farkında olduğunu, ancak genellikle bu konuda fazla bir şey bilmediğini varsayalım. Geldiğin yer burası.

Dünya şarlatanlarla dolu ve annen muhtemelen kripto piyasasıyla ilgili çeşitli dolandırıcılık, kimlik avı saldırıları, hack’ler, açıklardan yararlanmalar ve çökmeler hakkında bir şeyler duymuştur. Onun hakkında aklı varsa, ilk başta kime inanacağından tam olarak emin olmayacaktır, bu yüzden konu hakkında bilgili, başvurabileceği güvenilir bir partiye sahip olması gerekir. O kişi arkadaşım sen.

Şimdi, annenizi şu anda istiflediğiniz dejeneratif küçük kapaklarla tanıştırmak isteyebilirsiniz, ancak arabayı atın önüne koymamaya dikkat etmelisiniz. Kripto konusunda yeniyse, bu noktada gerçekten sadece iki şey hakkında temel bir anlayışa ihtiyacı var: Bitcoin ve Ethereum. İlk konuşmada bundan daha fazlasını tanıtmak samimi ve bunaltıcı olurdu.

Bitcoin ile başlamanızı öneririz. Tecrübeli kripto kullanıcısı için Bitcoin’i açıklamak yeterince basittir, ancak yeni başlayanlar için hızla bunaltıcı olabilir. Bu nedenle, Anneler Günü hediyesi olarak ona Bitcoin teknik incelemesinin basılı bir kopyasını almak cazip gelse de, bunu yapmamalısınız, çünkü kimse hediye beklerken ev ödevi almaktan hoşlanmaz.

Bunun yerine, bir gözetmene ihtiyaç duymadan kendini takip edebilen bir hesap ve işlem defteri olarak tanımlayabilirsiniz, çünkü tam olarak budur. Çoğu yetişkin bu tanımı kavrayabilecektir. Oraya gitmek istediğini hissederseniz, blok zincirinin nasıl çalıştığı hakkında yabani otlara girebilirsiniz, ancak açıkçası, Bitcoin ile etkileşim kurmak için genel ve özel anahtarlar hakkında temel bir bilgi yeterlidir.

Anneniz teknoloji konusunda daha bilgiliyse, bunun yerine Bitcoin blok zincirinin daha çekici, Turing-tamamlayıcı halefi olan Ethereum ile başlayabilirsiniz. Bitcoin nihayetinde bir muhasebe defterinden çok daha fazlası değildir, ancak Ethereum, üzerine inşa edilebilecek bir altyapı olarak açıklanmalıdır. Bitcoin sadece bir şey yaparken, Ethereum, İnternetin kendisi gibi, herhangi bir sayıda yeni şeyi mümkün kılar.

Bu noktada, dApp’ler, DAO’lar, ERC-20’ler vb. kavramları tanıtmaya değip değmeyeceğini görmek için ilgi düzeyini ölçebilirsiniz. Ancak hiç ilgisi olmasa bile, en azından Ethereum’u duyduktan sonra konuşmadan uzaklaşmalıdır, çünkü bu kesinlikle yaptığı son olmayacak.

Gözaltına Almak ya da Saklamamak

Blok zinciri teknolojisinin cazibeleri arasında her zaman bizi eski finansal sistemlerden kurtarma vaadi olmuştur. Ancak, birçok insan için – birçok bebek patlaması dönemi dahil – eski finansal sistemlerin işe yaradığını hatırlamakta fayda var. sadece iyi. bazı insanlar istemek hem güvenli bir şekilde yapmak için daha donanımlı olabilecekleri hem de işler ters giderse sorumlu tutulabilecekleri için paralarını onlar için tutan diğer insanlar.

Bu nedenle, saklamaya tabi olmayan cüzdanları ve kendi kendine saklanan fonlar kavramını ona açıklamanız, sırf ona bunu elden reddetme fırsatı vermek için çok önemlidir. Parasını güvende tutmaktan tek başına sorumlu olma fikrinden nefret ediyor olabilir. Öyleyse, MetaMask başlamak için en iyi yer olmayabilir, ancak Coinbase, Kraken veya FTX gibi saygın, lisanslı merkezi bir borsaya sahip bir hesap, onun hızından daha fazla olabilir.

Son olarak, kripto parasının uygulamalı yönetimiyle hiçbir ilgisi olmayabilir ve bunun yerine piyasaya eski moda bir şekilde maruz kalmayı, yani birisinin bunu tamamen onun için yapmasını sağlamayı tercih edebilir. Bu durumda, onu Grayscale’in Bitcoin veya Ethereum Trusts gibi bir şeyle tanıştırabilirsiniz, ancak kendi yolunu çizen muhafazakar bir yatırımcıysa, onu bundan daha ileri gitmeye ikna edemeyebilirsiniz. Her durumda, kendi özel anahtarlarını güvence altına almakla uğraşmadan portföyünü kriptoya maruz bırakmak için bu seçeneği bilmelidir.

Hediye

Annenize gösterdiğiniz bunca zaman ve ilgi iyi ve güzel, ama ona gerçek bir hediye vermeden kaçamayacaksınız. İçgüdünüz ona biraz kripto satın almak olacak, ancak bir kural olarak, Anneler Günü veya başka herhangi bir duygusal tatil için hediye olarak para vermek olağanüstü bir kaçıştır, bu yüzden bunu yapmak için biraz serpmeniz gerekir. Anneme ilk donanım cüzdanını alarak ekstra sihir.

Yeni bir kripto kullanıcısı için donanım cüzdanından daha uygun bir hediye önerisi yoktur. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Kripto brifingi‘in tercih ettiği cüzdan, her zaman olduğu gibi doğrudan üreticiden yeni satın alınması gereken Ledger Nano X’tir. Önceden sahip olunan bir donanım cüzdanını asla satın almayın, çünkü üzerinde oynanıp oynanmadığını asla bilemezsiniz (ve dürüst olalım – ikinci el satın aldıysanız, öyle olduğunu varsaymalısınız).

Kripto konusunda tamamen yeniyse, bu hediyeyi muhtemelen neye baktığı hakkında hiçbir fikri olmayan birinin boş gülümsemesiyle açacak ve harika flash sürücü için hemen teşekkür edecek. Bu noktada, ona az önce verdiğiniz bu şeyin ne olduğunu açıklamanız gerekecek ve blok zincirinin işleyişi hakkında hemen teknik bilgilerle yanıt vermeye cazip gelseniz de, bunu yapmamalısınız. Bunun yerine, ona bunun bir anahtar olduğunu söyleyin, çünkü bu bir anahtardır. Anahtarın ne olduğunu biliyor.

Oradan, anneye cüzdanını kullanmayı öğretmek, cihazı yapılandırmasına ve adresini finanse etmesine yardımcı olmak meselesidir. Bu bittiğinde, rutini biliyorsun.

Tabii ki, anneniz zaten kriptoyla ilgileniyorsa, muhtemelen kendi soğuk cüzdan cüzdanına sahiptir, bu nedenle bu yıl etkilemek istiyorsanız oyununuzu hızlandırmanız gerekir. Bu durumda, tercih ettiği blok zincirinde ona bir NFT hediye etmekten daha kötüsünü yapabilirsin ve eğer gerçekten göz kamaştırmak istiyorsan, onun ENS ismi için atlamanı öneririm. Son olarak, güvenlik takıntılı annelere, yalnızca iki Faraday çantasının ve bir çelik yedek anahtarın sağlayabileceği ekstra rahatlık için Billfodl Siber Güvenlik Paketi’ni önerebilirim.

Önemli olan Düşünce

Her şeyden önce, annenizin muhtemelen en çok değer vereceği şey, sizin için önemli olan bir şeyi onunla paylaşmak için ayırdığınız zamandır. Donanım cüzdanına “paha biçilmez yadigarı” statüsü vermek ve güvenliğini sağlamak için tek başına bu yeterli olmalıdır. Son olarak, sevdiğiniz biriyle değerli bilgileri paylaşacaksınız ve bundan daha değerli çok az girişim vardır.

Herkesin Anneler Günü kutlu olsun!

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.