Analiz, BTC fiyatının 37.5 bin dolar likidite almasını ‘beklediğinden’ Bitcoin, taze ABD hisse senetleri dalışını takip ediyor

Analiz, BTC fiyatının 37.5 bin dolar likidite almasını ‘beklediğinden’ Bitcoin, taze ABD hisse senetleri dalışını takip ediyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin (BTC), piyasaların Perşembe günkü kayıplarını tekrarlamaya başlamasıyla 22 Nisan’da Wall Street açılışında satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Kayıplar arttıkça hisse senetleri veya kripto için izin yok

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, Cuma günü son derece tanıdık bir seyir izleyen BTC/USD’yi gösterdi ve Bitstamp’ta 39.197$’a kadar geriledi.

Önceki gün boğalara 40.000 dolarlık desteğe mal olmuştu, bu seviye henüz yazının yazıldığı sırada kumda anlamlı bir çizgi olarak kendini sağlamlaştırmamıştı.

Analitik kaynağı Malzeme Göstergeleri için, artık tekliflerin alt döviz emir defterlerinde doldurulmasını izlemek söz konusuydu.

Ekteki bir grafiğe göre, spot ile 37.500 dolar arasında Binance’de bekleyen yaklaşık 100 milyon dolarlık teklif vardı.

Material Indicators, “Doldurulmasını bekliyoruz, ancak BTCUSDT likiditesinin aktif alım bölgesine mi yoksa alım bölgesinin mi binance emir defterine dayanan emirlere mi hareket ettiğini görmek için izliyoruz” yorumunda bulundu.

BTC/USD sipariş defteri veri tablosu. Kaynak: Malzeme Göstergeleri/ Twitter

ABD hisse senetleri, ilk doksan dakikalık işlemlerde S&P 500 %1,75 ve Nasdaq 100 %1,43 oranında değer kaybederken yeni rotasını yavaşlatma belirtisi göstermedi.

Avrupa’da, tahvil piyasasındaki satışların piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in “tarihi oranlar” dediği şeye ulaşmasıyla tablo daha da kötüleşti.

Avrupa kurumsal tahvil piyasasının devam eden satışları tarihi oranlara ulaştı ve yüksek kaliteli tahviller Ağustos zirvesinden bu yana toplam getiri açısından rekor %8,6 kaybetti. BBG’nin hesaplarına göre, bu şimdi erken koronavirüs kargaşası ve GFC sırasında ulaşılan düşük seviyelerden daha kötü bir düşüş. pic.twitter.com/X7Tai3IiU1

— Holger Zschaepitz (@Schuldensuehner) 22 Nisan 2022

Tüccarlar “başarısız kopuşu hafife alıyor”

Tüccarlar da Bitcoin söz konusu olduğunda genel olarak “bekle ve gör” modundaydı. Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine BTC/USD’nin şu anda “önemli” bir alanda olduğunu söyledi.

İlgili: Nasdaq, Bitcoin korelasyonu arttıkça tüccarın dotcom kazasında ‘deja vu’ yaşadığını söyledi

Son güncellemesinde “Seviye vurdu. Bakalım piyasa bu alandan Bitcoin’e nasıl tepki verecek” diye yazdı.

Bu arada, popüler tüccar Cheds, birkaç haftalık fiyat performansını incelerken daha meşum bir çizgi izledi.

Cuma günü yaptığı açıklamada, bu ayın başlarında 2022 ticaret aralığını tamamen kıramaması nedeniyle, Bitcoin’in görünümü artık birçok kişinin düşündüğünden daha uğursuz olabilir.

$BTC, benim inancıma göre çoğu piyasa katılımcısı bu başarısız çıkışın etkisini hafife alıyor https://t.co/aREFTXTzYo

— Cheds (@BigCheds) 22 Nisan 2022

Bitcoin, aralarında Haziran ayına kadar 30.000 doların geri dönmesini bekleyen eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in de olduğu, düşüşlü orta vadeli fiyat tahminlerinde sıkıntı çekmiyor.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.