Analistler, kapitülasyon seviyesinde bir hareketten kaçınmak için Ethereum fiyatının bu kilit seviyede kalması gerektiğini söylüyor.

Analistler, kapitülasyon seviyesinde bir hareketten kaçınmak için Ethereum fiyatının bu kilit seviyede kalması gerektiğini söylüyor.

cointelegraph.com

15 m


Kripto piyasası, Terra’nın LUNA ve UST başarısızlığından kaynaklanan serpinti ekosistemde dalgalanmaya devam ettiği için 12 Mayıs’ta başka bir acı günü yaşadı.

UST kapsamı ve Bitcoin (BTC) üzerindeki etkisi son birkaç gün içinde kapsamlı bir şekilde ele alınsa da, tüccarlar piyasadan aceleyle çıktıkça geri çekilmenin Ether (ETH) fiyatı üzerinde de önemli bir etkisi oldu.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, son yedi günlük satışın Ether’i Temmuz 2021’den bu yana görülmeyen bir fiyat olan 1.701 dolara düştüğünü gösteriyor.

ETH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

İşte birkaç analistin Ethereum’un görünümü ve hangi destek ve direnç seviyelerine dikkat edilmesi gerektiği hakkında söylediklerine bir göz atın.

Eter’in 2.250 doları geri alması gerekiyor

Düşük 1.700 $ aralığına bir gecede düşüş, kripto analisti ve Ether için ana destek ve direnç bölgelerini özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan takma adlı Twitter kullanıcısı ‘Rekt Capital’ tarafından belgelendi.

ETH/USD 1 aylık grafik. Kaynak: TradingView

Rekt Capital dedi ki:

“Ether, yukarıdaki siyah ~ 2.250 dolar seviyesinin üzerinde Aylık Kapanış için buradan güçlü bir şekilde toparlanamazsa, ~ 1.720 dolar zayıflığı ortaya çıkaracak ve fiyatı tutamayabilir.”

Fiyatta daha fazla düşüş olması durumunda, Rekt Capital, grafikteki mavi bölgenin 1.350 dolar civarında bulunan “bir sonraki ana destek ~1720 doların altında” olduğunu belirtti.

2021 yazın en düşük seviyelerinden sıçrayan

Birkaç hafta önce Ether’in bu seviyelere düşmesinden bahsetmenin çılgınca geldiğini düşünen “Crypto Feras”, aşağıdaki tweet’te Ether’in fiyat hareketinin daha düşük olması durumunda nasıl görünebileceğine dair fikir verdi.

ETH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Crypto Feras dedi ki:

“Teknik olarak Ether, 2021 yazındaki en düşük seviyelerinden sekiyor (şimdiye kadar Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor). Sıçrama alanları ya bu 1.700 dolar – 1.800 dolar [range] ya da biz [are] test etmek zorunda kalacak [the] 1400 dolarlık alan.”

1.550$’lık olası kısa vadeli yeniden test

Ether’in fiyat hareketinin daha uzun vadeli bir görüşü, ana trend çizgisinin altında “düşüş” bir kırılma olduğunu öne süren piyasa analisti Caleb Franzen tarafından tartışıldı.

ETH/USDT 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Franz dedi ki:

“Önümüzdeki 24 saat içinde Ocak 2018’in en yüksek seviyesi olan 1.550$’ı yeniden test etmemiz çok olası. Bu önceki direnç seviyesinin altına düşersek/bu da başka bir düşüş sinyali olur.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.219 trilyon dolar ve Ether’in hakimiyet oranı %19.2.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.