Analist, BTC fiyatı 40 bin doların altına düştüğü için salıncak ticareti Bitcoin’in en iyi hamle olduğunu öne sürüyor

Analist, BTC fiyatı 40 bin doların altına düştüğü için salıncak ticareti Bitcoin’in en iyi hamle olduğunu öne sürüyor

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin (BTC) fiyatı kısa bir an için yükselişe geçti ve akşam işlem saatlerinde 40.000 doların altına düşmeden önce muhtemelen bazı tüccarları uzun vadeli açılış yapmaya kandırdı. Tüccarların mevcut fiyat hareketi hakkında ne düşündüklerine ve bugünkü kısa süreli çıkışın genel bir direnç testinden başka bir şey olup olmadığına hızlıca bir göz atalım.

BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Direnç, önemli hareketli ortalamalarda kalıyor

Bitcoin’in haftalık fiyat hareketinin analizi, kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Rekt Capital” tarafından tartışıldı. EMA).”

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Rekt Capital dedi ki,

“Bu EMA’ların ötesindeki kırılmalar, muazzam bir yükselişten önce geldi. Bu Boğa Piyasası EMA’larını desteğe dönüştürün ve Boğa Piyasası momentumunun devam ettiğini göreceğiz.”

Bitcoin’in teknoloji stoklarıyla korelasyonu içgörü sağlar

ExoAlpha’nın yönetici ortağı ve baş yatırım sorumlusu David Lifchitz’e göre, küresel finans piyasalarını etkileyen tüm makro faktörlere rağmen, Bitcoin “35.000 ila 45.000 dolar aralığının ortasında sıkışıp kaldı. Lifchitz, BTC’nin bir enflasyon riskinden korunmadan çok bir risk varlığı gibi davrandığını kaydetti.

Bunun kanıtı, BTC ve Nasdaq için son birkaç aydaki yüksek korelasyonlu fiyat hareketine bakarak bulunabilir.

BTC/USD vs Nasdaq vadeli işlemleri. Kaynak: Refinitiv

Lifchitz’e göre, Bitcoin’in “spekülatif teknoloji stokları ile korelasyonu yüksek kalırsa”, ABD Federal Rezervi tarafından planlanan faiz oranı artışları bir noktada “riskli varlıklar için toksik hale gelecek” ve bu da Bitcoin fiyatında düşüşlere dönüşebilecek.

Genel olarak, Lifchitz, uzun vadeli potansiyeline ikna olmuş yatırımcılar için “Bitcoin, aralıkta yukarı ve aşağı sıçrarken aktif olarak işlem görmelidir” diyor.

42.300 dolar izlemek için çok önemli bir seviye

Bağımsız piyasa analisti Michaël van de Poppe’ye göre 42.300 dolar, aşılması gereken kritik seviye.

BTC/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

Van de Poppe dedi ki,

“Bu aynı zamanda günlük bir mola. Kırılırsa, yeni bir testin 46.000 $ ‘lık ve muhtemelen 50.000 $’ lık yeni bir test olduğunu varsayıyorum. ”

BTC’nin yakında daha yüksek bir eğilim gösterebileceğini gösteren diğer kanıtlar, Bitcoin fiyatı için birkaç analitik önlemin birleşimine bakarak aşağıdaki grafiği yayınlayan analist ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Plan C” tarafından sağlandı.

Bitcoin izdiham zemin modeli. Kaynak: Twitter

C planı dedi ki,

“Son 4 kez mavi ve mor çizgiler, bu kadar uzun süre boyunca yeşil çizginin altındaydı, Bitcoin dibi zaten içerideydi.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.881 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %41,2.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.