Analist Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin (BTC) Çöküşü Ortasında Kripto Piyasaları İçin En Kötü Durum Senaryosu

Analist Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin (BTC) Çöküşü Ortasında Kripto Piyasaları İçin En Kötü Durum Senaryosu

Dailyhodl.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Geniş çapta takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, 1990’ların sonundaki dot-com balonunun kripto piyasası için dibin nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdiğini söylüyor.

Yeni bir videoda Cowen, 738.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısından fazla düştüğü mevcut düşüş sırasında kripto için olası en kötü durum senaryosunu anlatıyor.

2000 yılında Nasdaq’ta olanlara bakarsanız, aslında yaklaşık %83’ünü düzelttiğini görebilirsiniz. Bu %83 düzeltmede. Şimdi, kripto düzeltme fikrini sevmeyen veya bunun olabileceğini düşünmeyenler için, sizi temin ederim ki bu olabilir ve birkaç yılda bir oluyor gibi görünüyor.”

Cowen, kripto için %80’lik bir düşüşün oldukça olası olduğunu söylüyor.

“%80’lik bir düzeltme göreceksiniz, bu yüzden kripto para varlık sınıfında birden çok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. Nasdaq, en sonunda bir makro dip bulmadan önce %83 düştü ve sonra başka bir koşuya geçti ve sonra elbette bizi başka bir dibe götüren mali kriz yaşadık… Unutmayın, nokta-com çöküşü sırasında, bunların arasında hala birkaç sıçrama vardı. dipmiş gibi gösterdi ama aslında öyle değildi.”

Yazma sırasında, küresel kripto piyasası değeri 1,24 trilyon dolar, ancak en kötü senaryo gerçekleşirse Cowen, yeni varlık sınıfının değerlemesinin 500 milyar dolara düşebileceğini söylüyor.

Nasdaq’ın tepeden %83, %83 düştüğünü ve 3 trilyon dolardan düştüğünü unutmayın. Şimdi, bu tüm varlık sınıfını nereye koyacak? That, varlık sınıfını yaklaşık 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine getirecektir.

Bazen sadece 500 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan bir varlık sınıfını anlamakta zorlandım, ancak varlık sınıfının bir bütün olarak çok uzun zaman önce 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1,26 trilyon dolarda olduğumuzu düşünürsek, o kadar da zor değil. Yaklaşık %40’lık bir miktarı daha aşağı, yaklaşık 500 milyar dolara düşüremeyeceğimizi varsayalım. Bunun mutlak en kötü durum senaryosu olduğunu düşünürdüm.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.