Zincir Analizinde BTC: Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi

Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi

Zincir Analizinde BTC: Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi

Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi BeInCrypto tarafından bugünün zincir içi analizi, şu anda önemli destek seviyelerinde olan üç göstergeye bakıyor. Tutmak, Bitcoin’in (BTC) dibe vurduğuna, toparlandığına ve düşüş trendini sonlandırdığına dair güçlü bir sinyal olabilir.

sakin akış

Varlık Ayarlı Uyuşukluk Akışı, mevcut piyasa kapitalizasyonunun ve yıllık dinlenmenin oranıdır. USD cinsinden ifade edilir. Gösterge, yeşil alana 250.000 doların altına girdiğinde BTC fiyatını dibe vurmaya çalışmak için kullanılabilir.

Varlık Düzeltilmiş Dormansi Akışı’nın mevcut değeri yeşile vurdu ve şu anda 242.000 dolar. Günümüz dışında bu alana son 2 yılda sadece iki kez ulaşılmıştır (yeşil daireler). Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi

Zincir Analizinde BTC Ana Destek Duzeylerinde Uc Bitcoin Gostergesi

Glassnode boşta akış şeması

Her iki tarihsel durumda da bu, BTC fiyatındaki bir makro düşükle aynı zamana denk geldi. Bitcoin ilk kez Mart 2020’deki COVID-19 kazası sırasında 4.000 dolarlık alana ulaştı. Bitcoin ikinci kez Temmuz 2021’de 29.000 $’a düştü ve Nisan 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %55’lik bir düzeltmeyi tamamladı.

Bugün Bitcoin 42.000 dolar seviyesinde ve Dormancy Flow aynı sinyali veriyor. Seviye korunuyorsa ve gösterge yeşilden sekiyorsa, BTC fiyat artışının keskin bir şekilde devam etmesi mümkündür. Önceki iki davada da durum buydu.

Rezerv riski

Rezerv Riski göstergesi fiyat / HODL bankası olarak tanımlanır. Herhangi bir zamanda Bitcoin fiyatına ilişkin uzun vadeli alıcıların güvenini ölçmek için kullanılır. Güven yüksek ve fiyat düşük olduğunda, yatırım için cazip bir risk/ödül oranı vardır (rezerv riski düşüktür). Güven düşük ve fiyat yüksek olduğunda, risk/ödül oranı çekici değildir (rezerv riski yüksektir). Ana Destek Düzeylerinde Üç Bitcoin Göstergesi

Mevcut Rezerv Risk değeri – Dormansi Akışına benzer şekilde – 0,0027 değeri ile yeşil alanın üst kısmına ulaşır. Risk / ödül oranının uygun olduğu Bitcoin alımı için tarihsel olarak iyi alanlara işaret etti.

İlginç bir şekilde, bu seviyeler 2012-2013 boğa piyasası (yeşil elips) sırasında destek işlevi gördü. Bu seviyedeki bir toparlanma, BTC fiyatında müteakip parabolik artışlar için bir sinyaldi.

1641664211 404 Zincir Analizinde BTC Ana Destek Duzeylerinde Uc Bitcoin Gostergesi

Glassnode Rezerv Risk Tablosu

Ancak, bu grafikte kesin bir düşüş senaryosu çizen başka bir görüş daha var. Pekala, son iki döngüde Rezerv Riski yükselen destek çizgisine (kırmızı) saygı gösterdi. O zaman, Bitcoin bu çizgiyi kırmadan zirve yaptı. Destek kaybolduğunda (kırmızı daireler), ayı piyasası için bir sinyaldi.

Bu döngü için de böyle bir destek hattının var olduğu ve Aralık 2021’in başlarında kırıldığı ortaya çıktı. Bu olayı önceki iki döngüye benzer şekilde yorumlarsak Bitcoin zaten ayı piyasasına girmiş demektir.

UTXO’lar kâr ediyor

Günümüzün zincir içi analizinin son göstergesi kârlı UTXO’lardır. Oluşturulduğu sırada mevcut fiyattan daha düşük fiyatlandırılmış, harcanmamış işlem harcamasının yüzdesini gösterir. Başka bir deyişle, BTC sahiplerinin yüzde kaçının kâr ettiğini söylemek için kullanabileceğiniz göstergelerden biridir.

Yukarıda açıklanan iki göstergede olduğu gibi, kârlı UTXO’lar bugün de kritik bir noktada ve %83 alanını (yeşil hat) gösteriyor. Bu seviye, parabolik ralliden hemen önce Eylül-Ekim 2020’de BTC fiyat düzeltmesi sırasında destek görevi gördü. Bitcoin o zamanlar 10.000 dolar aralığındaydı.

İkinci durumda, bu destek, Nisan 2021’de ATH’nin yukarıda belirtilen düzeltmesinden sonra Temmuz 2021’in sonunda sürdü. Bu noktada, Bitcoin fiyatı 29.000 dolara düştü.

Bugün gösterge benzer bir aralıkta. Tutuşu, 40.000-42.000 dolarlık alanın, yükseliş trendi devam etmeden önce BTC’nin bir sonraki makro düşük seviyesi olarak hizmet edeceğine dair başka bir sinyal olabilir.

1641664212 969 Zincir Analizinde BTC Ana Destek Duzeylerinde Uc Bitcoin Gostergesi

Glassnode’un kâr grafiğindeki UTXO’lar


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.