AMC çevrimiçi ödemelerinin üçte birinden fazlası kripto veya dijitaldir: CEO

AMC çevrimiçi ödemelerinin üçte birinden fazlası kripto veya dijitaldir: CEO

cointelegraph.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


AMC Theatres CEO’su Adam Aron, kripto paranın diğer birkaç dijital ödeme yöntemiyle birlikte son zamanlarda çevrimiçi ödemelerinin %35’ini oluşturduğunu belirtti.

Popüler sinema zinciri, Kasım ayında Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) için çevrimiçi ödeme desteğini ilk kez başlattıktan sonra yavaş yavaş çeşitli kripto benimseme oyunları üzerinde çalışıyor.

Geçen ay ayrıca AMC Theatres mobil uygulaması aracılığıyla Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ödemeleri için destek ekledi.

Firmanın 9 Mayıs’taki 2022 Q1 kazanç çağrısının bir parçası olarak konuşan Aron, firmanın kriptoya atılmasının yalnızca çok fazla “tanıma” ile karşılanmadığını, aynı zamanda daha önce araştırdığı birkaç ödeme yolunu açtığını vurguladı:

“Kripto para birimini kabul etmemiz için gerekli olan aynı BT programlaması, diğerleri arasında Apple Pay, Google Pay, Paypal, Bitpay ve Venmo dahil olmak üzere diğer ödeme türlerini de kabul etmemizi sağladı. Birlikte ele alındığında, bu çeşitli yeni ödeme seçenekleri, etkileyici bir şekilde, son zamanlarda toplam çevrimiçi ödemelerimizin yaklaşık %35’ini temsil ediyordu.”

AMC’nin NFT girişimleri hakkında konuşan Aron, şirketin bu yıl başlatılan veya üzerinde çalışmakta olan sekiz farklı programı olduğunu da belirtti ve teknolojinin AMC’nin “sinema bileti satışını teşvik etmesine” zaten yardımcı olduğunu kaydetti.

Bu tür bir NFT promosyonu, Sony Pictures’ın Spider-Man: No Way Home’un Kasım ayındaki açılış günü lansmanıyla bağlantılıydı ve bu oyunun “AMC Stubs Premiere & A-List” ve “AMC Investor” üyeleri için yaklaşık 86.000 Spider-Man NFT’sini içeriyordu. Bağlan” abonelikleri.

Küresel pandeminin 2022’de azalmaya başlaması ve sokağa çıkma yasağının etkisi ile AMC, ilk çeyrek raporunda yıldan yıla güçlü bir iyileşme kaydetti ve toplam gelir, ilk çeyrekteki 148,3 milyon $’a kıyasla %429,8 artarak 785,7 milyon $’a yükseldi. 2021

Net zarar da 2021 yılının ilk çeyreğine kıyasla yaklaşık %40 düşerek 567,2 milyon dolardan 2022 yılının ilk çeyreğinde 337,4 milyon dolara düştü.

AMC bugün 2022 1. çeyrek kazançlarını açıkladı. Gelirler 2021’in ilk çeyreğine göre 5 kat arttı. FAVÖK kaybı %80 azaldı. Kullanıcı başına gelir, pandemi öncesi 2019’a göre %34 arttı. Dr Strange açılışı 2022’nin en büyüğü ve son iki yılın en büyük 2. açılışıydı! Git gör! Tebrikler @Disney.

— Adam Aron (@CEOAdam) 10 Mayıs 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.