Altcoinler bir rahatlama rallisi düzenlerken, Bitcoin tüccarları düşüşü satın alıp almamaya karar veriyor

Altcoinler bir rahatlama rallisi düzenlerken, Bitcoin tüccarları düşüşü satın alıp almamaya karar veriyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto ve geleneksel finans piyasaları arasındaki fiyat hareketindeki benzerlik, Bitcoin’in (BTC) kısa bir süreliğine 29.730 dolara düştüğü 9 Mayıs yenilgisinin ardından tüccarlar varlık sınıflarında bir rahatlama sıçraması yaşadığından, 10 Mayıs’ta oldukça güçlü olmaya devam ediyor.

Piyasadaki gerilemeler, düşük işlem gören varlıklar ve düşük likidite dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle tipik olarak altcoinlerde daha ağır kayıplara dönüşür, ancak bu aynı zamanda bir toparlanma gerçekleştiğinde daha büyük sıçramalara da dönüşür.

Altcoinler bir rahatlama rallisi duzenlerken Bitcoin tuccarlari dususu satin alip

Günlük kripto para piyasası performansı. kaynaklar: madeni para360

Birkaç proje, 10 Mayıs’ta, DAI (DAI) stabilcoini ihraç etmekten sorumlu protokol olan Maker (MKR) için %15,75’lik bir kazanç da dahil olmak üzere çift haneli kazançlar kaydetti. ) sabit para.

Diğer kayda değer kazançlar arasında, Binance Labs’in sıvı stake platformuna stratejik bir yatırım yapmasının ardından %16,4 ve %39,8 kazanç elde eden Persistence (XPRT) ve likit stake tokenı pSTAKE (PSTAKE) yer alıyor. Polygon (MATIC) de %14,59 kazançla geri döndü.

Geleneksel pazarlarla korelasyon devam ediyor

Kripto piyasasının TradFi oynaklığına karşı bir koruma görevi göreceğine dair yaygın inanışa rağmen, Bitcoin ile borsa arasındaki korelasyon 2022’de yüksek kaldı.

Herhangi bir şey olursa, genellikle kripto para piyasasıyla ilişkili oynaklık, 10 Mayıs’ta 500 puandan fazla yükselen Dow Jones Endüstriyel Ortalaması için fiyat hareketinin kanıtladığı gibi, geleneksel piyasalarda çirkin yüzünü göstermeye başladı. yazma zamanı.

Nasdaq ve S&P 500 biraz daha iyi performans göstererek sırasıyla %0,9 ve %1,92’lik kazançlar elde etti.

Bitcoin analisti Willy Woo, kripto ve geleneksel pazarlar arasında bir korelasyon olduğunu destekleyen daha fazla kanıt sağladı. [are] korkuya dayalı ticaret için arka koltukta oturmak. ”

1652224760 149 Altcoinler bir rahatlama rallisi duzenlerken Bitcoin tuccarlari dususu satin alip

BTC/USD 1 haftalık grafik ve SPX 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Willy Woo dedi ki,

“Bence BTC ticareti yapmıyoruz, makro ve hisse senedi ticareti yapıyoruz. Sağ bölme, BTC yönünü belirleyecek olan SPX desteğidir, sol bölme, eşdeğer BTC desteğidir.”

İlişkili: Michael Saylor, piyasadaki düşüşlerin $MSTR, $BTC’ye zarar vermesinin ardından yatırımcıları rahatlatıyor

S&P 500 daha da düşebilir

10 Mayıs’taki rahatlama rallisi kripto ve hisse senedi fiyatlarını yükseltirken, piyasa analisti Caleb Franzen, S&P 500 tablosunda 500 puanlık bir kayıpla sonuçlanabilecek aşağı yönlü bir baş ve omuz oluşumu hakkında aşağıdaki uyarı tablosunu yayınladı.

Altcoinler bir rahatlama rallisi duzenlerken Bitcoin tuccarlari dususu satin alip

SPX/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Franz dedi ki,

“4.000 dolarlık çağrım gerçekleştikten sonra aşağı yönlü hedefler seçmek zor, ancak EN OLASI destek bölgesinin 3.530-3.590 dolar civarında olduğunu düşünüyorum. Bu, Eylül-Ekim 2020 arasındaki beyaz direnç aralığıdır.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.444 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %41.5.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.