$ADA: IOG’nin Ürün Başkanı (Kimlik) California Eyalet Senatosu Öncesinde İfade Verdi

$ADA: IOG’nin Ürün Başkanı (Kimlik) California Eyalet Senatosu Öncesinde İfade Verdi

www.kriptoglobe.com

34 m


Son zamanlarda, Cardano protokolünün geliştirilmesinden sorumlu olan Input Output Global (“IOG”) Ürün (Kimlik) Başkanı Tony Rose, California Senatosu Devlet Organizasyon Komitesi önünde SB 1190 yasasını desteklemek için test yaptı.

Proof Market Incorporated’ın kurucusu ve başkanının yanı sıra Blockchain Savunuculuk Koalisyonu’nda yönetim kurulu üyesi olan Rose, Senato Çoğunluk Lideri Senatör Bob tarafından sunulan “çığır açan bir mevzuat parçasını” desteklemek için 22 Mart’ta California Eyalet Senatosu önünde test edildi. Hertzberg, bir California Güven Çerçevesi ve pilot program kuracak. Bu tasarının amacı “bir California Güven Çerçevesi ve pilot program oluşturmaktır.”

Senatör Hertzberg şunları söyledi:

Peki bugün burada ne yapıyoruz ve bu tartışmayı ileriye götürüyoruz? Bu, blok zinciri çalışma grubundan gelen tavsiyelerden birine yöneliktir ve doğrulanmış kimlik bilgileriyle ilgilenir. Doğrulanabilir kimlik bilgileri günlük hayatımızın bir parçasıdır… Bu kimlik bilgilerinin doğrulanması… genellikle yeterli güvenlik olmaksızın zaman alan kağıt tabanlı bir işlemdir.

Elektronik kimlik bilgileri çok kolay sahte ve güvenilmez olarak görülüyor. Blok zinciri tabanlı kimlik bilgileri, bireyin kontrolü altında kanıt için doğrulanan çevrimiçi kimlik bilgilerinin gösterilmesini sağlayan sürtünmeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Yani, bu önlem iki şey yapar.

Birincisi, hem kamu hem de özel sektör tarafından tanınan bir standarda doğrulanabilir kimlik bilgilerinin kullanılmasını sağlamak için California Güven Çerçevesini oluşturur. Bir sonraki adımda bizi yolun aşağısına götürür. California’nın buna dahil olmasının zamanı geldi. Ve sonra… bu lise öğrencilerinin lise kayıtlarını doğrulamak için blok zincirini kullanabilecekleri, çünkü onları başka amaçlarla, kolej veya benzeri amaçlarla kullanmak istediklerinde, yine gelecek nesli bu konuda eğitmeye çalışmakla ilgili.

Gül, şunları kaydetti:

SB 1190’ı desteklemek adına konuşmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim… Bu alanda beni en çok heyecanlandıran şey, teknolojiyi bireylerin yeteneklerini ortaya çıkaracak şekilde kullanabilme yeteneğidir. Bu teknolojinin çalışırken büyük faydalar sağlayabileceğini biliyorum. IOG’da ürün müdürü olarak benim rolümde, beş milyon lise öğrencisi için bir dijital kimlik çözümü uyguluyoruz.

Etiyopya’da, öğrencilere yaşamları boyunca daha fazla esneklik sunacak bir sistem oluşturmak amacıyla Etiyopya’daki eğitim bakanlığı ile ortaklık kurduk. Bu sonbahardan başlayarak, bir milyon 11. sınıf öğrencisini kaydedeceğiz ve önümüzdeki beş yıl içinde bu ekosistemi geliştireceğiz. Lise diplomalarıyla başlayıp, yüksek öğrenime ve diğer kariyer yollarına ve nihayetinde finansal hizmetlere doğru genişler.

Etiyopya’ya ek olarak, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Singapur, Yeni Zelanda ve Avustralya dahil olmak üzere diğer birçok ülke güven çerçevelerini benimsemeye başlıyor. Kamu ve özel sektör arasındaki bu ortaklıklar, bireylerin dijital kimlik verilerine sahip olma, tutma ve kontrol etme avantajıyla yaşamları boyunca hareket etmeleri için daha fazla fırsat yaratmasını sağlar.

SB 1190 hakkında sizi en çok heyecanlandıran şey, eğer geçerse, gelecek yıl bu zamanlarda, California lise öğrencilerinin akademik kayıtlara sahip olmalarını ve onları kontrol etmelerini ve uluslararası fırsatlara daha fazla erişim sağlamalarını kolaylaştırma yolunda olacağız. güzel devletimizde sağladığımız tanınmış yüksek kaliteli eğitime dayalı kolaylık.

Bununla da kalmayıp, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin, ülkelerine geri döndükleri akademik kimlik bilgilerinin standartlarımızı karşıladığı ve burada kabul edileceğinden emin olarak eğitimlerini ilerletebilecekleri bir yer olacağız. Bu, devletimizin çeşitliliğine katkıda bulunuyor ve ekonomimizi dünyanın en güçlülerinden biri yapıyor.

Bu yasa tasarısı ile California, California’nın gizlilik haklarını korurken diğer eyaletlerin ve ülkelerin hepsinin izlemesi için bir yol açma fırsatına sahiptir. Ben şahsen ve IOG’deki meslektaşlarım adına, bu önemli tasarıyı öne sürdüğü için Senatör Hertzberg’i alkışlıyorum.

sorumluluk reddi

Yazar veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişi tarafından ifade edilen görüş ve düşünceler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye niteliği taşımaz. Kripto varlıklara yatırım yapmak veya alım satım yapmak, finansal kayıp riskiyle birlikte gelir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.