ABD’li milletvekilleri, kripto madenciliğinin çevre endişeleri konusunda EPA’ya alarm veriyor

ABD’li milletvekilleri, kripto madenciliğinin çevre endişeleri konusunda EPA’ya alarm veriyor

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi üyesi Jared Huffman ve diğer 12 milletvekili, Çevre Koruma Ajansı’ndan (EPA) kripto madenciliği şirketlerini potansiyel olarak çevre yasalarını ihlal edenleri değerlendirmesini istedi.

Çarşamba günü EPA yöneticisi Michael Regan’a gönderilen bir mektupta Huffman, kendisinin ve diğer Demokrat Meclis üyelerinin, ABD’deki kripto şirketlerinin Temiz Hava Yasası veya Temiz Hava Yasası veya Temiz Hava Yasası uyarınca faaliyet göstermediği bildirilen sera gazı emisyonlarına katkıda bulunduğu konusunda “ciddi endişeleri” olduğunu söyledi. Su Yasası. Milletvekilleri, belirli bir endişe alanı olarak kripto madenciliği operasyonları için enerji üretmenin bir yolu olarak “kapalı gaz ve kömür tesislerini yeniden açma” çabalarını ve Bitcoin için “enerji verimsiz” Proof-of-Work madenciliğini belirlediler. (BTC ), Eter (ETH), Monero (XMR) ve Zcash (ZEC).

Mektupta “Kripto para madenciliği topluluklarımızı zehirliyor” dedi. “Hızla genişleyen kripto para birimi endüstrisinin, toplulukları korumak için sürdürülebilir ve adil bir şekilde çalışmasını sağlamak için sorumlu tutulması gerekiyor.”

@RepHuffman haklı: @EPA, #Bitcoin gibi dijital para birimlerinin neden olduğu kirliliği ele almalıdır. #ChangeTheCode #CleanUpBitcoin https://t.co/3WVBQxNuXQ

– EWG (@ewg) 21 Nisan 2022

Enerji üretiminin bir sonucu olarak hava ve su kirliliğine ek olarak, ABD’li milletvekilleri, kripto madencilerinin modasının geçmesi nedeniyle “büyük miktarda elektronik atık”a dikkat çekti ve New York, Tennessee’de madencilik faaliyetleri olan toplulukların çevresinde “önemli miktarda gürültü kirliliği” bildirildi. , ve Gürcistan. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerinin yasaklanması çağrısında bulunan Temsilci Brad Sherman ve ilerici milletvekili Alexandria Ocasio-Cortez de dahil olmak üzere Meclis üyeleri, madencilik şirketlerine karşı eylemi desteklemek için mektubu imzaladılar.

Regan’a gönderilen mektupta, “EPA’nın PoW madencilik tesislerinin Temiz Hava Yasası ve Temiz Su Yasası gibi çevresel yasalara uygunluğunu değerlendirmesini ve izinleri gözden geçirirken topluluklarla ilişki kurmasını talep ediyoruz” dedi. “Ayrıca, EPA’dan, elektronik atıkların sorumlu bir şekilde bertaraf edilmesini ve gürültü kirliliğinin azaltılmasını sağlamak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu mevcut PoW tesislerinin topluluklara neden olduğu her türlü zararı araştırmasını ve ele almasını istiyoruz.”

“Kripto para birimi popülerlik kazanmaya ve daha fazla madencilik talep etmeye devam ettikçe, toplulukların bu teknolojiyle ilişkili toksik yüklerle baş başa kalmamasını sağlamalıyız.”

İlişkili: Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri konusunda yanlış mı yönlendiriliyoruz? Slush Pool CMO’su Kristian Csepsar açıklıyor

Kripto para madencileri için enerji gereksinimleri, ABD’deki ve diğer birçok ülkedeki politika yapıcılar arasında tartışmalı olmaya devam ediyor. Bloomberg Mart ayında, petrol ve gaz devi ExxonMobil’in Ocak 2021’de başlatılan bir pilot programın parçası olarak BTC madencilerini çalıştırmak için Kuzey Dakota’daki petrol kuyularından çıkan fazla gazı kullandığını bildirdi. Ayrıca, bir New York eyaleti yüksek mahkemesi yargıcı kısa süre önce bir dilekçeyi reddetmişti. Madencilik firması Greenidge Generation’dan talepte bulunanlar, kuruluşların, şirketin genişlemesiyle sakinlerin “çevresel bir zarara” maruz kalacağını kanıtlayamadığını söyleyerek operasyonlarını durdurmasını istedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.