ABD Senatosu, Jerome Powell’ı dört yıl daha Fed başkanı olarak onayladı

ABD Senatosu, Jerome Powell’ı dört yıl daha Fed başkanı olarak onayladı

cointelegraph.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Jerome Powell’ın 2026 yılına kadar Federal Rezerv Sisteminin yönetim kurulu başkanlığına aday gösterilmesini onayladı.

Perşembe günü Senato katında 80-19’luk bir heyelan oylamasında, ABD’li milletvekilleri Powell’ın Federal Rezerv başkanı olduğunu onayladılar, bu pozisyonu Şubat 2018’den Şubat 2022’ye kadar, bir onay oyu güvence altına alınana kadar geçici olarak başkan seçildi. . Powell, kısmen partizan engellemesi nedeniyle haftalarca süren gecikmelerin ardından tam bir Senato oylamasını bekleyen dört Fed adayından biriydi – Senato Bankacılık Komitesi’ndeki Cumhuriyetçi milletvekilleri, Powell’ın adaylığını muhtemelen daha erken bir oylama için Senato’ya gönderecek olan bir toplantıyı boykot ettiler.

ABD Senatosu Jerome Powelli dort yil daha Fed baskani olarak

Ancak, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in bazı Fed adaylıkları yakın zamanda öne çıktı. Nisan ayında Senato, 52-43 oyla Fed başkan yardımcısı olarak Lael Brainard’ı onayladı ve Salı günü Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 2024’te sona erecek bir dönem için ekonomist Lisa Cook’u Fed başkanı olarak onaylamak için eşitlik bozma oyu kullandı. Philip Jefferson Çarşamba günü yaptığı 91-7 onay oyununda en büyük iki partili desteğe sahipti ve bu da ekonomiste 2036’ya kadar Federal Rezerv Kurulu’nda bir koltuk verdi.

2015’ten 2017’ye kadar Ripple Labs’ın danışma kurulunda da bulunan eski Obama yönetim yetkilisi Michael Barr, Başkan Joe Biden’ın kendisini Nisan ayında Fed’in denetleme başkan yardımcısı olarak seçmesini açıklamasının ardından milletvekillerinden onay bekliyor. Beyaz Saray’a göre Barr, ülkedeki mali politikayı etkilemeye devam eden Dodd-Frank Yasası’nın “kilit mimarı”ydı.

Fed başkanı olarak ilk görevi sırasında Powell, alan büyüdükçe ABD pazarlarında dijital varlıkların rolünün ne olması gerektiğini düşündüğü konusunda sesini yükseltti. Eylül 2021’de kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasağı destekleme olasılığının düşük olduğunu ve istikrarlı paraları “düzgün bir şekilde düzenlenirse finansal sistemin yararlı, verimli, tüketiciye hizmet eden bir parçası” olarak övdüğünü söyledi.

İlişkili: Fed ‘piyasanın kaderini belirleyecek’ – Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuna ek olarak, Federal Rezerv Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıklarla ilgili birçok düzenlemeden sorumludur. Başkan Biden ayrıca Mart ayında hükümet kurumlarını kripto için ulusal bir çerçeve politikasını koordine etmeye ve birleştirmeye yönlendiren bir yürütme emri imzaladı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.