ABD Hazine Bakanı Yellen, UST kaymasına işaret etti ve 2022’nin sonuna kadar yeni stablecoin mevzuatı istedi

ABD Hazine Bakanı Yellen, UST kaymasına işaret etti ve 2022’nin sonuna kadar yeni stablecoin mevzuatı istedi

www.theblockcrypto.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hazine Bakanı Janet Yellen hala yıl sonuna kadar stablecoin mevzuatı için çağrıda bulunuyor.

10 Mayıs’taki bir duruşmada Senatör Pat Toomey’in (R-PA) durağan paralarla ilgili sorgulamasına yanıt olarak Yellen, Kongre’nin sabit para yasasını geçirmesinin “önemli, hatta acil” olduğunu doğruladı. Ayrıca, Kongre’nin bunu yıl sonuna kadar yapmasını “son derece uygun” olarak nitelendirdi.

Yellen, hafta sonu TerraUSD’yi (UST) çevreleyen dramayı özellikle vurguladı ve şunları söyledi:

“TerraUSD olarak bilinen bir stabilcoin, bir çıkış yaşadı ve değer kaybetti. Bence bu, bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve hızla artan riskler olduğunu gösteriyor.”

Toomey, kendi adına, algoritmik olmayan stablecoin’leri ele almayı amaçlayan bir mevzuatın arkasında. Yellen’a yanıt olarak, UST gibi algoritmik sabit paralarla “önemli bir ayrım” kaydetti.

Duruşma, Hazine Sekreteri’nin başkanlık ettiği bir denetleyici düzenleyici olan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin çalışmalarına odaklandı. Başkanın Kasım ayındaki stabilcoinler hakkındaki Çalışma Grubu raporu, kongre eyleminin başarısız olmasının FSOC’nin kriptoyu düzenlemek için harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.